جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  Friday, 18 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۰۲۰۹
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۰ - ۳۰ آبان ۱۳۹۵
«فرقه های سری2» از زبان «اسماعیل حاج حیدری»
برخی از مسئولین و نهادها با شیطان گرایی آشنا نیستند و صرفا به سمت تولید برنامه هایی با قالب کتابخانه ای می روند، که این قالب کافی نیست و باید درکنار آن فعالیت میدانی هم باشد، هرچند کار میدانی مشکلات و خطر خود را دارد.

مجموعه فرقه های سری، اثری موفق از سیما است که درسال 92 ابتدا از شبکه مستند و سپس از دیگر شبکه ها پخش گردید، این مجموعه با موضوع توجه به فرقه های انحرافی و مسائل مربوط به آن بود که اخیرا سری دوم آن توسط «اسماعیل حاج حیدری» درحال تولید است، به همین بهانه خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه مصاحبه ای را با ایشان انجام داده است.

برخی کارشناسان ایجاد توهم توطئه میکنند/ مسئولان و نهادها با فرقه گرائی آشنا نیستند

تهیه کننده ی «فرقه های سری2» درباره استقبال فصل اول این مجموعه گفت: پس از استقبال گسترده ازاین مجموعه و پخش آن از شبکه های مختلف و حتی شبکه های برون مرزی سیما که به دلیل کیفیت محتوای برنامه و هم چنین حضور کارشناسان حرفه ای  مثل دکتر مجید شاه حسینی و دکترحسن عباسی و همینطورکارشناسان خارجی دراین برنامه بود که به موضوعاتی مثل ادیان، باستان شناسی و اسطوره شناسی می پرداختند، «فرقه های سری» در رمضان سال92 به عنوان برنامه برگزیده انتخاب شد.«اسماعیل حاج حیدری» درباره فاصله سه ساله از سری اول و ساخت فصل دوم اشاره داشت، برخی برخورد های احساسی توسط برخی مدیران و سخنرانی های ناقص توسط برخی کارشناسان مثل آقای رائفی پورکه به مرور باعث فضایی غیر واقعی و زرد دراین زمینه و منجرشدن به ایجاد توهم توطئه میشد، روند برنامه سازی هایی مثل مجموعه ی مارا تحت تاثیر قرار داد و ازتولید برنامه هایی درقالب آکادمیک و واقعی جلوگیری کرد. او درباره ی سختی های تولید افزود، متاسفانه برخی از مسئولین و نهادها با شیطان گرایی آشنا نیستند و صرفا به سمت تولید برنامه هایی با قالب کتابخانه ای می روند، که این قالب کافی نیست و باید درکنار آن فعالیت میدانی هم باشد، هرچند کار میدانی مشکلات و خطر خود را دارد و برای مثال ما برای مستند سازی حتی به ترکیه هم رفتیم ولی موفق به انجام تهیه ی مستند مورد نظر خود نشدیم.

مجموعه ی فرقه های سری2، به سفارش شبکه مستند سیما و برای پخش در اوایل سال96 درحال تولید است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پدر اقامتگاه‌های بومگردی ایران در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

مسئولان وزارت گردشگری در عمل حمایتی از ما نکرده‌اند | مسئولان در پاسخ به سؤالات ما می‌گویند بانک‌ها سلیقه‌ای عمل می‌کنند!

۱۶:۰۵  -  ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها