چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۱۴۱۴
تاریخ انتشار : ۵۱ : ۱۲ - ۲۵ دی ۱۳۹۵
تهیه کننده یک فیلم دفاع مقدسی در گفتگو با دیباچه:
ابراهیم اصغری تهیه کننده «اشنوگل» گفت: جای «اشنوگل» در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر خالی است مگر اینکه فیلم بهتری در این حوزه ساخته شده باشد.
ابراهیم اصغری تهیه کننده دو فیلم سینمایی «اشنوگل» و «نیمکت» که یکی از این آثار در بخش چشم اندازی سینمای ایران جشنواره فیلم فجر حضور دارد در گفتگو با خبرنگار سینمایی دیباچه درباره انتخاب این آثار گفت: در حقیقت انتظار داشتم که هر دو فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران حضور داشته باشند چرا که قبل از اعلام اسامی فیلم های بخش مسابقه برخی از دوستان که فیلم را دیده بودند همگی متفق القول بر این عقیده بودند که «اشنوگل» و «نیمکت» در بخش مسابقه پذیرفته خواهند شد اما گویا سلیقه هیات انتخاب اینطور بوده است.

اصغری: جای «اشنوگل» در بخش مسابقه خالی است/ برنامه ریزی برای اکران جهانی

وی افزود: شاید امتیازی که دیگر فیلم ها در هیات انتخاب بدست آورده اند شامل «اشنوگل» و «نیمکت» نشده اما پس از نمایش آثار در جشنواره میتوان درباره این دو فیلم تصمیم گرفت.

اصغری درباره فیلم «اشنوگل» و نمایش آن در جشنواره فیلم فجر تاکید کرد: «اشنوگل» درباره شهدای غواص است و به این موضوع به خوبی پرداخته و با توجه اینکه جشنواره فیلم فجر منصوب به انقلاب است بنظرم باید به موضوعاتی درباره ارزش های انقلاب توجه ویژه ای داشته باشد از همین رو جای «اشنوگل» در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر خالی است مگر اینکه فیلم بهتری در این حوزه ساخته شده باشد.

این تهیه کننده خاطرنشان کرد: از همان ابتدا که فیلم را جشنواره فیلم فجر ارائه دادیم تصور میکردیم که فیلم قطعا در بخش مسابقه پذیرفته شود اما با این حال ما مجبور به احترام برای هیات انتخاب هستیم.

اصغری درباره اکران «اشنوگل» در کشورهای خارجی تاکید کرد: برای اکران «اشنوگل» در کشورهای خارجی برنامه ریزی کردیم و در تلاش هستیم که موضوع دفاع مقدس و شهدای غواص تنها به داخل کشور ختم نشود و در جهان دیده شود که بخشی از این موضوع نیز به همت مدیران سینمایی کشور احتیاج دارد.

بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «اشنوگل» اولین ساخته مشترک هادی جاجتمند و علی سلیمانی محسوب میشود که به موضوع شهادت 175 غواص میپردازد و فیلم سینمایی «نیمکت» که کارگردانی آن را فلورا سام بر عهده دارد فیلمی اجتماعی در بستر دفاع مقدس به جساب می آید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار