سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۰۳۹۸
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۱۵ - ۰۹ آذر ۱۳۹۵
تماس با نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس
یکی از مهم ترین بخش های فرهنگی کشور که نقس اساسی درسیاست گذاری های فرهنگی دارد، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می باشد.
یکی از مهم ترین بخش های فرهنگی کشور که نقس اساسی درسیاست گذاری های فرهنگی دارد، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی است که مانند دیگر کمیسیون های تخصصی مجلس وظیفه ی هدف گذاری و حمایت از فعالیت های فرهنگی در کشور را عهده داراست. درسال های گذشته همواره یکی از کمیسیون هایی که کمترین تقاضا را دربین نمایندگان برای عضویت داشت این کمیسیون بود که نشان از عمق مظلومیت فرهنگ در کشوری بود که نظام حاکم برآن حاصل انقلابی فرهنگی است و رهبر معظم انقلاب همواره بر نقش محوری فرهنگ در پیشرفت کشور اشاره دارد. به همین خاطر خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه، جهت بررسی پاسخگویی نمایندگان این کمیسیون در حوزه فرهنگ با تعداد زیادی ازاین نمایندگان تماس تلفنی برقرار نمود که با نتایج جالب توجهی رو بروشد.
خبرنگار دیباچه از حدود ساعت9:30 صبح تا حدودساعت13 ظهر با تعداد12نفر از نمایندگان عضو دراین کمیسیون تماس تلفنی برقرار نمود و برای گفتگو با آنها لاقل با هرکدام دوبار تماس برقرار نمود. از نمایندگانی که اقدام به برقراری ارتباط صورت گرفت هفت نفر مطلقا پاسخگو نبودند و تنها 5نماینده تلفن خود را پاسخ دادند که مختصرا به شرح ماجرا می پردازیم.

نماینده ی موردنظر در دسترس نمی باشد/ فرهنگی که همچنان مظلوم است

کمیسیونی که درتعطیلات است
خانم سیده فاطمه ذوالقدر، نماینده ی مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر پاسخ تلفن خود را دادند اما شخصی غیر ازایشان که ظاهرا از اعضای دفترایشان بودند و به حضورخانم ذولقدر در ماموریت بین المجالس اشاره کردند و عذرخواهی نمودند.
محمدعلی وکیلی،نماینده ی مردم تهران،ری،شمیرانات،پردیس و اسلامشهر که ازفعالان فرهنگی جریان اصلاح طلب هستند پاسخ تلفن خبرنگار دیباچه را دادند ولی گفتند علاقه ای به مصاحبه ندارند، لازم به ذکراست ایشان مدیرمسئول روزنامه ی ابتکارنیز می باشند.
پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،پردیس و اسلامشهر پس از دوبار تماس، یکی از اعضای دفترایشان پاسخ تلفن را دادند و پس از درخواست مصاحبه در حوزه فرهنگ اشاره داشتند که این همه نماینده چرا از دیگران سوال نمیکنید، و پس از اصرار خبرنگاردیباچه گفتند دو ساعت دیگر تماس بگیرید که پس از دوساعت هم جواب تلفن را ندادند.
مهدی شیخ، روحانی اصلاح طلب و نماینده ی مردم تهران،ری،شمیرانات،پردیس و اسلامشهر بعد از پاسخ تماس خبرنگار دیباچه ابتدا فرمودند اهل مصاحبه نیستند و سپس گفتند سوالات خود را پیامک کنید وقتی به تهران بازگشتم احتمالا پاسخ های آنها را ارسال میکنم.
اصغرمسعودی، نماینده ی مردم نی ریز و استهبان پس از دوبار تماس، جواب تلفن را دادند و پس از اطلاع از عدم مصاحبه ی دیگرهمکاران در این کمیسیون به مصاحبه با دیباچه پرداختند و سوالات خبرنگار ما در حوزه ی مسئولیت های کمیسیون فرهنگی مجلس را پاسخ دادند.
آنچه مشخص است در کنار ترافیک کاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی که قابل درک است، پاسخگویی و اطلاع رسانی نمایندگان محترم در موضوعات مسئولیت خود از مهمترین مطالبات مردمی و رسانه های کشوراست، خصوصا وقتی موضوع پیگیری مسائل مربوط به فرهنگ و هنر کشور باشد که همواره با کم لطفی های برخی مسئولین جزو مسائل دست چندم کشور قلمداد شده است و گویا برخی از مسئولین محترم هرچقدر برای سیاست و دعواها و حواشی آن وقت دارند برای فرهنگ کمتر وقت دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار