جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱  |  Friday, 12 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۳۵۷۳
تاریخ انتشار : ۰۸ : ۱۵ - ۲۲ دی ۱۳۹۴
دولت قطر نمایش فیلم «دختر دانمارکی» با بازی بازیگر برنده جایزه اسکار ادی ردماین در سینماهای این کشور را به دلیل اعتراض گسترده تماشاگران ممنوع کرد.
 

دیباچه:

دختر دانمارکی

 

خبرآنلاین نوشت: این فیلم که به تازگی در برخی از سینماهای دوحه به نمایش درآمده بود، با اعتراض‌های گسترده آنلاین روبه‌رو شد. پس از این اعتراض‌ها که فیلم را مروج فساد و تباهی می‌دانستند دولت قطر نمایش «دختر دانمارکی» در سینماهای این کشور را ممنوع اعلام کرد.

وزارت فرهنگ قطر در حساب کاربری توئیتر خود با تشکر از هوشیاری مردم اعلام کرد که از راه‌های قانونی نسبت به ممنوعیت نمایش «دختر دانمارکی» اقدام کرده است.

این فیلم که با الهام از زندگی دو هنرمند نقاش دانمارکی به نام‌های لیلی البه و گردا وگنر در دهه 20 میلادی ساخته شده، و داستان زندگی و تغییر جنسیت لیلی البه را روایت می‌کند. «دختر دانمارکی» نخستین بار پنچشنبه گذشته در سینماهای قطر به نمایش درآمد.

نمایش این فیلم در قطر با خشم تماشاگران روبه‌رو شده بود، به صورتی که بسیاری برای اعلام نارضایتی از آنچه که فساد اخلاقی موجود در فیلم می‌دانستند، به شبکه‌های اجتماعی روی آوردند.

مسئول یکی از سالن‌های سینما در دوحه که نمی‌خواست نامش فاش شود، گفت مقامات رسمی روز دوشنبه دستور توقف نمایش این فیلم را به آنها ابلاغ کرده‌اند.

ادی ردماین که برای بازی نقش استیفن هاوکینگ در فیلم «تئوری همه چیز» جایزه اسکار گرفت، در «دختر دانمارکی» ایفاگر نقش اصلی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱