پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹  |  Thursday, 04 June 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۰۳۹۸
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۱۵ - ۰۹ آذر ۱۳۹۵
تماس با نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس
یکی از مهم ترین بخش های فرهنگی کشور که نقس اساسی درسیاست گذاری های فرهنگی دارد، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می باشد.
یکی از مهم ترین بخش های فرهنگی کشور که نقس اساسی درسیاست گذاری های فرهنگی دارد، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی است که مانند دیگر کمیسیون های تخصصی مجلس وظیفه ی هدف گذاری و حمایت از فعالیت های فرهنگی در کشور را عهده داراست. درسال های گذشته همواره یکی از کمیسیون هایی که کمترین تقاضا را دربین نمایندگان برای عضویت داشت این کمیسیون بود که نشان از عمق مظلومیت فرهنگ در کشوری بود که نظام حاکم برآن حاصل انقلابی فرهنگی است و رهبر معظم انقلاب همواره بر نقش محوری فرهنگ در پیشرفت کشور اشاره دارد. به همین خاطر خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه، جهت بررسی پاسخگویی نمایندگان این کمیسیون در حوزه فرهنگ با تعداد زیادی ازاین نمایندگان تماس تلفنی برقرار نمود که با نتایج جالب توجهی رو بروشد.
خبرنگار دیباچه از حدود ساعت9:30 صبح تا حدودساعت13 ظهر با تعداد12نفر از نمایندگان عضو دراین کمیسیون تماس تلفنی برقرار نمود و برای گفتگو با آنها لاقل با هرکدام دوبار تماس برقرار نمود. از نمایندگانی که اقدام به برقراری ارتباط صورت گرفت هفت نفر مطلقا پاسخگو نبودند و تنها 5نماینده تلفن خود را پاسخ دادند که مختصرا به شرح ماجرا می پردازیم.

نماینده ی موردنظر در دسترس نمی باشد/ فرهنگی که همچنان مظلوم است

کمیسیونی که درتعطیلات است
خانم سیده فاطمه ذوالقدر، نماینده ی مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر پاسخ تلفن خود را دادند اما شخصی غیر ازایشان که ظاهرا از اعضای دفترایشان بودند و به حضورخانم ذولقدر در ماموریت بین المجالس اشاره کردند و عذرخواهی نمودند.
محمدعلی وکیلی،نماینده ی مردم تهران،ری،شمیرانات،پردیس و اسلامشهر که ازفعالان فرهنگی جریان اصلاح طلب هستند پاسخ تلفن خبرنگار دیباچه را دادند ولی گفتند علاقه ای به مصاحبه ندارند، لازم به ذکراست ایشان مدیرمسئول روزنامه ی ابتکارنیز می باشند.
پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،پردیس و اسلامشهر پس از دوبار تماس، یکی از اعضای دفترایشان پاسخ تلفن را دادند و پس از درخواست مصاحبه در حوزه فرهنگ اشاره داشتند که این همه نماینده چرا از دیگران سوال نمیکنید، و پس از اصرار خبرنگاردیباچه گفتند دو ساعت دیگر تماس بگیرید که پس از دوساعت هم جواب تلفن را ندادند.
مهدی شیخ، روحانی اصلاح طلب و نماینده ی مردم تهران،ری،شمیرانات،پردیس و اسلامشهر بعد از پاسخ تماس خبرنگار دیباچه ابتدا فرمودند اهل مصاحبه نیستند و سپس گفتند سوالات خود را پیامک کنید وقتی به تهران بازگشتم احتمالا پاسخ های آنها را ارسال میکنم.
اصغرمسعودی، نماینده ی مردم نی ریز و استهبان پس از دوبار تماس، جواب تلفن را دادند و پس از اطلاع از عدم مصاحبه ی دیگرهمکاران در این کمیسیون به مصاحبه با دیباچه پرداختند و سوالات خبرنگار ما در حوزه ی مسئولیت های کمیسیون فرهنگی مجلس را پاسخ دادند.
آنچه مشخص است در کنار ترافیک کاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی که قابل درک است، پاسخگویی و اطلاع رسانی نمایندگان محترم در موضوعات مسئولیت خود از مهمترین مطالبات مردمی و رسانه های کشوراست، خصوصا وقتی موضوع پیگیری مسائل مربوط به فرهنگ و هنر کشور باشد که همواره با کم لطفی های برخی مسئولین جزو مسائل دست چندم کشور قلمداد شده است و گویا برخی از مسئولین محترم هرچقدر برای سیاست و دعواها و حواشی آن وقت دارند برای فرهنگ کمتر وقت دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
وقتی خوانندگان ما هم مثل سایر خوانندگان کشورها به احترام کادر درمانی می خوانند

ویدئو | اجرای قطعه زیبای « امیدواران » توسط علیرضا عصار همراه با پیانونوازی این خواننده

۱۳:۰۵  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
استاد دانشگاه گلاسکو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

کیارستمی غول سینمای جهان است! | از فیلمهای ایرانی برای تدریس در دانشگاه گلاسگو استفاده می کنم

۱۱:۰۲  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
وقتی انزوا خلاقیت را شکوفا می کند

نگاهی به ده شاهکار هنری که در قرنطینه خلق شدند!

۱۸:۰۶  -  ۲۲ فروردين ۱۳۹۹
فیلم | گفتگو ویژه برنامه «مدیا» با فاطمه مسعودی فر بازیگر فیلم دلهره آور «پوست»

بازیگر ۲۳ ساله‌ای که با گریم سنگین، نقش زن ۳۶ ساله را بازی کرد | خاطره یک اتفاق عجیب و واقعی برای خانم بازیگر توسط یک زن فالگیر

۱۶:۴۱  -  ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
یک اتفاق تلخ بین دو بازیگر | جدال لفظی بین هانیه توسلی و امین زندگانی به چه قیمت؟

توسلی : مسخره بازی کافیه |زندگانی : به توصیه خانم توسلی شاد نباشید!

۱۶:۳۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم :

این یک باور غلط است که شُرب الکل می­تواند در پیشگیری از بیماری کرونا موثر باشد!!

۱۴:۲۰  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸