جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹  |  Friday, 05 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۵۷۳
تاریخ انتشار : ۵۲ : ۰۹ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۵
به بهانه زادروز
امروز دوم اسفند ماه تولد یکی از بازیگران سینما و تلویزیون است؛ یوسف مرادیان هنرمندی که برای بازیگر شدن همواره تلاش می کند.

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری دیباچه، دوم اسفندماه زادروز یکی از بازیگران تلویزیون و سینمای ایران است. بازیگری که مسیر پر پیچ و خمی را برای بازیگر شدن پیموده است؛ یوسف مرادیان متولد 1354 زاده کرمانشاه. مردایان بازیگری را از صدا و سینمای کرمانشاه آغاز کرد و پس از بازی در فیلم سینمایی «چریکه هورام» ساخته فرهاد مهران فر، برای پیمودن پله های ترقی به تهران آمد و پس از بازی در فیلم سینمایی «لاکپشت» ساخته علی شاه حاتمی در اثر دیگری از همین کارگردان بازی کرد که «دوستان» نام داشت و به دلیل فیزیک ورزیده و چهره خاصش در این فیلم خوش درخشید و بازی اش مورد توجه سینماگران و منتقدان قرار گرفت.

یوسف مرادیان بازیگری همیشه متوسط!

مرادیان، سال 1379 در فیلم سینمایی «شب های تهران» نوشته تهمینه میلانی به کارگردانی داریوش فرهنگ بازی کرد و سپس در آثاری چون «بوی گل سرخ»، «غزل»، «آقای رئیس جمهور»، «آوازه خوان» و «دعوت به شام» ایفای نقش کرد تا کارنامه خود را پر بارتر کند و استعداد خود را در ایفای نقش های مختلف به مخاطبان بنمایاند اما؛ با وجود تلاش بسیار و با وجود همکاری اش با کارگردان هایی مانند مسعود کیمیایی، سیروس الوند، آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفت و همچنان بازیگری درجه چندم باقی ماند ؛ اما همچنان به فعالیت خود در عرصه بازیگری ادامه داد و آخرین اثر سینمایی اش «ترمینال غرب» نام دارد، فیلمی درباره اتفاقات هسته ای سال های اخیر و حاشیه های اجتماعی آن که قربانعلی طاهرفر آنرا کارگردانی کرده و بازیگرانی چون چنگیز جلیلوند، میر طاهر مظلومی، حبیب دهقان نسب و ثریا قاسمی در آن ایفای نقش می کنند.

یوسف مرادیان در چند سریال نیز ایفای نقش کرده است که «مردان آنجلس»، «کلانتر»، «چه کسی به سرهنگ شلیک کرد؟» و «کاراگاه علوی» تعدادی از آنهاست.

یوسف مرادیان امروز 41 ساله می شود و همچنان در سینمای ایران فعال است. تولدش مبارک و سالش سبز.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹