چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰  |  Wednesday, 01 December 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۲۵۱
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۰۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
در حاشیه جشنواره فیلم فجر
هیئت داوران جشنواره فیلم فجر بر خلاف اعلام نظر قبلی خود، «آرش آقابیک» نامزد دریافت سیمرغ بهترین جلوه های ویؤه میدانی بخش سودای سیمرغ اعلام کردند حال آنکه پیش از این ارشا اقدسی نامزده دریافت سیمرغ بود.

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری دیباچه، هیئت داوران جشنواره فیلم فجر بر خلاف اعلام نظر قبلی خود، «آرش آقابیک» نامزد دریافت سیمرغ بهترین جلوه های ویؤه میدانی بخش سودای سیمرغ اعلام کردند حال آنکه پیش از این ارشا اقدسی نامزده دریافت سیمرغ بود.

تغییر رأی هیئت داوران جشنواره فیلم فجر!

گرچه پیشتر هنرنمایی اقدسی در فیلم «یک روز بخصوص» ساخته همایون اسعدیان به چشم داوران آمده بود؛ اما این تغییر رأی به دنبال اعتراض انجمن طراحان، مدیران و دستیاران جلوه های ویژه میدانی سینمای ایران در بیانیه ای نسبت به نامزد شدن ارشا اقدسی در این بخش بود.

اعتراضی که به نوعی عکس العمل به سخنان انتقادی این هنرمند بدلکار در برنامه هفت نسبت به کیفیت و سطح جلوه های ویژه میدانی سینمای ایران نسبت به آنچه در جهان اتفاق می افتد نیز قلمداد می شود.

این در حالی است که روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، دلیل درج نام «ارشا اقدسی» به عنوان نامزد بخش جلوه‌های ویژه برای فیلم «یک روز بخصوص» را، اطلاعات درج شده در فرم  ارائه شده توسط صاحب اثر و دلیل تغییر نام نامزد این بخش را اطلاعات عنوان‌بندی این اثر اعلام کرد.

البته شایان ذکر است که تا کنون در هیچ جشنواره مهم سینمایی در دنیا همانند اسکار، جایزه ویژه ای برای بدلکاران در نظر گرفته نشده است بلکه در رویدادهای مستقل و ویژه ای مانند جایزه (SAG Screen Actors Guild Award) که برای بدلکاران یکی از مهمترین جوایز دنیاست و در این رشته، هم‌رده جایزه آکادمی اسکار شناخته می‌شود،  جوایزی وجود دارد.

در نهایت بر اساس اعلام رای جدید هیات داوران کماکان فیلم « یک روز بخصوص» در این بخش در ادامه رقابت حضور داشته و «آرش آقابیک» که حال نامزد دریافت سیمرغ است، با سه فیلم «خفه‌گی»، «رگ خواب» و یکی از 5 نامزد بهترین جلوه‌های ویژه میدانی است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "آرش آصفی" بازیگر سینما و تلویزیون

« سرجوخه » در تلویزیون تابوشکنی کرد | پرداخت به شخصیت‌های امنیتی در تولیدات نمایشی کم رنگ است

۱۳:۱۰  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۰
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها