پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰  |  Thursday, 21 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۱۴۲۵
تاریخ انتشار : ۱۸ : ۰۸ - ۲۷ دی ۱۳۹۵
بازیگر «لیسانسه ها» در گفتگو با دیباچه:
عزت الله مهرآوران گفت: سروش صحت هم نویسنده و هم کارگردان هوشمندی است و طنز و کمدی را خوب می شناسد و زمانی که ما بازیگران از طنز و کمدی به سوی لودگی می‌رویم، به ما گوشزد می کند و جلوی آن را می گیرد.

«عزت الله مهرآوران» بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درباره بازی در سریال طنز «لیسانسه ها» به خبرنگار رادیو و تلویزیون شبستان گفت: اصولاً در سریال ها و فیلم هایی که حضور داشتم، نقش جدی نداشتم ولی نقش‌هایم در حوزه تئاتر، جدی است. در «لیسانسه ها» هم مثل بقیه کارهایی که در تلویزیون داشتم، نقش طنز و کمدی ایفا کردم چراکه اعتقاد من این است که کشور ما مردم طنازی دارد و شوخی و مطایبه می‌تواند ادبیات کهن ما را نمایان کند. بنابراین علاقمند به کارهای طنز و کمدی هستم و در این کار نیز تلاش کرده ام مثل کارهای قبلی‌ام نباشم.

مهرآوران: صحت نمی‌گذارد بازیگران طنز به لودگی بیفتند/ طنز جدی بازی می‌کنم

وی که در سریال «لیسانسه ها» نقش پدر حبیب (هوتن شکیبا) را دارد، در پاسخ به اینکه عموماً در نقش های طنز حضور ندارید اما اثر طنز یا کمدی است، تصریح کرد: من در عموم سریال هایی که کار کردم طنز جدی بازی می کنم که لایه های مختلفی دارد به این معنی که طنز پنهانی در شخصیت جدی است که گهگاهی مخاطب را به فکر وا می دارد و بعد می خنداند.

مهرآوران درباره کار با سروش صحت توضیح داد: سروش صحت هم نویسنده و هم کارگردان هوشمندی است و طنز و کمدی را خوب می شناسد و زمانی که ما بازیگران از طنز و کمدی به سوی لودگی می‌رویم، به ما گوشزد می کند و جلوی آن را می گیرد. تعریف صحت از طنز، نو است و هوشمندانه کار می کند و لحظات خوبی را در کنار او و دیگر بازیگران تجربه کرده ام. سروش صحت توانایی بازیگران را برای ارائه نقش بیشتر می کند و من هم چیزهای بسیاری از او یاد گرفتم.

وی در پایان گفت: بعد از سریال «لیسانسه ها» که احتمالاً اردیبهشت ماه به پایان می رسد، با یک سریال شبکه نمایش خانگی قرارداد می بندم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نادر فلاح در گفتگو با دیباچه از چالش‌های نقش خود می‌گوید

خانه تئاتر با خانه سینما تعامل داشته باشند و بگویند حتما از بچه های تئاتر برای نقش ها در فیلم ها استفاده کنند!

۱۱:۰۷  -  ۲۹ مهر ۱۴۰۰
دیباچه گزارش می‌دهد

روایتی از تولد دوباره یک فرهنگ/کشتی قصه به راه افتاد!

۱۳:۰۰  -  ۲۴ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها