سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹  |  Tuesday, 02 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۴۵۴
تاریخ انتشار : ۳۲ : ۱۱ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
همایش یک‌ روزه‌ «انقلاب هنر» پنجشنبه ۱۵ بهمن در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.دیباچه:

همایش یک روزه‌ «انقلاب هنر» با دو نشست موسیقی و هنرهای تجسمی پنجشنبه ۱۵ بهمن از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در تالار استاد امیرخانی خانه‌ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

دیباچه-انقلاب هنر


نشست اول این همایش با سخنرانی سیدعلیرضا میرعلینقی ساعت ۱۶ آغاز و در ادامه میزگردی با حضور زیدالله طلوعی و هادی منتظری از نوازندگان گروه چاووش و احمدعلی راغب آهنگساز برگزار خواهد شد. دبیری این نشست را محمود توسلیان به عهده دارد.

نشست دوم همایش یک‌ روزه‌ «انقلاب هنر» که به هنرهای تجسمی انقلاب می‌پردازد با سخنرانی مرتضی گودرزی دیباج در ساعت ۱۸ آغاز می‌شود و پس از آن بهزاد شیشه‌گران و امیر اثباتی در میزگرد هنرهای تجسمی انقلاب گفتگو خواهند کرد. آرش تنهایی دبیر این نشست است.

مهر نوشت :در بخشی از بیانیه­ این همایش آمده است: «انقلاب هنر در پاسداشت انقلاب نیست. انقلاب هنر، کاری در نکوداشت فرهنگ مقاومت یا مبارزان و شهیدان نیست. انقلاب هنر، خودِ مبارزه است. هنرمند انقلابی چریکی بود که پنهانی کار و مبارزه می‌کرد و پژواک اثرش در جامعه می‌پیچید و اگر به دست سازمان‌های امنیتی می‌افتاد دیگر امروز در بین ما نبود. هنر انقلابی ایران نوعی از هنر بود که سال‌های بعد جوانه زد و همراه موج مردمی که استبداد را سرنگون کرده بودند، شادی کرد و در تاریخ ماندگار شد. این نشست تلاشی برای بازشناسی تاریخ هنر انقلاب است. هنری که خودِ مبارزه است.»

علاقه مندان برای حضور در این همایش می توانند پنجشنبه ۱۵ بهمن از ساعت ۱۶ به خانه هنرمندان ایران، تالار استاد امیرخانی مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹