پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹  |  Thursday, 25 February 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۵۹۴
تاریخ انتشار : ۴۳ : ۱۰ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۵
به بهانه زادروز
مرجانه دلدار گلچین بازیگری است که در انبوهی از آثار ایفای نقش کرده و با آنکه در برخی از نقش ها به تکرار خودش پرداخته اما همچنان نزد مخاطبان محبوب است. امروز دوم اسفندماه تولد این بازیگر دوست داشتنی است. تولدش مبارک

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری دیباچه، امروز دوم اسفندماه تولد مرجانه دلدار گلچین است. بازیگری که موسیقی خوانده و  فارغ التحصیل رشته تخصصی نوازندگی تار  است. مرجانه گلچین در 17 سالگی با تشویق و راهنمایی خواهرش منیژه، به بازیگری در تئاتر پرداخت و با تله تئاتر «حنایی و روباه مکار» ساخته مهوش جزایری پا به عرصه تصویر گذاشت و در سال 1364 با سریال تلویزیونی «آیینه» مطرح شد و یک سال بعد با فیلم «قصه زندگی» ساخته خسرو شجاعی سینما را تجربه کرد و پس از آن با کارگردان هایی چون پوران درخشنده، مجید جوانمرد و کیانوش عیاری همکاری کرد و طی  آن سالها همزمان در تلویزیون نیز حضور داشت.

مرجانه گلچین بازیگری تکراری اما دوست داشتنی!

این بازیگر سال 1374 به انگلیس رفت و از عرصه تلویزیون و سینما دور شد؛ و سال 1383 به ایران بازگشت و در سریال «کلانتر» ساخته محسن شاه محمدی بازی کرد؛ کارگردانی که پیش از این در سریال های «آیینه عبرت» و «گزارش نقطه صفر» با او همکاری کرده بود. گلچین در ادامه فعالیت های هنری اش، در چند اثر تلویزیونی بازی کرد که «زیر زمین» ساخته علیرضا افخمی، «بزنگاه» ساخته رضا عطاران، «شمس العماره» ساخته سامان مقدم، «خوش نشینها» و «دزد و پلیس» سعید آقاخانی و «شاهگوش» ساخته داوود میرباقری بازی کرده و در تله فیلمهایی مانند« سه دونگ، سه دونگ» ساخته شاهد احمدلو، «نفس گرم» ساخته محمد مهمدی عسگرپور حضور داشته است.

«غزاله»، «خنده در باران»، «متهم»، «دام» و «سلام به انتظار» تعدادی از فیلم های سینمایی هستند که گلچین در آنها بازی کرده است.

مرجانه دلدار گلچین متولد 1347 است و امروز 48 ساله می شود و با آنکه در برخی از آثار خودش را تکرار می کند اما همچنان برای مخاطبان دوست داشتنی و محبوب است. تولدش مبارک.


یادداشت وحید خانه ساز

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹