جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹  |  Friday, 25 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۲۷۴۳۴
تاریخ انتشار : ۱۲ : ۱۲ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۵
دیباچه: حسین مهکام فیلمنامه‌نویس سینمای ایران با مستند «پرتره غایب» در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شرکت کرده است.

به گزارش دیباچه، مستند «پرتره غایب» که برای اولین نمایش عمومی به دبیرخانه جشنواره دهم سینماحقیقت ارائه شده، زندگی یک نقاش جوان را روایت می‌کند که بناست از او مستندی ساخته شود، اما وی از حضور مقابل دوربین امتناع می‌کند!

پژوهشگر، نویسنده، تصویربردار، صدابردار، گوینده، کارگردان و تهیه‌کننده «پرتره غایب»، حسین مهکام است و سمانه سزاوارمنش هم در تدوین و صداگذاری با وی همکاری کرده است.

دیباچه-حسین مهکام


حسین مهکام که متولد سال 1359 و فارغ‌التحصیل رشته فلسفه و کلام و تئاتر است، نگارش فیلمنامه‌های سینمایی آدم، بیست، هیچ، گهواره، برف، چهارشنبه 19 اردیبهشت، پدر آن دیگری و آزادی مشروط را برعهده داشته است. کارگردانی فیلم سینمایی «آزادی مشروط» و سریال «کشیک قلب»؛ همکاری در ساخت مستند «فردا می‌بینمت الینا» (ساخته رخشان بنی‌اعتماد) و نگارش متن فیلم مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» (ساخته داریوش یاری) از دیگر فعالیت‌های سینمایی او بشمار می‌آید.

وی در 4 دوره جشنواره فیلم فجر، کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین فیلمنامه بوده است.

«پرتره غایب» اولین فیلم مستند مهکام است که به مدت زمان 39 دقیقه، در سال 1395 ساخته شده است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

 

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده