دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹  |  Monday, 06 July 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۰۴۱۹
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۰۹ - ۱۱ آذر ۱۳۹۵
بازیگر جوان سینما از ویژگی های ماندگار شدن و محبوب ترین کار خود گفت.

به گزارش دیباچه، پدرام شریفی، بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص کارهایی که یک بازیگر برای ماندگاری باید انجام دهد، گفت: به نظرم خیلی فاکتور های مهمی وجود دارد، اول آن که بازیگر باید به یاد داشته باشد پس از اتمام هر فیلم، ماجرا دوباره از ابتدا برای او آغاز می شود و بازیگر درست مثل یک ورزشکار احتیاج دارد تمرین کند و خود را بازسازی کند و روی بدن و بیان خود همیشه کار کند و مطالعه داشته باشد و فیلم ببیند.

وی ادامه داد: یک بازیگر هیچ گاه نباید این خروجی ها را ببندد و زمانی که احساس کند که همه چیز دارد و احتیاجی به تمرین ندارد، ماجرا برای او به پایان خواهد رسید و بازیگر تمام خواهد شد.

پدرام شریفی:اگر الان به من می گفتند، آن فیلم را بازی نمی کردم

شریفی بیان کرد: من برای ماندگاری از مهدی هاشمی مثال میزنم. برای یک بازیگر کافی است که فکر کند بعد از آن نیازی به تمرین ندارد، اما من زمانی که در «سیانور» با ایشان همکار بودم، دیدم که هنوز، در این سن و سال به فکر کار خود است و این اتفاقی است که برای ماندگاری در یک بازیگر باید بیفتد.

وی، با بیان توصیه ای به جوانانی که می خواهند وارد سینما شوند، گفت: بهترین جا برای ورود به سینما دانشگاه است، نه به خاطر کلاس ها و چیزهایی که در آن جا یاد می گیرند، به خاطر این که وقتی کسی دانشجوی تئاتر یا سینما می شود، هم کلاسی هایی دارد که باید با آن ها کار کند و وقتی که همکاری شکل گرفت و از هم یاد گرفتند، در این بستر فراهم شده کار یاد خواهند گرفت. در محیط دانشگاه افراد همدیگر را پیدا می کنند و گروه های تئاتری و سینمایی شکل می گیرد.

شریفی در خصوص آینده اش در بازیگری بیان کرد: نمیدانم ولی دوست دارم که کارهای خوب انجام دهم و در فیلم های خوبی باشم، چون اساسا از فیلم های خوب است که آدم یاد می گیرد و در فیلم های بد باید از خودت خرج کنی و چیزی به تو اضافه نمی شود.

این بازیگر در خصوص نارضایتی از کارهایی که تا به حال در آن ها ایفا نقش کرده است، گفت: از یکی از کار هایی که بازی کردم راضی نبودم، البته الان هم سرم پیش خود پایین نیست، اما دوست داشتم که آن کار در شرایط دیگری به من پیشنهاد می شد و برای مثال اگر الان به من می گفتند آن فیلم را بازی نمی کردم.

وی در خصوص ملاک هایش برای انتخاب نقش اظهار داشت: فیلم نامه اولین چیزی است که برایم اهمیت دارد و بعد از آن کارگردان و این که اندازه نقش برایم مهم نیست و اگر تیم خوبی باشد، بازی می کنم. برای مثال من برای شهرام مکری در دو فیلم بازی کردم که مجموع دو تای آن ها روی هم ده دقیقه نمی شود ولی خیلی دوست دارم کارهایی را که کرده ام و حالم با آن ها خوب است.

بازیگر «بادیگارد» در خصوص علاقه اش به کار های دیگر، جز بازیگری گفت: نمی دانم، فکر نمی کنم کار دیگری انجام دهم و دوست دارم بازیگر خیلی خوبی باشم و از این شاخه به آن شاخه پریدن شاید خوب نباشد.

شریفی در میان کارهایی که تا کنون بازی کرده، محبوب ترین فیلم از نظر خود را انتخاب کرد و گفت: نقشی که در «متولد 65» بازی کردم را خیلی دوست دارم.

برچسب ها: پدرام شریفی ، دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
انتشار یک کتاب از نامه‌های خصوصی « عباس کیارستمی »،خبرساز شد

اعتراض احمد کیارستمی چه بود؟

۱۰:۱۹  -  ۰۷ تير ۱۳۹۹
گفت و گو داغ « محمدحسین لطیفی » با عوامل فیلم « تیغ و ترمه »

علی قائم مقامی تهیه کننده : احترام آقای پوراحمد را رعایت نکردند و به « تیغ و ترمه » تنها یک سانس دادند!

۱۷:۰۷  -  ۰۲ تير ۱۳۹۹
پس از ۲۳ سال منتشر شد

دفتر شعری محمدرضا شفیعی کدکنی

۱۴:۰۱  -  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹