سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Tuesday, 11 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۳۶۸۳
تاریخ انتشار : ۰۷ : ۱۶ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۶
کتاب «جزء از کل» پر فروش ترین کتاب هفته سوم فرودین 96 بوده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه دیباچه، طبق آمار به دست آمده از شهرکتاب مرکزی پرفروش های هفته سوم فروردین نیز مشخص شدند.  اسامی کتاب های پرفروش شهرکتاب به شهر زیر است:

پرفروش ترین کتاب های هفته سوم فروردین +داستان

1)جزء از کل: داستانی طنزآلود از یک پدر و پسری و شخصیت‌هایی که خواننده را یاد شخصیت‌های چارلز دیکنز و جان ایروینگ می‌اندازند که به قلم« استیو تولتز »نگارش شده است.

2) ملت عشق: روایتی موازی از زندگی یک خانواده آمریکایی و زندگی شمس تبریزی به نگارش «الیف شافاک» می باشد.

3) ریگ روان: روایت جذابی از دو دوست صمیمی، که یکی رمان‌نویس شکست خورده و دیگری کارآفرین شکست خورده است. این دو دست به هر کاری می‌زنند، شکست می‌خورند و از دیدگاه خودشان از بدشانس‌ترین افراد روی زمین هستند. استیو تولتز آن را نگارش کرده است.

4) دختری كه رهایش كردی: داستان زندگی دو زن که یکی از آنها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه و در نبود شوهرش، مجبور است از خانواده‌اش در مقابل نازی‌ها محافظت کند. جوجو مویز آن را نوشته است.

5) مردی به نام اوه: داستان مردی است که از عالم و آدم طلبکار است و فکر می‌کند هیچ‌چیز سر جایش نیست، و شاید تا حدی هم حق دارد. نویسنده این کتاب فردریک بکمان می باشد.

6) شازده کوچولو: دیدگاه اگزوپری از دوست داشتن و عشق و هستی در قالب یک داستان بلند. این کتاب معروف را آنتوان دوسنت اگزوپری نوشته است.

7) سه قصه: : مجموعه چهار داستان کوتاه از ایرج طهماسب که در دوران فعالیت هنری خود نگاشته است. ایرج طهماسب مجری معروف برنامه کلاه قرمزی آن را نوشته است.

8) پاییز فصل آخر سال است: : برش‌هایی از زندگی سه دختر در آستانه‌ سی سالگی. سه دختری که زندگی‌شان از دوران دانشگاه با هم گره خورده و حالا با اینکه راهشان کاملا از هم جداست، کماکان روی زندگی هم تاثیر می‌گذارند. نسیم مرعشی پاییز فصل آخر سال را نوشته است.

9) منگی: سرگذشت مردی جوان و مشکلاتش با مادربزرگ و رفت‌وآمدهای وی است. زوئل اگلوف  کتاب منگی را به نگارش در آورده است.

10) دنیای سوفی به قلم یوستین گردر می باشد: دختری به نام سوفی که در آستانه پانزده سالگی نامه‌های جالب و نوارهای ویدئویی پیدا می‌کند که در آنها سؤالات جالب فلسفی مطرح شده است.

این گزارش بر اساس آمار بدست آمده از شهر کتاب مرکزی می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
اندرحکایت بازگشایی دوباره سینماهای ایران

این سینما دیگر سینما نمی شود!

۱۳:۲۷  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
نویسنده «کابوس‌های درخت پرتقال» در گفتگو با دیباچه:

زنگ تفریحم، ترجمه آثار کودک و نوجوان است | رمان سوم من، موضوع پیچیده ومتفاوت تری دارد!

۱۰:۳۸  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
« بابک کریمی» بازیگر مطرح سینمای ایران در گفت و گویی اختصاصی با " دیباچه " گفت :

فیلم‌هایی که در ایران بازی کرده‌ام تأثیر بیشتری در کسب موفقیت‌های کاری من داشته‌اند | سریال های نمایش خانگی شبیه به سریال‌های آبکی تلویزیونی نیستند!

۱۲:۲۹  -  ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
گپ و گفت صمیمی دیباچه با امیر کربلایی‌زاده درباره وضعیت سخت این روزهای تئاتر

طی سالهای اخیر ،هیچ برنامه درستی برای معرفی هنر ناب تئاتر نداشتیم | هنرمندان این عرصه در شرایط کرونا، شناسایی و کُددار شوند تا حقوق ماهیانه بگیرند

۱۱:۴۸  -  ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
«فقیهه سلطانی»، بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما در گفتگو با دیباچه گفت:

تحمل ریتم کُند سریال‌های اخیر را ندارم | تصویری که از زن در سریال‌ها به نمایش در می‌آید را نمی‌پسندم!

۱۰:۴۰  -  ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار