چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹  |  Wednesday, 27 May 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۵۱۶۴
تاریخ انتشار : ۳۳ : ۱۴ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
درباره سه فیلم جدید آماده برای اکران
طبق جلسه ای که طی روزهای گذشته با حضور اعضای شورای پروانه نمایش برگزار شد سه فیلم «قاتل اهلی»، «شنل» و « اشنوگل» مجوز اکران گرفتند؛ اما داستان این آثار درباره چی است و بازیگران آنها چه کسانی هستند؟
 
به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه، شورای پروانه نمایش در جلسه ای که  طی روزهای اخیر با حضور اکثریت اعضای شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی برگزار شد، مجوز نمایش سه فیلم «اشنوگل» به تهیه کنند گی و نویسندگی ابراهیم اصغری و کارگردانی مشترک هادی حاجتمند- علی سلیمانی در ژانر دفاع مقدس، «شنل» به تهیه کنندگی علیرضا شجاع نوری و کارگردانی حسین کندری و نویسندگی حمیدرضا بابابیگی با موضوعی اجتماعی و «قاتل اهلی» به تهیه کنندگی منصور لشکری قوچانی، کارگردانی و نویسندگی مسعود کیمیایی صادر شد. 

«قاتل اهلی»، «شنل» و«اشنوگل» چه فیلمهایی هستند؟
 
۱-«شنل» 
«شنل» فیلمی است به کارگردانی حسین کندری با بازی رضا بهبودی، بهار کاتوزی، مهدی حسینی نیا، آیسان حداد که در سال ۱۳۹۵ تولید شده است. 
در فیلم «شنل» قصه، قصه باجگیری است. صحرا (باران کوثری) مخفیانه با مردی مسن(مسعود فروتن) ازدواج کرده است. مرد می میرد و مشخص می شود که او با شناسنامه کارگرش، صحرا را عقد کرده است. مرد کارگر(رضا بهبودی) که شناسنامه مال اوست از وضعیت پیش آمده سواستفاده می کند و می خواهد از صحرا اخاذی کند. صحرا شرایط خاصی دارد و نمی تواند نارضایتی و شکایتش را  علنی کند؛ زیرا افغانی است و اگر به دادگاه شکایت کند مشکلات بیشتری دامنش را می گیرد. دوست صحرا(بهار کاتوزی) و همسرش ( مهدی حسینی نیا) به ناچار درگیر ماجرای صحرا می شوند و می خواهند به او کمک کنند در حالی که خودشان نیز گرفتارند و مشکلات خود را دارند. در نهایت نیز صحرا نمی تواند از دست کارگر باج گیر رها شود و خودش را به تقدیر می سپارد! 
تهیه کننده این فیلم علیرضا شجاع نوری است و حمیدرضا بابابیگی نویسنده آن است. 
 
۲-«قاتل اهلی» 
«قاتل اهلی» آخرین فیلم  مسعود کیمیایی است که در سال ۱۳۹۵ تولید شده‌ و پرویز پرستویی، پولاد کیمیایی، امیر جدیدی، پرویز پورحسینی، پگاه آهنگرانی، سعید پیردوست و رضا رشیدپور بازیگران آن هستند. 
«قاتل اهلی» داستان زندگی حاج آقا دکتر جلال سروش است که نقش آن را پرویز پرستویی بازی می‌کند. 
 این فیلم در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و در همان زمان با حاشیه هایی همراه بود و اختلاف میان تهیه کننده آن منصور لشگری قوچانی و کارگردان بر سر مدت زمان فیلم  کار را به دخالت مراجع قانونی کشاند و حال پس از حل مشکلات، این فیلم به زودی اکران می شود. 
 
 
۳-«اشنوگل» 
«اشنوگل» را علی سلیمانی و هادی حاجتمند ساخته اند و برزو ارجمند، ماه‌چهره خلیلی، کاوه سماک باشی، رحیم نوروزی، هاشم مسعودی، محمدرضا اربابی، مصطفی نصیری، مهدی آفتابی بازیگران آن هستند. 
در فیلم سینمایی « اشنوگل»، یونس به عنوان فرمانده گردان غواصان سه شب قبل از عملیات در حالی که در صدد حفر تونلی در منطقه عملیاتی بوده، مفقودالاثر شده است. حالا پس از سی سال اطلاعاتی به دست می‌آید که نشان می‌دهد احتمالاً یونس زنده است و در آن زمان به واسطه منافقین قرارگاه اشرف با دشمن همکاری کرده است. 
«اشنوگل» به تهیه کنندگی ابراهیم اصغری ساخته سال ۱۳۹۵ است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
وقتی خوانندگان ما هم مثل سایر خوانندگان کشورها به احترام کادر درمانی می خوانند

ویدئو | اجرای قطعه زیبای « امیدواران » توسط علیرضا عصار همراه با پیانونوازی این خواننده

۱۳:۰۵  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
استاد دانشگاه گلاسکو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

کیارستمی غول سینمای جهان است! | از فیلمهای ایرانی برای تدریس در دانشگاه گلاسگو استفاده می کنم

۱۱:۰۲  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
وقتی انزوا خلاقیت را شکوفا می کند

نگاهی به ده شاهکار هنری که در قرنطینه خلق شدند!

۱۸:۰۶  -  ۲۲ فروردين ۱۳۹۹
فیلم | گفتگو ویژه برنامه «مدیا» با فاطمه مسعودی فر بازیگر فیلم دلهره آور «پوست»

بازیگر ۲۳ ساله‌ای که با گریم سنگین، نقش زن ۳۶ ساله را بازی کرد | خاطره یک اتفاق عجیب و واقعی برای خانم بازیگر توسط یک زن فالگیر

۱۶:۴۱  -  ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
یک اتفاق تلخ بین دو بازیگر | جدال لفظی بین هانیه توسلی و امین زندگانی به چه قیمت؟

توسلی : مسخره بازی کافیه |زندگانی : به توصیه خانم توسلی شاد نباشید!

۱۶:۳۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم :

این یک باور غلط است که شُرب الکل می­تواند در پیشگیری از بیماری کرونا موثر باشد!!

۱۴:۲۰  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
سپند امیرسلیمانی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

شبکه نمایش خانگی به مسائل سطحی، مثل روابط دختر و پسر جوان محدود شده است!

۱۰:۴۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸