شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  Saturday, 25 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۳۲۱۴
تاریخ انتشار : ۲۰ : ۱۴ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
در گفتگو با دیباچه
در راستای مرگ ناگهانی افشین یداللهی ترانه سرا و زبان شناس معاصر بر اثر سانحه تصادف در شب گذشته، عبدالجبار کاکایی از ویژگی های این هنرمند گفت.

به گزارش خبرنگار موسیقی پایگاه خبری دیباچه، افشین یداللهی ترانه سرای پرکار حوزه موسیقی شب گذشته 24 اسفندماه بر اثر سانحه تصادف در گذشت، تا تعداد هنرمندان در گذشته در سال 1395 به نود و هفت نفر برسد.

عبدالجبار کاکایی ترانه سرا، شاعر و زبان‌شناس ایرانی درباره ویژگی های زنده یاد افشین یداللهی به دیباچه گفت: یداللهی از جهت فنی مهارت های زیادی داشت، شعر را می شناخت و پیش از آنکه ترانه سرای خوبی باشد بر موسیقی تسلط داشت و جزئیات آن را می شناخت؛ و از آنجایی که روانشناسی خوانده بود می توانست با مخاطب به درستی ارتباط برقرار کند و بر اساس حال و هوای او بسراید.

کاکایی افزود: افشین یداللهی نه تنها در عرصه ترانه سرایی، که در حوزه آموزش و تدریس نیز فعال بود و همه توانش را برای ارتقا ترانه به کار می گرفت و از خودش مایه می گذاشت.

عبدالجبار کاکایی: زنده یاد افشین یداللهی ترانه سرایی مهربان، متعادل و کار بلد بود!

کاکایی گفت: بی شک نمی توان تلاش های یداللهی را برای تأسیس «خانه ترانه» نادیده گرفت و از مرگ ناگهانی او متأسف نشد.

عبدالجبار کاکایی در پایان، افشین یداللهی را شخصیتی خوب، مهربان و متعادل خواند و مرگ او را ضایعه ای بزرگ در عرصه هنر دانست.

گفتنی است افشین یداللهی نویسنده، شاعر و زبان‌شناس ایرانی بود که از سال 76 ترانه سرایی می کرد و نخستین آثارش در همان سالها با آهنگسازی فواد حجازی و خوانندگی خشایار اعتمادی اجرا شد. یداالهی در سال 1380 با همکاری ترانه سرایانی چون بابک صحرایی، افشین سیاهپوش، نیلوفر لاری‌پور، محمدرضا حبیبی و چند نفر دیگر خانه ترانه را تأسیس کرد.

زنده یاد افشین یداللهی برای تیتراژ سریال‌هایی چون «شب آفتابی»، «سریال غریبانه»، «شب دهم»، «میوهٔ ممنوعه» «مدار صفر درجه» ترانه سروده و «معمای شاه» آخرین اثر اوست؛ یادش گرامی باد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با محسن امامیان نویسنده کتاب "سعی هشتم"

تغییر ساختار مدیریتی در سازمان صدا و سیما مانع از ساخت سریال ۲۶ قسمتی حضرت هاجر (ع) شد!

۱۰:۲۸  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۰
«زهرا بهروز منش» بازیگر سریال «قبله عالم» در گفتگو با " دیباچه"

چرا باعث می‌شوید یک نفر اسم خود را از اثرش پاک کند ? | با اعمال سانسور، قسمت ۵ و ۶ «قبله عالم» کاملا در هم ادغام شده است!

۱۲:۲۶  -  ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
«بهنام صبوحی»، موسیقی دان و ترانه سرای کودک در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

آهنگسازان ما از اینکه بگویند آهنگساز کودک هستند واهمه دارند | آخرین خبر‌ها از ساخت موسیقی پروژه " شهر گربه‌ها "

۱۰:۰۰  -  ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار