چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۱۳۹۷
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۱۶ - ۲۴ دی ۱۳۹۵
کارگردان نمایش «راهبان معبد وانگ» در گفتگو با دیباچه
احمد سلیمانی کارگردان تئاتر که با نمایش «راهبان معبد وانگ» در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر حضور دارد از نوع برنامه ریزی جشنواره ناراضی است اما با این حال، به اجراهای خارجی فکر می کند.
احمد سلیمانی کارگردان نمایش «راهبان معبد وانگ» که این اثر را آبان ماه امسال در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه داشت، درباره علت حضورش در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر به خبرنگار تئاتر پایگاه خبری دیباچه گفت: با تأیید این موضوع که جشنواره فجر به خودی خود اعتبار آفرین است باید بگویم به اجراهای برون مرزی می اندیشم و به این نیت آمده ام که از طریق بخش مرور به بخش بین الملل جشنواره راه پیدا کنم؛ هرچند هنوز برای حضور در بخش بین الملل چیزی به ما اعلام نشده است.


احمد سلیمانی: برنامه ریزی جشنواره تئاتر فجر امسال ایراد دارد!

سلیمانی با تأیید بر اینکه نمایشش ویژگی های زیادی برای اجرای برون مرزی دارد گفت: من و گروهم پیش تر با نمایش «شام آخر» اجرای برون مرزی داشته ایم و پس از دعوت کشور دانمارک در چند جشنواره خارجی دیگر نیز شرکت کردیم که تجربه خوب و مفیدی بود.

این کارگردان از چگونگی برگزاری جشنواره تئاتر فجر امسال انتقاد کرد و گفت: بهتر است جدول اجراها زودتر به دست گروه ها برسد تا با هماهنگی بیشتری در جشنواره شرکت کنند و دچار سرگردانی و بی نظمی نشوند.

احمد سلیمانی در پایان گفت: از سعید اسدی که برای دومین سال متوالی دبیر ثابت جشنواره است انتظار می رود در برنامه ریزی دقت بیشتری کند تا گروه ها دچار سرگردانی و دستپاچگی نشوند.

 نمایش «راهبان معبد وانگ» نوشته محمدرضا کوهستانی به کارگردانی احمد سلیمانی در بخش مرور سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه می رود و بازیگرانی چون علی فرحناک، مجید امیری، سید حمید لاجوردی در آن ایفای نقش می کنند.

«راهبان معبد وانگ» قصه چهار راهب است که در محضراستادی پیر دروس دین و زندگی فرا می گیرند.

گفتنی است: سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر از دهم دی ماه در تهران و چند استان دیگر در حال برگزاری است و تا دوازدهم بهمن ماه ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار