جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲  |  Friday, 31 March 2023

دیباچه

کد خبر: ۴۱۷۲۷
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۲ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۵
در نشست رسانه‌ای سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجرعنوان شد؛
نشست رسانه‌ای سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با حضور محمد حیدری دبیر و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره و اصحاب رسانه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار دیباچه، مسعود نجفي، مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر در ابتداي اين نشست گفت: بعد از انتخاب 33 فیلم در بخش مسابقه و 11 فیلم در بخش چشم‌انداز کار جشنواره آغاز شد.
نجفی افزود: افتتاحیه 9 بهمن ماه در برج میلاد برگزار می شود و از 10 بهمن ماه آغاز نمایش فیلم ها در نظر گرفته شد.

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر گفت: بیش از 320 رسانه متقاضی حضور در جشنواره بودند که به فعالان در این حوزه کارت حضور ارایه شد.

علاقمندان از امروز می توانند بلیت تهیه کنند/ قراری برای نمایش کاناپه نداشتیم/ فیلم ها بر اساس قانون حاکم انتخاب شدند

سینمای امروز ما با حضور جوان‌ها پررنگ شده است
در ادامه این نشست، دبیر جشنواره سخنان خود را با یادی از جانفشانان عزیز آتش‌نشانی آغاز کرد.

حیدری گفت:‌ فراخوان جشنواره آن چیزی بود که مورد نظر ما بود و با توجه به شرایط امروز سینمای ایران باید در آن تغییراتی ایجاد می‌شد که به همین منظور مقرر شد که یک بخش را به عنوان چشم‌انداز در جشنواره داشته باشیم.

دبیر جشنواره در ادامه درباره حضور موفق فیلم‌ اولی‌ها، گفت:‌ فیلم اولی‌ها حضور چشمگیر و موفقی در جشنواره فیلم فجر و همچنین سینمای ما داشتند، سینمای امروز ما با حضور جوان‌ها پررنگ شده است. با بحث‌ها و جلساتی که گذاشته شد به این نتیجه رسیدیم که هیچ معنی ندارد که بخش جداگانه برای فیلم‌های اول داشته باشیم و باید از حضور فیلم‌های اول در جشنواره فیلم فجر بدون سهمیه‌بندی استفاده کنیم. در بخش چشم‌انداز نیز مجموعاً 17 فیلم اول و دوم را به نمایش خواهیم گذاشت.

وی در ادامه عنوان کرد: سینمای ایران امروز در مرحله پوست‌اندازی است. در بخش هنر و تجربه نیز 80 فیلم مورد بررسی قرار گرفت، امیدوارم سال آینده هنر و تجربه نیز به فراخوان مورد نظر اضافه شود.

باید فراخوان جشنواره اصلاح شود
وی ادامه داد: نکته‌ای که در جشنواره وجود دارد بسیاری از فیلم‌ها تا لحظه آخر فیلمبرداری دارند؛ باید فراخوان جشنواره اصلاح شود. دوستان فرم تقاضا را می‌پذیرند، و بر اساس آن زیر ۷۰ دقیقه اثری پذیرفته نمی‌شود. دوستان اعتراضاتی داشتند اما باید توجه داشت که بر اساس نسخه ارایه شده تصمیم‌گیری می‌شود، آن‌ها نسخه اولیه را دادند و در روزهای آخر نسخه کامل را تحویل دادند که متأسفانه نمی‌توانستیم مجدد ببینیم.


اين شكل برگزاري جشنواره واقعا پاسخگو نيست

حیدری درباره رقابت ٩٩ بازيگر براي سيمرغ و سختي كار هييت داوران گفت: شرايط و بستري كه براي فيلم فجر است واقعا شرايط اجازه فيلم هاي بيشتري را نميداد چون واقعا اين شكل برگزاري جشنواره واقعا پاسخگو نيست و اميدوارم شوراي سياست گذاري جشنواره براي ساختار جشنواره فيلم فجر تصميم جدي بگيرد.

دبیر جشنواره فیلم فجر در ادامه، در پاسخ به پرسش دیگر گفت: طبق مقررات جشنواره در مرحله اول 28 فیلم انتخاب شدند. ساختار جشنواره باید تغییر کند زیرا هر سال تقاضاها بیشتر می شود. سال گذشته 22 فیلم در جشنواره شرکت داشت و امسال در فراخوان اعلام کردیم با توجه به حضور زیاد فیلم ها مجموعه 28 فیلم در مرحله اول و در مرحله بعدی انتخاب شود. نظر هیات انتخاب این بود که 5 فیلم دیگر هم اضافه شود.

وی در ادامه در پاسخ به یک پرسش  اظهار داشت: فیلم پیمان قاسم خانی پروانه نمایش داشت و انتخاب شد و مشکلی نداشت.

حیدری درباره نبود برخی فیلم ها در جشنواره اظهار داشت: طبق مقررات جشنواره فیلم های خوبی بودند که می توانستند به دلیل همین مقررات در جشنواره حضور داشته باشند اما به دلیل حضور در جشنواره های دیگر، این اتفاق میسر نشد و ما این فیلم ها را به هیات انتخاب ندادیم.

حیدری همچنین گفت: هر سال تعداد تولیدات سینمای ایران اضافه می شود و این شکل برگزاری نمی تواند پاسخگو باشد. ما می خواستیم 22 فیلم در جشنواره به نمایش درآید اما بسیاری از فیلم ها بیرون می ماندند. شورای سیاستگذاری باید تصمیم جدید بگیرد زیرا این شکل، پاسخگوی سینمای ایران نخواهد بود.

دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر درباره صحبت های عماد افروغ در برنامه 35 و نام بردن از نام دو فیلم که پذیرفته شده نیز توضیح داد: در صحبت های آقای افروغ،  اشاره ای به پذیرفته شدن آن دو فیلم در بخش مسابقه و چشم انداز نشده. فیلم ها بر اساس آرای هیات انتخاب به بخش مسابقه راه یافتند و دو فیلم آقای  رحمانی و خانم آناهید اباد به بخش چشم انداز راه یافتند و ما این نکته را مطرح کردیم اما خودشان نپذیرفتند. من مطمئن هستم بر اساس آن چیزی که اعلام کردیم، هیچ دخالتی در انتخاب آثار وجود نداشته است.


امکان بازبینی نسخه نهایی فیلمها برای انتخاب مجدد وجود نداشت

دبیر جشنواره فیلم فجر در پاسخ به این سوال که هیات انتخاب در چه مرحله ای فیلم ها را دیدند، پاسخ داد: نکته ای که در برگزاری جشنواره وجود دارد این است که وقتی فرم حضور در جشنواره را می پذیریم در شرایطی است که شاید یک ماه مانده به برگزاری، هنوز در حال فیلمبرداری هستند. به همین دلیل ممکن است نسخه های ارائه شده با هم تفاوت داشته باشد و این نقیصه جشنواره است که باید فیلم ها حداقل یک ماه قبل از برگزاری آماده باشند.

حیدری ادامه داد: سال گذشته و امسال هیچ فیلمی را زیر 70 دقیقه نپذیرفتیم. امسال و سال گذشته برخی ها معترض بودند اما فیلم ها آماده نبود. و در جشنولره فیلم فجر، بر اساس نسخه ای که ارائه می شود تصمیم گیری می شود. بسیاری احترام گذاشتند و فیلم را ارائه دادند و برخی دیگر از آثار در روزهای پایانی آماده شد و ما نمی توانستیم آنها را بپذیریم.

وی افزود: من به طور قاطع می گویم هیات انتخاب در چارچوب سازمان سینمایی فیلم ها را انتخاب کردند. باید یاد بگیریم در مورد جایگاهی که قرار می گیریم، صادقانه عمل کنیم و بر اساس قوانین کشورمان فیلم بسازیم. امسال هم هیچ سازمان و ارگانی در انتخاب آثار دخیل نبوده و هیات انتخاب و دبیر پاسخگوی تک تک فیلم های انتخاب شده خواهد بود.

حیدری درباره فیلم «امپراطور جهنم» و کناره گیری فیلم نیز توضیح داد: این فیلم به کارگردانی پرویز شیخ طادی انتخاب شد و تلاش کردیم تا در بخش چشم انداز سینمای ایران دیده شود و هر 44 فیلم از شرایط یکسان برخوردارند. تهیه کننده این فیلم نپذیرفت که این فیلم در بخش چشم انداز باشد و هیات انتخاب نپذیرفت تا این فیلم در بخش مسابقه حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: درست بود اجازه می دادند تا مردم این فیلم را ببینند. همه تلاش مان را کردیم با توجه به اهمیت این موضوع که مربوط به داعش بود این فیلم را مردم ببینند که تهیه کننده اجازه نداد. البته هیات انتخاب نسخه کامل فیلم را ندیدند چون زمانی که فیلم به هیات انتخاب ارائه شد، کامل نبود.

فیلم های امسال نسبت به سال گذشته تنوع بیشتری دارد

دبیر جشنواره فیلم فجر توضیح داد: سبد سینمایی کشور در جشنواره قرار می گیرد که در این سبد ژانرهای مختلفی داریم و باید آن را با سلایق مختلفی وقف دهیم. باید بر اساس واقعیت های موجود فیلم ها را انتخاب کنیم. بحث امنیت ملی، اجتماعی و جوانان، بحثی حساس است و نمی توان آن را نادیده گرفت. در سینما این موارد به دلیل حضور دوربین گسترده تر است. این همه سلیقه و نیاز وجود دارد و ما باید آنها را انتخاب کنیم. فیلم های امسال نسبت به سال گذشته تنوع بیشتری دارد زیرا تعداد فیلم ها بیشتر است.

وی در پاسخ به پرسش یک خبرنگار گفت: باز هم تاکید دارم که چرا اجازه ندادند مردم فیلم «امپراطور جهنم» که فیلم مهمی است، ببینند. فیلم زمانی به هیات انتخاب داده شد که 20 دقیقه از آن کم بود و فیلم آماده نبود. تمایل داشتیم و حتی یک هفته منتظر ماندیم تا فیلم به جشنواره برگردد اما سازندگان گفتند تنها می خواهند در بخش مسابقه باشد.

حیدری تأکید کرد: امسال تلاش کردیم همه مجموعه‌ها را به لحاظ کیفیت و آثار متنوع در جشنواره داشته باشیم.

حیدری درباره بخش هنر و تجربه در جشنواره امسال گفت: 85 فیلم در این بخش دیده شد، اما تعداد کمی توانستند در بخش چشم انداز حضور داشته باشند، به همین دلیل قرار بود همزمان در شهر رشت این فیلم ها نمایش داده شوند اما به دلیل مشکلات فنی این امر میسر نشد. از آقای علم الهدی تشکر می کنم و اعلام می کنم که قرار شد این فیلم ها همزمان در خانه هنرمندان و چارسو همراه با جلسات نقد و بررسی نمایش داده شود.
وی ادامه داد: امسال 17 فیلم از سینماگران جوان ، 6 فیلم از خانم ها در جشنواره حضور دارند که اتفاق مبارکی است. حضور جوان ها با رویکردهای امروزی ، فضاهای اجتماعی و سیاسی در فیلم هابی امسال به ظرافت پرداخته شده است. بخشی سلیقه هیات انتخاب بوده است که باید به آن احترام بگذاریم و معدل فیلم ها نسبت به سال گذشته بالا است.


محافظه کار نیستیم اما حساسیت های جامعه را هم می دانیم
دبیر جشنواره فیلم فجر در مواجهه با این پرسش که آیا جشنواره امسال محافظه کارانه تر شده است؟، گفت: برای من فرقی نمی کرد که امسال سال اول یا آخر دولت بوده است. با توجه به شاخصه هایی که فیلم ها دارند، توجه نکردیم که با توجه به شرایط سیاسی کشور انتخاب شوند اما یادمان باشد که امسال سال حساسی است دو انتخابات در پیش داریم. باید مراقب باشم از این هنر که در فضای سیاسی از آن سواستفاده نشود. این را توجه کنیم که سینمای ما متعلق به مردم است و بهتر است فیلم ها را ببینیم و بعد درباره آنها قضاوت کنیم.

دبیر جشنواره فیلم فجر در پاسخ به این پرسش که «جشنواره حاکمیتی است، چقدر ملاحظات حاکمیت در ان لحاظ شده است؟» گفت: جشنواره را دولت در چارچوب و مقررات حاکم برگزار می‌کند. فیلم‌هایی که انتخاب شدند بر اساس کیفیت و مضمون انتخاب شدند و بر اساس قانون وزارت ارشاد پروانه ساخت و نمایش دریافت می‌کنند، بنابراین بر اساس مقررات وزارت ارشاد انتخاب می‌شوند.

قراری برای نمایش «کاناپه» نداشتیم

حیدری درباره نمایش فیلم «کاناپه» به کارگردانی کیانوش عیاری در جشنواره و برای منتقدان گفت: قرار ما نمایش فیلم در جشنواره نبود، شورای پروانه نمایش و شورای عالی نظارت باید درباره این اثر تصمیم بگیرد.


لوگوی فارابی در پوستر درج خواهد شد

دبیر جشنواره فیلم فجر درباره حضور بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره و نبودن لوگوی این بنیاد در پوستر گفت: بنیاد سینمایی فارابی، نوستالژی همه ما در برگزاری جشنواره است. پوستری که به یاد زنده یاد علی حاتمی رونمایی شد و ما خواستیم مدیون بودن سینمای ایران به علی حاتمی را نشان دهیم. بسیاری از سازمان ها و ارگان ها هستند که در برگزاری موثر هستند و در پوستری که به همه جا ارائه می شود، لوگوی آنها ثبت خواهد شد. هیچگاه نمی توان فارابی را نادید گرفت و من از علیرضا تابش مدیرعامل محترم و همه زحمت کشان بنیاد سینمایی فارابی قدردانی می کنم.

به همه داوران احترام بگذاریم
حیدری درباره بیانیه انجمن منتقدان و مسائلی که پس از اعلام اسامی داوران این دوره جشنواره رخ داد نیز گفت: با شورای مرکزی انجمن منتقدان جلساتی داشتیم و آنها 5 نفر را معرفی کردند. باید توجه داشته باشیم که جشنواره سیاست های خودش را دارد و در انتخاب داوران تنها دبیر جشنواره تصمیم نمی گیرد. قضاوت و داوری کار سختی است و به همین دلیل تشکر می کنم از داورانی که پذیرفتند تا فیلم های امسال را قضاوت کنند. انجمن منتقدان 5 نفر را به ما معرفی کردند تا یکی از آنها در داوری حضور داشته باشند. ما در بخش سودای سیمرغ هم از آقای اکبر نبوی دعوت کردیم و به نظرم به همه عزیزان احترام بگذاریم .

دبیر جشنواره فیلم فجر در ادامه درباره ترکیب هیات داوران گفت: انتخاب داوری بسیار سخت است.ما قصد داشتیم در ترکیب هیات داوران جشنواره امسال، 2 نفر تهیه کننده، 2 نفر کارگردان، یک نفر طراح و یک منتقد که سینمای ایران را خوب می شناسد، حضور داشته باشد اما این اتفاق رخ نداد. داوری کار سختی است زیرا با نقد و اعتراض همراه است و مانند انتخاب آثار، ناشی از نوع نگاه افراد و کارشناسان است. ما با سینماگران زیادی برای حضور در ترکیب هیأت داوران صحبت کردیم که برخی ها نپذیرفتند و در نهایت به این ترکیب رسیدیم و مطمئن باشید که این ترکیب عملکردی حرفه ای خواهد داشت. یا باید داور خارجی بیاوریم که با وجود این همه هنرمند خوب که در کشورمان وجود دارد، برای سینمای ایران افت دارد!


وی درباره پرسشی پیرامون استفاده از کارشناسان دیگر در هیات انتخاب گفت: 3 نفر از اعضای حقوقی پروانه نمایش را برای حضور در این هیأت، انتخاب کردیم. هر فردی را انتخاب کنیم، قطعا بهتر از آنها هم وجود دارد اما بسیاری هم حضور در هیأت انتخاب را نمی پذیرند. در هیات انتخاب بخش مستند هم از فعالان این عرصه انتخاب کردیم و هنرمندان مستند هم استقبال کردند.

حیدری در خصوص حضور اهالی رسانه در انتخاب فیلم ها برای جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره را دولت برگزار می کند.طبق قوانین 3 نفر را از بخش صدور پروانه نمایش و 4 نفر از سینماگران.

دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در پاسخ به پرسش دیگری درباره استقلال جشنواره و شانه خالی کردن از انتخاب آثار و انتخاب نشدن فیلم «هجوم»، گفت: مسئولیت کل جشنواره با دبیر است و من می پذیرم و همه فیلم ها را دیدم. من تا زمانی که در برنامه «هفت» رفته بودم، فیلم «هجوم» را ندیده بودم اما بعد از آن برنامه آن را دیدم. همه این آثار اکران خواهند شد و قضاوت اصلی بر عهده شما خواهد بود. باید به قانون و مقررات احترام بگذاریم، همانطور که من احترام می گذارم، فیلمساز هم باید به همین شکل باشد. من مسئولیت همه سینمای ایران را نمی توانم بپذیرم.

حیدری همچنین درباره نشست ها و ظرفیت منتقدان جوان و لزوم استفاده از آنها در نشست های پرسش و پاسخ آثار جشنواره گفت: سینمای ایران متعلق به همه منتقدان است. ما تنها یک منتقد برای برگزاری نشست ها نداریم. یک نفر مجری و برگزارکننده است و دوست عزیزمان محمود گبرلو مسئولیت برگزاری جلسات را دارد. هدف این است تا از همه منتقدان خوب در جشنواره استفاده کند .

تلاش کردیم اهالی رسانه و منتقدان در شرایط خوبی آثار را ببینند

حیدری در خصوص ساعت نمایش فیلم ها گفت: با توجه به شرایطی که در برج میلاد داشتیم سعی می‌کنیم در آخرین ساعت‌ها نمایش فیلم نداشته باشیم. امسال با تمام وجود تلاش کردیم اهالی رسانه و منتقدان در مجموعه میلاد در شرایط خوب آثار را ببینند. همچنین با توجه به زمان‌بندی، جلسات نقد بعد از فیلم انجام می‌شود.
دبیر جشنواره اظهار داشت: هرسال آزمون و خطا داشتیم، به دلیل ظرفیت کشور با معذوریت سالن و صندلی مواجه هستیم.

وی در ادامه با اشاره به زمان نمایش فیلم ها در جشنواره گفت: ما 5 سانس نمایش داریم. در بخش مستند 11 فیلم و در بخش چشم انداز 44 فیلم حضور دارد و ظرفیت نمایشی بیشتر از این نداریم. ما مجبور به انتخاب هستیم و باید به انتخاب ها احترام بگذاریم.

او درباره زمان بندی نمایش فیلم در برج میلاد گفت: من هم دوست دارم روزی سه سانس نمایش بگذارم اما در این صورت تنها می توانیم 33 فیلم را داشته باشیم و نمی توانیم پاسخگوی فیلم های دیگر باشیم. در هیچ جای دنیا فیلم ها در یک جشنواره رونمایی و محصول سال اینده سینما نمی شود. در واقع ما مجبور هستیم به شرایط فیلم هایی را که تقاضا دارند و می خواهند در جشنواره حضور داشته باشند، پاسخ بدهیم. 95 فیلم دیده شده و 44 فیلم انتخاب شده است و هنوز هم بسیاری از فیلم ها معترض هستند.  امسال صبح ها را آزاد گذاشتیم تا اهالی مطبوعات به کار حرفه ای خود بپردازند. من تابع مقرراتی هستم که در سینمای ایران وجود دارد.

حیدری همچنین گفت: امسال آنقدر فشارها را به جان و دل خریدیم تا شرایط را برای دوستانی که دعوت می کنیم در برج میلاد شرایط مناسبی داشت باشیم. پردیس ملت و چارسو را هم درکنار برج میلاد قرار دادیم. برج میلاد ظرفیتی دارد که نمی توانیم بیش از آن پذیرا باشیم. ما به تنهایی نمی توانیم نظم را در جشنواره برقرار کنیم باید همه به هم کمک کنیم. برج میلاد ظرفیتش تنها 1800 نفر است همه تلاش ما بر این بوده تا به شما احترام بگذاریم.

فرش قرمز هرساله با حاشیه های زیادی همراه است/در میلاد فرش قرمز نداریم

حيدري گفت: ما امسال پرديس ملت را به عنوان كاخ مردمي در نظر به علاوه يك سالن در چارسو كه اين بار را از روي دوش برج ميلاد برداشتيم.

وی افزود: فرش قرمز امسال در برج ميلاد نيست و معرفي فيلم ها در پرديس ملت انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون برپایی مراسم فرش قرمز در جشنواره امسال نیز گفت: در برج میلاد که برای اهالی رسانه و صاحبان آثار است، فرش قرمز نخواهیم داشت. پردیس ملت را به عنوان کاخ مردمی و همچنین یک سالن در چارسو را انتخاب کردیم تا باری را از دوش برج میلاد برداریم. این فرش قرمز هرساله با حاشیه های زیادی همراه است. معرفی فیلم ها در پردیس ملت خواهد بود.
حیدری ادامه داد: از روز 10 بهمن فیلم ها در برج میلاد و پردیس ملت نمایش داده خواهد شد و جشنواره در سینماهای دیگر از 11 بهمن ماه شروع خواهد شد.

مشکل فروش بلیط حل شد
وی درباره مشکلات پیش آمده در سایت سینوگرام برای پیش‌خرید بلیت جشنواره گفت: من به عنوان دبیر به دلیل مشکلات پیش آمده در سامانه فروش عذرخواهی می‌کنم. متأسفانه در روز اول مشکل پیدا کردیم و سرعت سامانه کند بود، اما علاقه‌مندان از امروز می‌توانند بلیت تهیه کنند.

دبیر جشنواره فیلم فجر در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به پرسش دیگری درباره بلیت فروشی در شهرستان ها گفت: از روز 5شنبه بلیت فروشی در سامانه سینوگرام انجام خواهد شد و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.
 محمد حیدری در پاسخ پرسش دیگری درباره سامانه سینوگرام گفت: خواستیم این سامانه آورده جدیدی باشد اما این شرکت اسپانسر جشنواره نبوده است. طرحی ارائه دادند که مورد بررسی قرار گرفت و خواستیم رقابت را بیشتر کنیم اما متاسفانه در اجرا با مشکل مواجه شد. فناپ شرکت تخصصی در برنامه ریزی و فروش آنلاین است. دوستان دیگر هم در سال های قبل زحمات زیادی کشیدند و هدف ما این بود که امسال شرایط بهتری را رقم بزنیم که نشد. باز هم از اتفاق رخ داده عذرخواهی می کنم.

حیدری درباره بالابودن قیمت بلیت فیلم ها برای دانشجویان گفت: جشنواره هر ساله با استقبال بیشتری رو به رو می شود و هرسال به این ظرفیت اضافه می شود، به طوری که امکانی برای پاسخگویی به این استقبال وجود ندارد. امسال «محمدرضا فرجی» مدیر امور سینماهای جشنواره هم اعلام کرد ظرفیت صندلی ها بیشتر از 9 هزار صندلی نیست. باتوجه به همه این مسائل، قیمتی که برای بلیت ها اعلام کردیم مناسب است و درصدی به آن اضافه نشده است. سینمای ایران هنر فاخری است و ما دوست داشتیم پاسخگو باشیم اما بیش از این ظرفیت نداریم... ما امسال به استان ها 3 میلیارد تومان نقدینگی دادیم تا بتوانیم فیلم ها را در استان ها نمایش دهیم.

به هیچ وجه بازار سیاه نداریم
وی همچنین درباره سامانه فروش جشنواره و شایعاتی که درباره ایجاد فضا برای رونق بازار سیاه در جشنواره پدیده آمده نیز گفت: تعداد کمی بلیت فروخته شده است و بلیت ها به صورت سری با ارائه کارت ملی فروخته خواهد شد. 15 هزار نفری که ثبت نام کردند، از امروز صبح به پردیس ملت مراجعه کردند و بلیت های خود را تهیه می کنند . هیچ بازارسیاهی وجود ندارد و من مسئولیت انرا کاملا می پذیرم. بلیت ها، در ساعات اولیه پیش فروش اینترنتی به تعداد اندک فروخته شده و هیچ بازار سیاهی وجود ندارد. اگر ظرفیت تکمیل شد و جا داشت باز هم ظرفیت را اضافه می کنیم تا در اختیار دیگر علاقمندان قرار گیرد. سال گذشته 97 سال فوق العاده در ساعت 3 بامداد داشتیم و امسال فیلم هایی که مورد استقبال واقع شوند، در پردیس کوروش و ملت و آزادی، نمایش داده خواهند شد.

وی ادامه داد: اتفاقات بزرگتری در جامعه می افتد و هیچ فردی عذرخواهی نمی کند اما من بازهم بابت مشکل پیش آمده عذرخواهی می کنم.


آمادگی داریم هزینه های برپایی جشنواره سی و چهارم  و حامی مالی را اعلام کنیم

حیدری در پاسخ به پرسشی درباره ارائه گزارش مالی جشنواره بر اساس وعده رئیس سازمان سینمایی درباره گزارش مالی دوره گذشته و امسال گفت: همواره طی سال های گذشته این بحث وجود داشته که برپایی جشنواره چقدر هزینه داشته، همانطور که آقای ایوبی اشاره کرده و این وعده را مطرح کرده است، حتما این اتفاق می افتد. ما آمادگی داریم هزینه های برپایی جشنواره سی و چهارم  و حامی مالی را اعلام کنیم. خوب است شفاف سازی شود تا همگان در جریان امور قرار گیرند.

بهروز غریب پور مدیر سینمای رسانه های گروهی و مجید مظفری مدیر کاخ  مردمی
دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در ادامه این نشست در پاسخ به پرسشی پیرامون استفاده از مشاوران هنری در دوره سی و چهارم فیلم فجر و امسال گفت: درخصوص استفاده از هنرمندان در برگزاری جشنواره از سال گذشته افتاد و امسال هم شاهد این هنرمندان خواهیم بود. بهروز غریب پور مدیر سینمای رسانه های گروهی (برج میلاد) و مجید مظفری (مدیر کاخ  مردمی- پردیس ملت) در خدمت شان خواهیم بود و من از این دو هنرمند تشکر می کنم که این مسئولیت را پذیرفتند. امسال همچنان که حضور هنرمندان در رونمایی از پوستر پررنگ بود در بقیه برنامه ها و آیین ها هنرمندان در کنار ما خواهند بود.


ما از تئاتر به سینما آمده ایم اما نزدیکی این دو هنر دیرینه است
حیدری در بخش دیگری از این نشست، درباره حضور خود به عنوان یک تئاتری در سینما در پاسخ به یک خبرنگار، گفت: بسیاری از ما از تئاتر آمده ایم. نزدیکی تئاتر و سینما دیرینه است و بسیاری از هنرمندان خوب سینمای ایران از تئاتر آمده اند. من هم همه تلاشم را  برای برگزاری جشنواره به کار گرفته ام. باید بپذیریم که مسئولیت بسیار سختی است و ما با همه عشق مان به تاتر که همیشه پاینده و زنده است کارمان را جلو می بریم. آقای مظفری و غریب پور هم با کارنامه بسیار خوب از تئاتر آمده اند. تا به امروز این بار سنگین را به دوش داشتیم و اگر نخواستند حاضریم این مسئولیت را واگذار کنیم.

وی ادامه داد: دبیری جشنواره کار بسیار سختی است اما خوشحالیم که می توانیم خدمتگزار شما باشیم و تا زمانی که هستیم قصدمان خدمتگذاری است زیرا عاشق ایران و مردم کشورمان هستیم. اگر تلاش کنیم درکنار هم با صداقت حضور داشته باشیم در هر جایگاهی که باشیم موفق خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: سال گذشته حضور مردم و حمایت آنها از سینمای ایران زبانزد همگان بود و موجب شد شاهد اتفاق خوبی در اکران فیلم ها باشیم.


دبیر جشنواره فیلم فجر در پایان این نشست خبری گفت: برخلاف صحبت های برخی دوستان که گفته بودند امسال سال متوسطی است، سال بسیار خوب و پررونقی برای گیشه خواهد بود. امیدوارم با همراهی شما،  سال آینده سال خوبی را برای سینمای ایران رقم بزنیم. کتاب قاب سی و پنجم (شامل عکس های داوری شده) نیز منتشر شده که به همراه کتاب فیلمشناخت جشنواره در روزهای آینده در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

حیدری ادامه داد: از همه مدیران جشنواره امسال تشکر می کنم که برای برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد مهم تلاش می کنند .

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یوسف کرمی، در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

برای پس گرفتن قهرمانی جهان باید صبور باشیم/ تکواندو در کشور پاکستان خیلی غریب است

۱۶:۲۴  -  ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
فدراسیون فوتبال با چه ملاکی به « قلعه نویی » رضایت داد؟

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد / اختلاف بر سر مدت و مبلغ قرارداد مانع از نشستن سانچز روی نیمکت تیم ملی شد!

۱۲:۱۵  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
با مشخص شدن مجریان ویژه برنامه های سال تحویل شبکه های سیما؛

پروژه حذف احسان علیخانی، علی ضیا و دیگر چهره‌های سرشناس حوزه اجرا در صداوسیما جدی‌تر شد؟

۱۲:۵۱  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
رهبر انقلاب در حاشیه مراسم روز درختکاری مطرح کردند + فیلم

مسئولین مسمومیت دانش‌آموزان را با جدیت دنبال کنند/ این جنایت بزرگی است/عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند

۱۲:۰۱  -  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار