يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰  |  Sunday, 11 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۱۰۴۸
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۰ - ۱۱ دی ۱۳۹۵
نمایش های روی صحنه پایتخت در دهه دوم دی ماه

به گزارش خبرنگار تئاتر پایگاه خبری دیباچه، سالن های تئاتر، با نمایش های متنوع میزبان علاقمندان تئاتر است و این در حالی است که برخی از آثار روزهای آخر اجرا را سپری می کنند و برخی دیگر تازه به روی صحنه رفته اند.

ماه اول زمستان را با چه دیدن چه نمایش هایی لذت بخش تر کنیم؟


تئاترشهر

سالن اصلی

نمایش «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی که علیرضا آرا، خاطره اسدی، حمید حسینی، شهرام حقیقت دوست، امیررضا دلاوری در آن بازی می کنند. این نمایش هر روز به جز شنبه ها رأس ساعت 19:30 در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا می شود و تا پنجشنبه ۳۰ دى ماه ۱۳۹۵ به روی صحنه است.

سالن سایه

نمایش «لِ ته» به نویسندگی و کارگردانی عاطفه تهرانی و تهیه کنندگی نورالدین حیدری ماهر با بازی نوید هدایت پور، مریم باقری نسامی، اویس محمد حسنی، سینا صابری، ئه ستیره مرتضایی، سپهر غازی، پدرام مهری، نازنین میهن. این اثر نمایشی تا شنبه ۲۵ دى ۱۳۹۵ به روی صحنه است. هر روز به جز شنبه ها رأس ساعت ۱۹:۳۰ در سالن سایه تئاترشهر به روی صحنه می رود.

سالن چهارسو

نمایش «کلاغ» به نویسندگی دیوید هروئر و ترجمه وحید رهبانی به کارگردانی سمانه زندی نژاد با بازی مرتضی اسماعیل کاشی، سهیلا گلستانی. این نمایش که تا شنبه ۲۵ دى ۱۳۹۵ به روی صحنه است رأس ساعت 18:00 در سالن چهارسوی تئاتر شهر به روی صحنه می رود.

سالن قشقایی

نمایش «قطعاتی از ساموئل بکت» که اکبر علیزاد ترجمه و کارگردانی آنرا به عهده داشته و هنرمندانی مانند علیرضا کی‌منش، مرتضی حسین‌زاده، محمد مجیدیان دراپیزودهای آن به ایفای نقش می پردازند. "قطعاتی از ساموئل بکت" هر روز رأس ساعت 18:00 در سالن قشقایی به روی صحنه می رود و اجرای آن تا جمعه17 دی ماه ادامه خواهد داشت.

کارگاه نمایش

نمایش «گوهر نیل» به نویسندگی و کارگردانی مجید امرای با بازی علیرضا دهقانی، وحیده قوهستانی که هر روز رأس ساعت 18:00 در کارگاه نمایش تئاترشهر به روی صحنه می رود و اجرای آن تا چهارشنبه 22دی ماه ادامه خواهد داشت.

مجموعه تئاتر شهر در چهارراه ولیعصر(عج) واقع شده است علاقمندان برای رزرو بلیت می توانند با شماره های ۶۶۴۶۰۵۹۲تماس بگیرند.


تماشاخانه ایرانشهر

سالن استاد سمندریان

نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت» اثری است نوشته محمد چرم شیر (بر اساس نوشته ویلیام شکسپیر) با طراحی و کارگردانی آتیلا پسیانى و هنرنمایی نوید محمد زاده، فاطمه نقوى، بهرام افشارى، ستاره پسیانى، نوید جهانزاده، خسرو پسیانى که تا پنجشنبه ۳۰ دى ۱۳۹۵ به روی صحنه است. این نمایش، هر روز به جز شنبه ها رأس ساعت 20:00 اجرا می شود.

نمایش«باغبان مرگ» نوشته محمد چرم شیر است و آروند دشت آرای آن را کارگردانی کرده است این اثر که آتیلا پسیانی و مارین ون هولک بازیگران آن هستند هر روز رأس ساعت 18:00 اجرا می شود و تا پنجشنبه ۳۰ دى ماه به روی صحنه است. علاقمندان می توانند برای رزرو بلیت با شماره های ۸۸۸۱۴۱۶ و۸۸۸۱۴۱۱۵ تماس بگیرند.

سالن استاد انتظامی

نمایش« کاریزماه » نویسندگی وکارگردانی مهدی موسی خانیاست. این نمایش با بازی شقایق باقری، شبیر رامتین، شادی شیر مردی، معصومه آمدگی، شیما پروهان، فاطمه السادات سیدین، رامین مراغی و... هر روز رأس ساعت 20:00 در سالن استاد انتظامی به روی صحنه می رود و اجرای آن تا پنج شنبه سی دی ماه ادامه خواهد داشت. گفتنی است تهیه کننده آن مهدی موسی خانی است

نمایش « تولد غم انگیز پسرآهنی» نوشته و کار رامین سیاردشتی با بازی نداجبرئیلی و رامین سیار دشتی و با عروسک گردانی پرستو آریا کیا، حمیدرضا بزدوده، طناز جلوسی، حمیده رسولی، مهگل صابری، پریسا گودرزی و نسیم یاقوتی هر روز رأس ساعت 18:00 در سالن انتظامی اجرا می شود و تا پنج شنبه سی دی ماه به روی صحنه است. نمایشنامه این اثر بر اساس قصه ی کوتاه "پسر آهنی" از مجموعه ی "مرگ غم انگیز پسر صدفی و داستانهای دیگر"نوشته ی تیم برتون نوشته شده است

سالن استاد ناظرزاده کرمانی

نمایش «حادثه در ویشی» نوشته آرتور میلر است و منیژه محامدی آن را ترجمه و کارگردانی کرده است؛ و بازیگرانی چون محمد اسکندری، مهوش افشار پناه، مجید جعفری، فرناز رهنما، محمد نادری، هومن کیایی، سام کبودوند در آن به ایفای نقش می پردازند. این نمایش هر روز رأس ساعت20:15 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی به روی صحنه می رود و اجرای آن تا پنجشنبه 30 دی ماه ادامه خواهد داشت و مدت زمان آن ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه است.

نمایش «حساب پرداخت نمیشه» اثر داریوفو با ترجمه جاهد جهانشاهی و کارگردانی هادی عامل که هنرمندانی چون شیوا ابراهیمی، لبخند بدیعی، هدایت هاشمی، علی عامل هاشمی، سیدعلی صالحی در آن بازی می کنند و دراماتورژی آن را امیر شفیعی به عهده داشته است

«حساب پرداخت نمیشه» هر روز رأس ساعت 18:15 اجرا می شود و تا پنجشنبه 30 دی ماه به روی صحنه است. علاقمندان برای رزرو بلیت می توانند با شماره تلفن های ۸۸۸۱۴۱۶-۸۸۸۱۴۱۱۵ تماس بگیرند.

گفتنی است تماشاخانه ایرانشهر در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، جنب خانه هنرمندان واقع شده است.


سالن حافظ

نمایش «فرشته مرگ» اثری است به کارگردانی مسعود رایگان که نسیم ادبی، توماج دانش بهزادی بازیگران آن هستند. این نمایش که هر روز رأس ساعت19:30 در سالن حافظ اجرا می شود تا سه شنبه 28 دی ماه به روی صحنه است و و زمان آن 1 ساعت و 15 دقیقه است.

سالن حافظ در خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت واقع شده است.


فرهنگسرای نیاوران

نمایش شاد و موزیکال «کلاغه به خونش نرسید» به نویسندگی زیبا برجی فلاح و کارگردانی امیررضا توکلی که تا جمعه 17 دی ماه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه است و بازیگرانی مانند حمید ندیمی، نیلوفر دهقان، فاطمه پیرهادی، طاها ابوالقاسم، صائب دادو در آن به ایفای نقش می پردازند. این نمایش همه روزه به جز شنبه و سه شنبه رأس ساعت 17:00 اجرا می شود و در خلاصه آن آمده است: کلاغ ها به خانه پیرمرد قصه گو می روند و از این که همه آدم ها قصه هایشان را با "کلاغه به خونش نرسید" تمام می کنند، عصبانی هستند تا اینکه پیرمرد را مجبور کرده تا پایان قصه ها را تغییر دهد . پیرمرد همراه نوه خود وارد دنیای قصه می شوند و در آنجا اتفاقاتی می افتد...

فرهنگسرای نیاوران در خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا واقع شده و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های۲۲۲۸۷۰۸۱ و ۲۲۲۹۹۷۳۰ تماس بگیرند.


تالار مولوی

نمایش «اگر شبی از شب‌های تهران مسافری» نوشته علی شمس است و جواد صداقت و الهام ابنی آن را کارگردانی کرده اند و حشمت اله غضنفر و الهام ابنی در آن ایفای نقش می کنند. این نمایش که تهیه کننده آن سجاد افشاریان است هر روز به جز شنبه ها رأس ساعت 17:00 به روی صحنه می رود و اجرای آن تا یکشنبه 26 دی ماه ادامه خواهد داشت. در خلاصه این نمایش آمده است: در شب عروسی دختر طغرل سیاه بازی می میرد و روحش وارد جسم طغرل می شود و طغرل می پندارد که خودش سیاه باز است و ...

نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» اثری است از ماتئی ویسنییک که اصغر نوری آن را ترجمه و کارگردانی کرده و محمدرضا چرختاب، مهرداد نیکجو، دنیا مقدم راد، بیتا آزادی، وحید آجرلو، مصطفی لطیفی خواه، میلاد مرادی، یلدا صرافی، شاهو رستمی بازیگران آن هستند. این نمایش رأس ساعت20:30 اجرا می شود و تا دوشنبه 20 دی ماه به روی صحنه است» «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» برداشتی است آزاد از آخرین کابوس فسوالود مایرهولد، کارگردان بزرگ تئاتر روسیه، قبل از کشته شدن در زندان نظام کمونیستی استالین در سال ۱۹۴۰.

نمایش «تفنگ میرزا رضا» اثری است نوشته محمد طلوعی و کارگردانی محمد اشکان فر و بازیگران آن عبارتند از بانیپال شومون، ارزو روشناس، میثم نوروزی، الهه شه پرست، نوید نوروزی، بابک بهشاد، رامین رجایی، امیر کلهر، سعید قربانی. این نمایش رأس ساعت18:00 اجرا می شود و تا پنج شنبه سی دی ماه به روی صحنه است و در خلاصه آن آمده است: میرزا رضا کرمانی بعد از سال ها ستم کشی و در به در این زندان و آن زندان به ایران برمی گردد، او می خواهد دادش را از زمانه بستاند اما شاه کشی کار هر کس نیست. او نمی داند تفنگی که در بارفروش خریده شلیک خواهد کرد یا نه.

تالار مولوی درخیابان انقلاب، ابتدای خیابان شانزده آذر، جنب کلینیک دانشگاه تهران،واقع شده است و علاقمندان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند با شماره ۶۶۴۱۹۸۵۰ تماس بگیرند.


تئاتر باران

نمایش «قیطریه» به نویسندگی و کارگردانی نازیار عمرانی و بازیگران آن عبارتند از ملودی آرام نیا، شقایق دهقان، معصومه رحمانی، فرزانه سهیلی، گیتی قاسمی و با تشکر از سپند امیرسلیمانی. این نمایش تا پنجشنبه 7 بهمن ماه به روی صحنه است و ساعت اجرای آن 18:00 است.

نمایش «آیس لند» نوشته نیکلاس بیلون و ترجمه زهره جواهری است و آیدا کیخایی کارگردان آن است و آزاده صمدی، فهیمه امن زاده، احسان کرمی بازیگران آن هستند. گفتنی است محمد یعقوبی دراماتورژی این اثر را به عهده دارد و کمپانی تئاتر باران تهیه کننده آن است.

این اثر نمایشی تا 28 دی ماه به روی صحنه است و ساعت اجرای آن 17:00 است.

تئاتر باران در خیابان فلسطین، پایین تر از خیابان انقلاب، پلاک ۲۹۲ واقع شده است و علاقمندان برای رزرو بلیت می توانند با شماره های ۶۶۱۷۶۸۲۵، ۶۶۱۷۶۸۱۲ تماس بگیرند.


تالار هنر

نمایش «سیرک سیار» به کارگردانی پرستو گلستانی با بازی: مهرداد باقری، تارا حیدری، مینووش رحیمیان، میلاد رمضانی (ورجاوند)، حمیدرضا سنگیان، امید مباشری، رضا مدنی، آرین ناصری. این نمایش تا سی دی ماه به روی صحنه است و ساعت اجرای آن 19:15 است.

نشانی تالار هنر: میدان هفت تیر، ورزشگاه شیرودی، خیابان شهید مفتح خیابان ورزنده و تلفن آن 88847272 است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران مطرح کرد:

امروز تهران در شرایط کاملا قرمز کرونایی به سر می برد| چرخش ویروس جهش یافته انگلیسی تابلوی عمومی کشور است!

۱۶:۵۲  -  ۱۸ فروردين ۱۴۰۰

درباره خودروی بتمن بیشتر بدانید!

۱۶:۵۷  -  ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو خودمانی دیباچه با حمیدرضا حافظ شجری ،بازیگر سریال « نوروز رنگی »

کسانی که مرا به خاطر شرایط جسمی‌ام مسخره می‌کردند الان از شدت خجالت نزدیکم نمی‌شوند!

۱۴:۱۶  -  ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

سینماهای تهران رسما تعطیل شد !

۱۳:۵۳  -  ۱۶ فروردين ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار