چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲  |  Wednesday, 29 November 2023

دیباچه

کد خبر: ۴۳۵۳۹
تاریخ انتشار : ۰۹ : ۰۹ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۶
مدیرعامل خانه تئاتر از احتمال افتتاح رسمی ساختمان جدید خانه تئاتر در اردیبهشت تئاتر خبر داد.

به گزارش دیباچه، بیش از 10 سال است که دست‌اندکاران خانه تئاتر با پیگیری جدی ایرج راد (مدیر عامل پیشین خانه تئاتر) به دنبال داشتن خانه‌ای مستقل برای این تشکل صنفی هستند اما با وجود تکمیل ساخت‌وساز در محل جدید، هنوز جابجایی رسمی صورت نگرفته و خبری از انتقال خانه تئاتر به ساختمان تازه تاسیس نیست.

آیا خانه تئاتر نو می شود؟

در حال حاضر حدود یک دهه است که خانه تئاتر در ساختمانی در اطراف چهاراه ولیعصر (عج) واقع شده و در این سال‌ها مهلت حضور اهالی خانه تئاتر در این ساختمان مرتب تمدید شده است اما به نظر می‌رسید سال 95 آخرین سال برای استقرار خانه تئاتری‌ها در یکی از طبقات یک پاساژ تولیدی باشد و فروردین سال 96 اولین روزهای راه‌اندازی ساختمان جدید در خیابان سمیه باشد که این طور نشد.

اصغر همت در این باره  بیان کرد: ساختمان جدید خانه تئاتر آماده شده و الان بخش‌ مربوط به تجهیز سالن نمایش باقی مانده است که به صندلی‌های متحرک و یکسری لوازم فنی برای اجرای نمایش نیاز دارد.

او با اشاره به اینکه شهرداری سال 96 را هم برای استقرار خانه تئاتر در ساختمان فعلی تمدید کرده است، گفت: البته بخشی از لوازم مورد نیاز خریداری شده و بخشی هم هنوز در دست بررسی برای سفارش خرید است و احتمال دارد در "اردیبهشت تئاتر" شرایط انتقال به ساختمان جدید فراهم شود.

همچنین ایرج راد که هنوز مسئول مستقیم پیگیری مسائل مربوط به خانه تئاتر است، خاطرنشان کرد: قطعا دیگر امسال جابجایی به ساختمان جدید انجام می‌شود ولی مشخص نیست به همین زودی باشد یا خیر! چون در تلاش هستیم علاوه بر صندلی‌های متحرکی که باید برای سالن نمایش تهیه‌ کنیم دیگر وسایل و تجیهزات فنی را هم به بهترین نحو آماده و نصب کنیم.

این هنرمند در همان روزهای ابتدایی حضور سیدرضا صالحی امیری در مسند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعطای یک میلیارد تومان اعتبار توسط وزیر به ساختمان جدید خانه تئاتر خبر داد.

راد در زمستان سال گذشته با اشاره به اینکه ساختمان جدید تقریبا تمام شده و فقط سالن نمایش باقی مانده است که یکسری امکانات نوری، صوتی و صندلی احتیاج دارد، گفته بود: سالن نمایش یک بلک باکس حدود ۲۰۰ متری با ظرفیت ۱۸۰ تا ۲۰۰ تماشاگر است و برآورد ما برای تجهیزاتی که احتیاج داریم حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که امیدواریم با همین مبلغ (یک میلیارد تومان) به نتیجه برسیم.

البته مدیر عامل خانه تئاتر اخیرا اظهار کرد که همچنان به اعتباری برای تهیه و تکمیل وسایل موردنظر احتیاج است که درصدد تامین آن هستند.

به گفته‌ی مدیرعامل پیشین خانه تئاتر که ابراز امیدواری کرد بود که انتقال به ساختمان جدید تا پایان سال 95 انجام شود؛ برای این بنا با خرید کل زمینی که حدود ۱۵۰۰ متر زیربنا دارد؛ تخریب، گودبرداری و ساخت و ساز تا پایان مرحله معماری و نقاشی حدود سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

۱۶:۵۷  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
آخرین اخبار