چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹  |  Wednesday, 30 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۴۳۷۵
تاریخ انتشار : ۳۶ : ۱۲ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶
گروس عبدالملکیان در این کتاب دست به تجربه های جدید و موفقی زده است باید به انتظار نشست و دید که این شاعر در آثار آینده اش همین تجربه ها را به کار می گیرد یا مسیری تازه را آغاز می کند.
به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه دیباچه، گروس عبدالملکیان متولد تهران است و مهندس صنایع می باشد. در سال‌های اخیر علاوه بر انتشار کتاب، در نشریاتی تخصصی مثل کارنامه، گوهران، نافه، شرق، اعتماد، اعتمادملی، فرهیختگان و... شعر، نقدشعر و مصاحبه نیز به چاپ رسانده است.

«حفره ها» مجموعه شعری با زبانی متفاوت از گروس عبدالملکیان

گروس عبدالملکیان از خردادماه سال ۸۸ به عنوان دبیر بخش شعر فارسی به نشرچشمه پیوست.
از این شاعر تا به امروز کتاب هایی مانند: رنگ های رفته دنیا،پذیرفتن،هیچی چیزمثل مرگ تازه نیست وچندین کتاب دیگر به چاپ رسیده است.

یکی از مهم ترین و بلندترین شعرهای کتاب «خزر» نام دارد؛ این شعر همراه با زبان روایی و داستانی که در خود دارد از احساسات الهام گونه شاعر نیز بهره مند شده است و در واقع تلفیق زیبای این دو است. شعر مضمونی تاریخی در دل خود دارد که از حمام فین کاشان و آغامحمد خان قاجار می رسد به «سیاهکل» که «سیاه تر از آن بود» که حتی با «کبریت کشیدن» های متوالی شاعر در متن شعر هم «روشن شود». انتهای شعر هم با تصویری مبهم از «خزر» که با زبانی عامیانه به پایان می رسد، ذهن خواننده را درگیر متن می کند.


این کتاب در 82 صفحه و با قیمت 6500 تومان از طریق نشر چشمه وارد بازار کتاب شده است و تا به امروز سیزده مرتبه تجدید چاپ شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده