يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳  |  Sunday, 21 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۲۱۷۶
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۸ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
فریدون جیرانی در نامه‌ای که منتشر کرد از مسعود کیمیایی خواست تا فیلم «قاتل اهلی» را کوتاه کند .

به گزارش دیباچه، فریدون جیرانی کارگردان سینمای ایران شب گذشته در نشست خبری فیلم کیمیایی حاضر شد و از برای سالها فعالیت سینما تمجید کردو سر تعظیم فرود آورد او امروز در یادداشتی که منتشر کرد خواستار کوتاه شدن فیلم توسط کیمیایی برای سرپا نگه‌داشتن سه شخصیت اصلی داستان.

درخواست فریدون جیرانی از کیمیایی چه بود؟

متن نامه به شرح ذیل است:

کیمیایی عزیز من دیشب وظیفه داشتم از شخصیت کارگردانی دفاع کنم که چند نسل از او سینما یاد گرفتند٬ وظیفه داشتم و به وظیفه‌ام عمل کردم.

من با همه‌ احترامی که برای پرویز پرستویی قائل بودم از نامه‌ او دلگیر شدم و همان روز دلگیریم را به جواد طوسی گفتم. ای کاش این اختلافات به بعد از نمایش فیلم موکول می‌شد و آن زمان در جلسات خصوصی اختلاف حل می‌شد. آوردن اختلافات به مطبوعات درست نبود. اما ......

کیمیایی عزیز این بار برخلاف «متروپل» داستان خوبی داشتی با سه شخصیت سر پا (امیر جدیدی)، (پرویز پرستویی) و (پرویز پورحسینی) و آذرنگ که در همان صحنه‌ کوتاه می‌درخشد.

پرویز پرستویی یکی از بهترین بازی‌هایش را کرده است٬ بازی که کیمیایی دوست دارد و پرویز آمده است، توی فرم بازی‌های کیمیایی. فیلم از نظر قاب‌بندی، نور، رنگ با کارهای قبلی تو فرق دارد و به نظر من بهترین فیلم چند سال اخیر توست. اما.....

کیمیایی عزیز نقشی که برای پولاد نوشتی می‌توانست در کمترین صحنه بیشترین تاثیر را داشته باشد اما الان فیلم از همین نقش چون بیشتر از ظرفیت نقش داخل قاب آمده لطمه خورده است. خودت می‌دانی که من پولاد را دوست دارم و معتقدم اگر کمتر در فیلم‌های تو بازی کند، موفق‌تر می‌شود که من این موضوع را به خودش هم گفتم.

کیمیایی عزیز اگر فیلم را کوتاه کنی آن سه شخصیت سر پا را حفظ کنی، اندازه‌ پولاد همان اندازه‌ای بشود که فیلمنامه می‌طلبد (قاتل اهلی) بهترین فیلم چند سال اخیر تو خواهد شد.

کیمیایی عزیز نسل من از تو سینما آموخته است و دوست دارد که استادش در آرامش کار کند و فیلم مهم بسازد که این بار این اتفاق افتاده است. حیف است فیلم به خاطر صحنه‌هایی لطمه ببیند.

من می‌دانم برای پولاد هم فیلم مهم‌تر است از کم و زیادشدن نقش خودش.

کیمیایی عزیز با کم شدن صحنه‌ها، همه‌ اختلافات حل می‌شود و دعوایی ادامه پیدا نمی‌کند و تهیه‌کننده‌ای ضرر نمی‌کند. این حق را خودت برای تهیه‌کننده قائلی که باید سرمایه‌اش برگردد و فیلم هرچه جمع وجور تر شود (بهتر) می‌شود.

کیمیایی عزیز فضولی کردم، جسارت کردم امیدوارم ناراحت نشوی. فیلم «قاتل اهلی» بهترین فیلم تو و تهیه‌کننده است. این فیلم خوب را قاطی دعوا نکن بگذار در اکران بیشتر بدرخشد.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار