سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 09 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۲۵۲۳
تاریخ انتشار : ۲۴ : ۱۰ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
در گفتگو با دیباچه عنوان شد
منصور لشکری قوچانی تهیه کننده فیلم سینمایی «قاتل اهلی» به کارگردانی مسعود کیمیایی از کیفیت جشنواره فیلم فجر و نوع داوری آثار گفت.
منصور لشکری قوچانی که امسال با فیلم جنجالی «قاتل اهلی» به کارگردانی مسعود کیمیایی در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت درباره کیفیت جشنواره امسال و نوع داورای آثار، به خبرنگار سینمایی پایگاه خبری دیباچه گفت:  با اینکه سطح کیفی آثار نسبت به سال پیش پایین تر بود؛ اما جشنواره فجر امسال و سینماها را فیلم هایی گرم کردند که مانند «قاتل اهلی» از جایزه سهمی نداشتند و مورد توجه داوران قرار نگرفتند! که همین کاستی نشان دهنده این است که داوران از عدالت دور شده اند.


لشگری قوچانی در توضیحات بیشتر گفت: آنگونه که از شواهد پیداست هیئت داوران سلیقه خودش را دارد و این ابراز سلیقه، عدالت را به یک امر نسبی تبدیل می کند اما آنچه مشخص است این است که هرچه نظر داوران از سلیقه مخاطبان و مردم دورتر شود یعنی عدالت کمتر رعایت شده است، که این تناقض ها با اهداف جشنواره فیلم فجر که یک رویداد مردمی، فرهنگی و انقلابی است مغایرت دارد و در نهایت همه تبعات موجود، به ضرر سینماست.

تهیه کننده فیلم سینمایی «قاتل اهلی» در پایان گفت: پایین آمدن کیفیت جشنواره فیلم فجر امسال اتفاق خوبی برای مدیران این دوره به حساب نمی آید و امتیاز محسوب نمی شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
بازیکن اسبق تیم ملی والیبال در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد

والیبال ایران ۱۰ بهروز عطایی دارد که منتظر فرصت اند / اعتقادی به نسل طلایی و نقره‌ای و ... ندارم!

۱۱:۱۲  -  ۰۴ مرداد ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار