شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  |  Saturday, 16 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۵۴۳
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۰۸ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۵
در گفتگو با دیباچه عنوان شد:
این کارگردان معتقد است حوزه هنری با انحصار طلبی که دارد باعث شده است فیلم «ماحی«به درستی دیده نشود.
«داود خیام» کارگردان فیلم سینمایی«ماحی» در گفتگو با خبرنگار سینما تلويزیون دیباچه در خصوص دیده شدن فیلمش با توجه به اینکه حوزه هنری آن را تحریم کرده است گفت : برای دیده شدن فیلم، ما نیازمند سالن سینما ها هستیم تا مخاطبین این فیلم بتوانند آن را ببینند ولی متاسفانه ماحی تا به امروز  15سینما بیشتر ندارد و در شهرستان ها نیز فقط در شهر مشهد سینما دارد.
 
داوود خیام: حوزه هنری انحصار طلب است

وی تاکید کرد: حوزه هنری با انحصار طلبی که دارد باعث شده است این فیلم به درستی و به آن شکلی که باید، دیده نشود .

کارگردان ماحی در خصوص کارهایی که برای جذب مخاطب می توان انجام داد گفت : به نظرم بخشی از کارها مرتبط با فیلمسازی است مثل فیلمنامه اي خوب و بر اساس ان كارگرداني منسجم  ... ولی بعد از تولید شرایط تغییر می کند خيلي اتفاقات دست به دست هم مي دهد تا اين پرسه طي شود. مثلا ؛ بطور كلي تهیه کننده و پخش کننده هستند که مسیر فیلم را به درست دیده شدن یا نشدن يك فيلم سوق مي دهند.

وی افزود : بنظر من مشكل اصلي ما تعداد سالن سينما است در بخش خصوصي ، چون بخش عمده اي از سالنهاي كشور يا مربوط به حوزه هنري است يا شهرداري و بخش محدودي به بخش خصوصي واگذار شده است كه در همين وضعيت سليقه هاي بسياري براي اكران يك فيلم در سينماهايشان شكل مي گيرد و براحتي هر گروه مي توانند فيلم فيلمسازي را به درستي نشان ندهند و مردم هم وقتي در سالني كه مي روند فيلمي که نباشد را  نمي بينند و سانسور از همينجا در پخش فيلم شكل مي گيرد و فقط فيلمساز مي تواند معترض به شرايط اكران فيلمش باشد.

خیام کارگردان سینما درخصوص کیفیت کارهای  سینمای امسال گفت : من تا حدودي، از فيلمها را ديدم بنظرم فيلمهاي خوب بسيار بود اميدوارم امسال سينماي ايران در اكران مردمي موفق باشد.

وی درخصوص کار جدید خود افزود : در حال حاضر درحال نگارش فیلم «خارپشت» هستم که در سال آینده تولید آن را به انجام می رسانم.

خیام  درخصوص موضوع فیلم جدید خود تصریح کرد: سعی میکنم فیلم خودم را بسازم و این از همه چیز برایم مهمتر است. یعنی سلیقه های کمتری از بیرون به آن تحمیل شود.

وی افزود: مضامین به شرایط زیست ما با ما تغییر می کنند .خار پشت به لحاظ مضمون نگاهی کاملا انسانی به دنیای اطرافش دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹