شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  |  Saturday, 16 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۵۵۷
تاریخ انتشار : ۱۸ : ۰۸ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۵
یک گریمور در گفتگو با دیباچه
یک گریمور جوان سینما معتقد گریم نمی تواند همگام با سینما پیشرفت کند و بروز شود زیرا وسائل جدید گریم گران هستند و کسی حاضر نیست هزینه آنرا بدهد.
 آرمین اسماعیلی گریمور عرصه سینما که امسال با فیلم سینمایی خانه دیگری به کارگردانی بهنوش صادقی و تهیه کنندگی عباس اکبری در جشنواره فیلم فجر امسال حضور داشت درباره این فیلم به خبرنگار سینمایی پایگاه خبری دیباچه گفت: خانه دیگری فیلی رئالیستی است که قصه سرراستی دارد و با اینکه نخستین اثر سینمایی بهنوش صادقی است اما فیلمی استاندارد و بسیار خوش ساخت است.

آرمین اسماعیلی: تهیه کنندگان برای ارتقا گریم هزینه کنند!

اسماعیلی افزود: فیلم سینمایی خانه دیگری از آن گونه کارها بود که می توانست در بخش مسابقه حضور داشته باشد که به صلاح دید داوران نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه به دلیل اکرانش در روز اول جشنواره، توسط مخاطبان و اهالی رسانه و منتقدان آنچنان که باید دیده نشد.

آرمین اسماعیلی درباره گریم بازیگران فیلم گفت: به عنوان گریمور به سهم خودم تلاش کردم بازیگران را به نقش هایشان نزدیک کنم و در این میان گریم ناصر هاشمی از دیگر کاراکترهای فیلم سخت تر بود زیرا ایشان در فیلم نقش پیرمردی تنها را داشت که بیمار، زمین گیر و در شرف مرگ است!

این هنرمند درباره چگونگی وضعیت گریم در سینمای ایران گفت: گریم بخش جدانشدنی سینماست اما یا این حال سینماگران به خصوص تهیه کننده ها آنرا جدی نمی گیرند و  حاضر نیستند برای آن هزینه کنند؛ اگر دقت کنید خواهید دید که بیشتر گریمورها با وسایل قدیمی و ارزان قیمت کار می کنند زیرا وسایل گریم گران است و هیچکس حاضر نیست هزینه آن را بپردازد؛ و در این میان اتفاقی که می افتد این است که گریم نمی تواند همگام با دیگر عناصر فیلم پیشرفت کند؛ و با به بازار آمدن دوربین های پیشرفته و دیگر ابزار مرتبط سینمایی این ضعف بزرگ و بزرگتر می شود.

آرمین اسماعیلی در پایان گفت: امیدوارم سینماگران به خصوص تهیه کنندگان و عوامل تولید ، گریم را مقوله ای جدی بدانند و برای ارتقا آن از هیچ کمکی اعم از مالی و معنوی دریغ نکنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹