دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹  |  Monday, 18 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۸۸۲
تاریخ انتشار : ۰۲ : ۱۳ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
تولید آلبوم «همصدا با جبرئیل ۲» با صدای امیر حسین مدرس، چنگیز حبیبیان، شهروز حبیبی، امیر یوسفی نژاد و سید محسن هاشمی آغاز شد.

به گزارش دیباچه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین فتحی مدیر مؤسسه هنر و ادبیات هلال با اشاره به تازه ترین فعالیت های انجام گرفته این مجموعه موسیقایی از آغاز تولید آلبوم «همصدا با جبرئیل ۲» با صدای امیرحسین مدرس، چنگیز حبیبیان، شهروز حبیبی، امیر یوسفی نژاد و سید محسن هاشمی به مناسبت ایام فاطمیه خبر داد.

«همصدا با جبرئیل ۲» منتشر می شود

وی ادامه داد: مجموعه اول آلبوم «همصدا با جبرئیل» در مدتی کوتاه توانست جای خود را در میان مخاطبان باز کند به همین جهت ما از چند ماه پیش از فرا رسیدن ایام فاطمیه بر آن شدیم تا بتوانیم آلبوم «همصدا با جبرئیل ۲» را با هدف بازخوانی سبک ها و اشعار مذهبی فاخر و قدیمی فاطمیه به مرحله تولید برسانیم که به لطف خداوند امروز این مهم محقق شده است.

فتحی با اشاره به اینکه این آلبوم شامل ۱۶ قطعه با زمان حدود ۲۴۰ دقیـقه همخوانی و تک خـوانی است، توضیح داد: آشنایی با سیره حضرت زهرا (س) از اهداف مهم تولید این اثر فاخر ملی و مذهبی است، بنابراین با رویکردی نو هشت قطعه از آلبوم را به مراسم عزاداری فاطمیه و هشت قطعه از آلبوم را به مراسم ولادت آن حضرت اختصاص دادیم تا بتوانیم حق مطلب را ادا کنیم.

مدیر مؤسسه هنر و ادبیات هلال بیان کرد: تولید آلبوم های نوحه خوانی و تعزیه خوانی با مضامین و اشعار مذهبی و بازخوانی سبک ها و نغمه های قدیمی در موسسه هنر و ادبیات هلال در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری با هدف تولید نوحه ها و تعزیه های های خوش مضمون و محکم است. اگر نوحه های قدیمی و خوش مضمون بازخوانی و احیا شوند می توان مخاطب را در زمان گوش دادن به نواهای مذهبی با سیره اهل بیت (علیهم السلام) نیز آشنا کرد. این مهم در یک دهه فعالیت موسسه هنر و ادبیات هلال دستور کار اصلی بوده است و در این راستا تولیدات فاخری چون آلبوم «همصدا با جبرئیل» در اختیار عموم مردم قرار گرفت.

وی انجام کار کارشناسی در تولید آثار مکتوب، صوتی و الکترونیکی را یکی از ویژگی های مهم تولیدات این موسسه خواند و تصریح کرد: امیر حسین مدرس، چنگیز حبیبیان، شهروز حبیبی، امیر یوسفی نژاد و سید محسن هاشمی نام های آشنایی در عرصه خوانندگی سنتی و مذهبی هستند. ضرورت دعوت از خوانندگان سر آمد کشور در اجرای این آلبوم بر این قاعده بود که بتوانیم از شایسته ترین افراد در تولید این اثر فاخر ملی و مذهبی بهره ببریم. ضمن اینکه بازنویسی اشعار آلبوم «همصدا با جبرئیل ۲» به قلم سید محمد سادات اخوی و تنظیم موسیقایی این اثر نیز با تکیه بر توانایی های محسن جلیلی در استودیوی موسسه هنر و ادبیات هلال انجام می شود.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹