چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳  |  Wednesday, 24 April 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۹۵۹۹
تاریخ انتشار : ۲۳ : ۱۴ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۵
دیباچه: سخنگوی هیئت انتخاب نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار گفت: «انتخاب نماینده سینمای ایران برای اسکار کاملا دموکراتیک برگزار شد.»

امیر اسفندیاری (سخنگوی هیئت انتخاب نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار) در گفت‌وگو با دیباچه گفت: «برخی از رسانه‌ها به نقل از من گفته بودند: حضور «فروشنده»ی اصغر فرهادی به عنوان نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار را تکذیب می‌کنم. در حالی که من فقط اعلام کرده بودم که این خبر هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. به هر حال این طبیعی‌ست که تا قبل از اعلام رسمی نمی‌توان خبری را تایید و یا تکذیب کرد. از طرفی این‌چنین انتخاب‌هایی با حرف و حدیث‌های زیادی از سوی مردم مواجه خواهد شد؛ که البته طبیعی‌ست.»

دیباچه - امیر اسفندیاری

اسفندیاری در مورد نحوه انتخاب گزینه نهایی گفت: «در مورد 5 نامزد نهایی تمام بررسی‌ها انجام شد: پرونده هرکدام از این فیلم‌ها و سوابق بین‌الملل و بازخورد مطبوعات و افکار عمومی در قبال‌‌شان بررسی شد تا شایسته‌ترین گزینه برای حضور در اسکار انتخاب شود. پس از بحث و گفت‌وگو، هیئت انتخاب با اکثریت آرا «فروشنده» را به عنوان نماینده سینمای ایران انتخاب کردند.»

سخنگوی هیئت انتخاب در مورد حذف برخی از فیلم‌ها _ فیلمی مانند «بادیگاردِ» حاتمی‌کیا _که می‌توانستند در میان گزینه‌های نهایی قرار بگیرند، گفت: «یکی از کارگردان‌های خوب سینما نیز راجع به فیلم دیگری چنین نظری داشت و اعتراض هم کرده بود اما واقعیت این است که بر اساس رای‌گیری تصمیمی گرفته می‌شود و فیلم‌ها انتخاب می‌شوند. تمام اعضای هیئت در این مدت  راجع به فیلم‌ها نظرات‌ دادند و بحث و گفت‌وگو کردند تا به فهرست 8 فیلم رسیدیم؛ 8 فیلمی که بالای 5 رای کسب کرده بودند. این را هم اضافه کنم که مطمئنا اگر هیئت انتخاب تغییر کنند انتخاب‌ها هم تغییر می‌کند.»

اسفندیاری در پایان با اشاره به نظرات وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی که از «ایستاده در غبار» به عنوان انتخاب شایسته‌ای برای مراسم اسکار یاد کرده بودند، گفت: «اگر مصاحبه‌ها را مرور کنید متوجه می‌شوید که وزیر ارشاد از فیلم‌های دیگر هم به عنوان نماینده شایسته سینمای ایران یاد کرده‌اند و هیئت انتخاب هم این فیلم را شایسته حضور در اسکار می‌دانستند چرا یکی از 5 گزینه‌ نهایی بود.

هیئت انتخاب ما در شرایطی دموکراتیک گزینه نهایی را انتخاب کرد ودر انتخاب نماینده سینمای ایران برای این مراسم حرفه‌ای‌تر از کشورهای بسیار زیادی برخورد کردیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
به بهانه پخش سریال "نون خ"، دیباچه بررسی کرد

آیا احیای طنز‌های تلویزیونی، تضمینی بر بازگشت مخاطب به سمت صداوسیماست؟

۱۷:۲۰  -  ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
مسئول کمیته رتبه‌بندی مرشدان فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در گفتگو با دیباچه:

ورزش زورخانه ای باید به المپیک راه پیدا کند/ هزاران سال است ورزش باستانی از موسیقی و آوای حماسی بهره می‌برد

۱۷:۵۴  -  ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
سرمربی تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران در گفت‌وگو با«دیباچه» مطرح کرد؛

تیم ملی در گروه مرگ قرار دارد/ بازی با تیم‌های اروپایی محک خوبی است

۱۸:۱۷  -  ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
یک کارشناس فوتسال در گفت ‌و‌ گو با «دیباچه» مطرح کرد؛

ایران تیم بهتری نسبت به رقبای آسیایی دارد/باید به تصمیم شمسایی احترام بگذاریم

۱۱:۲۹  -  ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
ادبیات عجیب ژیلا صادقی!

جنجال خانم مجری بعد از درگذشت رضا داوودنژاد چه بود؟

۱۲:۲۹  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳