شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹  |  Saturday, 08 August 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۲۱۰۶
تاریخ انتشار : ۳۸ : ۱۲ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
بازیگر در «پناه تو» و «آرام می گیریم» در خواب ازلی آرام گرفت.
به گزارش خبرنگار تلویزیون دیباچه، حسن جوهرچی، هنرمند ایرانی، در ساعت پنج بامداد جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ پس از تحمل عارضه کبدی به علت ایست قلبی در سن ۴۸ سالگی درگذشت. همسر او مهناز بیات، چهره‌پرداز است. این زوج هنرمند دو فرزند به نام های علی و آوا داشتند.

حسن جوهرچی هنرمند پرکار سینما و تلویزیون در گذشت

این خبر را صبح امروز برای اولین بار، مهدی امینی‌خواه بازیگر تلویزیون و سینما در صفحه اینستاگرام خود با تصویرش منتشر کرد و نوشت: متاسفانه در کمال ناباوری، امروز، دوست  وهمکارم حسن جوهرچی  بر اثر بیماری کبد در بیمارستان چمران به دیار باقی شتافت.

حسن جوهرچی چندی پیش نیز به دلیل این عارضه در بیمارستان شهید چمران بستری بود و پس از چند روز  به منزلش منتقل شد.


اما بر اساس اظهارات یکی از پرستاران بیمارستان امام خمینی جوهرچی  به علت عفونت ريوی و فشار خون پايين فوت کرده است چرا که به خاطر فشار خون پایین دارو استفاده می کرده و عفونت باید تحت کنترل در می آمد تا بتوان پیوند کلیه را انجام داد.

این هنرمند فقید در سال ۱۳۴۷ در یک خانواده اردبیلی در تهران متولد شد. وی لیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران داشت. بازی در سینما را در سال ۱۳۶۷ با «فیل در تاریکی» که بعد از پانزده سال کامل شد شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال ۱۳۷۰ با فیلم «برخورد» به کارگردانی سیروس الوند بود.

وی در طول مدت بازیگری اش در 18 اثر تلویزیونی و 24 فیلم سینمایی حضور داشت. با بازی در سریال در پناه تو در سال ۱۳۷۳ به شهرت رسید و پس از آن در سال ۱۳۸۴ با ایفای نقش در سریال «او یک فرشته بود» با ایفای نقشی متفاوت در ذهن ها ماند.

آثار سینمایی وی عبارتند از :     آبی (۱۳۷۹)    آقای رئیس جمهور (۱۳۷۹)    دختری به نام تندر (۱۳۷۹)    بادام‌های تلخ (۱۳۷۶)    دو زن (۱۳۷۷)    حماسه قهرمانان (۱۳۷۶)    زن شرقی (۱۳۷۶)    بالاتر از خطر (۱۳۷۵)    روزی که خواستگار آمد (۱۳۷۵)    سلطان (۱۳۷۵)    ضیافت (۱۳۷۴)    ویرانگر (۱۳۷۴)    افسانه دو خواهر (۱۳۷۳)    جای امن (۱۳۷۲)    زینت (۱۳۷۲)    بر بال فرشتگان (۱۳۷۱)    برخورد (۱۳۷۰)    فیل در تاریکی (۱۳۶۸).

  و  آثار تلویزیونی که وی در آنها حضور داشته بدین شرح اند:  آرام می‌گیریم (۱۳۹۵)   کیمیا (۱۳۹۴)  تنهایی لیلا (۱۳۹۴) برابر با اصل (۱۳۹۳)   شب‌های روشن (۱۳۹۲) مثل شیشه (۱۳۹۰)   سراب (۱۳۹۰)    فاصله‌ها (۱۳۸۹)  فاکتور هشت (۱۳۸۸)   بوی عیدی (۱۳۸۶)  جابر ابن حیّان (۱۳۸۵)   هویت پنهان (۱۳۸۵) پیله‌های پرواز (۱۳۸۴)    او یک فرشته بود (۱۳۸۴)    غریبانه (۱۳۸۳)   سیمای مدرسه (۱۳۸۲)     مشق عشق (۱۳۸۱)    نسیم رؤیا (۱۳۷۹)   روزهای زندگی (۱۳۷۷/۷۸)    در پناه تو (۱۳۷۴)    دومین انفجار (۱۳۷۵)    وکلای جوان (۱۳۷۴)هدف گم‌شده (۱۳۷۳)   و  قاصدک‌ها.

حسن جوهرچی هنرمند پرکار سینما و تلویزیون در گذشت

حسن جوهرچی در کنار بازی در آثار نمایشی مختلف با تدریس به امر تربیت هنرجویان هم اشتغال داشت.

  آخرین کار سینمایی وی «آبی» بود و آخرین اثر در حال پخش از او سریال «آرام می گیریم» با کارگردانی روح الله سهرابی است.

 زمان و مکان تشییع این بازیگر هنوز مشخص نیست.

روحش شاد!


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملارد خبر داد

خانه لاله و لادن به اقامتگاه سنتی تبدیل می‌شود!

۱۶:۴۹  -  ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
انتشار لیست کارگردانان اول تایید شده از سوی سازمان سینمایی حاشیه ساز شد

مجوز کارگـــردانی به شـــاخ اینســـتاگرامی باز هم زیرســوال رفت | وقتی «کریمپور» نه سابقه دستیاری دارد و نه به جشنواره‌ای رفته!

۱۶:۲۹  -  ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
پربازدیدها
آخرین اخبار