يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹  |  Sunday, 27 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۴۳۷۷
تاریخ انتشار : ۴۵ : ۱۲ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶
در گفتگو با دیباچه
سوسن مقصودلو بازیگر و مدرس تئاتر از چگونگی انتشار اشعارش در قالب کتاب صوتی گفت.
 سوسن مقصودلو مدرس، گوینده و بازیگر تئاتر،تلویزیون و سینما که مجموعه شعر «آبتنی ماه» را در قالب کتاب صوتی منتشر کرده است درباره این مجموعه به خبرنگار تئاتر دیباچه گفت: «آبتنی ماه» مجموعه ای از شصت  شعر کوتاه است که آنرا همزمان با مجموعه  داستان کوتاهم «درام های تلفنی» دوسال پبش به انتشارات مروارید دادم و هر دو همان موقع مجوز گرفت و «درام های تلفنی» چاپ شد. پس از مدتی نشر صوتی  «نوین گویا » مایل به ضبط اشعار با صدای خودم بود و قرار شد آنها اثر را به شکل صوتی و کتاب در آورند که فعلا بخش صوتی آن منتشر وکتاب بزودی منتشر می شود. 

سوسن مقصودلو: در خوانش اشعارم از تجربه نمایشی ام استفاده کردم/کتاب خواندن لذت خودش را دارد

مقصودلو درباره سبک و سیاق اشعارش گفت: شعر ها بسیار کوتاه است و من از تجربه سابقه نمایشم استفاده کرده و سعی در بیان تصویری یک لحظه با استفاده از کلمات دارم؛ تا آنجا که از آهنگساز اثر آقای یگانه هم خواهش کردم با موسیقی فضاهای متنوع تصویری را خلق کند. 

سوسن مقصودلو: در خوانش اشعارم از تجربه نمایشی ام استفاده کردم/کتاب خواندن لذت خودش را دارد

این هنرمند در ادامه گفت: در واقع من به عنوان  بازیگر اینبار از طریق  واژه های شاعرانه لحظات  نمایشی را عرضه می کنم. 
مقصودلو که زمانی صداپیشه بسیاری از قصه ها و نمایش ها بود درباره تآثیر قصه بر مخاطب گفت: در هر دوره و زمانه ای قصه گویی جواب می دهد. کوچک و بزرگ عاشق قصه هستند؛ بخصوص  ما ایرانی ها؛ بنابراین استفاده درست از تکنولوژی خیلی هم خوب است. به نظرم اصل تبحر است وقتی از ابزار با مهارت استفاده کنیم، و اینگونه است که می توانیم در بیان هنرمان موفق باشیم. 
 
سوسن مقصودلو در ادامه، درباره فواید و مضرات تکنولوژی گفت: شاید اینگونه به نظر برسد که تکنولوژی بر کتاب خواندن مخاطب تآثیر گذاشته اما در واقع اینگونه نیست و مطالعه لذت خاص خودش را دارد؛ بخصوص برای نسل ما! 

مقصودلو در پایان از مسئولان انتشارات مروارید و انتشارات «نوین گویا» برای همکاری های مفید و کارآمدشان تشکر کرد. 
 
مجموعه صوتی «آبتنی ماه» با صدا و اشعار مقصودلو همزمان با نمایشگاه کتاب امسال رونمایی شد و اکنون در دسترس علاقمندان قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده