يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  Sunday, 13 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۰۸۰۹
تاریخ انتشار : ۴۸ : ۱۵ - ۳۰ آذر ۱۳۹۵
خط شکنی «جعفری جلوه»
این بار دراتفاقی نادر از شبکه دو به شبکه نسیم منتقل شد و شبکه دو به جای آن یک سریال خارجی را درکنداکتور جا داد.
به گزارش رادیو و تلویزیون دیباچه، مجموعه تلویزیونی«همسایه ها» به تهیه کنندگی «علیرضا سبط احمدی» و کارگردانی «مهران غفوریان» اخیرا از شبکه دو سیما شروع به پخش نمود که پس از چند قسمت ناگهان نمایش آن از شبکه دو متوقف و به شبکه نسیم منتقل شد.
حذف«همسایه ها» برای احترام به مخاطب
«همسایه ها» از همان ابتدای تولید با حواشی و اخبار عجیبی همراه بود، ابتدا تغییر کارگردان و سپس تغییر کل فیلمنامه و تصویربرداری داستان جدید، اتفاقی که برای اهل فن زنگ هشداری جهت احتمال ضعف های ساختاری و سردستی درآمدن آن بود.
پس از مدتی تبلیغات این سریال از شبکه دو پخش شد که برای بار دوم این مجموعه خبرساز شد، علت آن هم تعویق پخش یک هفته ای این مجموعه علی رغم اطلاع رسانی قبلی بود، اتفاقی که به گفته تهیه کننده آن به دلیل دوری از شتاب زدگی و برنامه فشرده تولید این سریال بود.
به هرحال پس از یک هفته «همسایه ها» مهمان شبکه دو شد، مجموعه ای که باوجود کارگردان و بازیگران محبوب و کاربلد بعد از چند قسمت نتوانست با مخاطبان ارتباط برقرار کند و شاید در زمانی که رسانه ها برای نقد این مجموعه آماده می شدند، باز هم سریال طنز تلویزیون خبرساز شد و این بار در اتفاقی نادر از شبکه دو به شبکه نسیم منتقل شد و شبکه دو به جای آن یک سریال خارجی را درکنداکتور جا داد، اتفاقی که ابتدا دلیل آن، شلوغی کنداکتور شبکه دو عنوان شد و سپس تهیه کننده این سریال هم علت آن را اولویت دادن مدیران شبکه به پخش برنامه های گفتگو محور عنوان کرد.

اقدامی شجاعانه
اما واقعیت چیست؟ آیا شبکه دو قبلا درهمین کنداکتور سریال «هشت و نیم دقیقه» را نداشته است؟ اصولا پخش سریال و زمان آن چه ارتباطی با دیگربرنامه ها دارد؟ تمام این سوالات باعث می شدکه به نتیجه ای واضح برسیم، اقدامی کم سابقه از یک مدیر رسانه ملی که جسارت و شجاعت او را نشان می دهد. احترام به مخاطب یعنی این که برنامه ای در شان او را تهیه و تولید کنیم و حتی اگر به هردلیل برنامه یا سریال تولید شده فاقد ارزش های کیفی لازم بود آن را درصورت عدم امکان اصلاح از جدول پخش حارج کنیم، حتی پس از گذشت چند قسمت از پخش آن و حتی به قیمت هزینه کردن از جایگاه مدیرتی خود در آن رسانه، خارج کردن سریال «همسایه ها» از جدول پخش شبکه دو یک خط شکنی کم سابقه در تلویزیون است که باید دربین مدیران سیما رواج پیدا کند.
میلادنجفی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو صمیمی دیباچه با امین الله رشیدی خواننده و آهنگساز پیشکسوت :

ردیف‌ ها صدای هنرجو را می‌سازند | صداسازی معنایی ندارد !

۱۱:۰۰  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
گپ و گفت دیباچه با میلاد کیایی نوازنده پیشکسوت سنتور و آهنگساز

هیچ نهادی موسیقی را به رسمیت نمی‌شناسد | روح یک هنرمند به وسیله فرهنگ وسیع‌تر می‌شود

۱۷:۱۴  -  ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها