شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹  |  Saturday, 26 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۲۶۴۸۴
تاریخ انتشار : ۰۵ : ۱۴ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۵
دیباچه: برزو نیک‌نژاد گفت: نگارش مجموعه تلویزیونی «پنچری» را در دست دارم که تا امروز نگارش 10 درصد از این مجموعه به پایان رسیده است.

برزو نیک‌نژاد کارگردان سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: نگارش مجموعه تلویزیونی «پنچری» را در دست دارم که تا امروز نگارش 10 درصد از این مجموعه به پایان رسیده و همچنان مشغول نوشتن باقی قسمت‌های «پنچری» هستم.

نیک‌نژاد خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا 20 مهرماه نگارش این مجموعه 40 قسمتی ادامه دارد و پس از مدتی نویسنده دیگری نیز برای ادامه کار اضافه خواهد شد تا نگارش «پنچری» با دقت بیشتری انجام شود. هر قسمت از این مجموعه در 10 تا 12 صفحه نوشته می‌شود و پس از اتمام نگارش فیلمنامه، برآورد تولید و برنامه‌ریزی صورت خواهد گرفت.

دیباچه-برزو نیک نژاد 1

وی افزود: مجموعه «پنچری» دارای حال و هوایی مفرح و شاد است. شاید مردم با دیدن این سریال بتوانند 45 دقیقه خستگی روز را از تنشان به در کنند. رسالت کمدی، بخشیدن امید و روحیه نشاط به مردم است و سعی ما نیز در این مجموعه همین است.

این کارگردان اظهار داشت: امیدوارم تلویزیون بتواند مثل گذشته سریال‌های کمدی و شاد 90 تا 100 قسمتی بسازد که به صورت روتین پخش شوند اما پخش روتین مجموعه‌ای 40 قسمتی نمی‌تواند خیلی مناسب باشد. تجربه نشان داده وقتی مجموعه‌ای بخواهد با اقبال عمومی روبرو شود حدود 5 یا 6 قسمت از آن باید پخش شود و بعد مردم به سراغ آن می‌آیند.

کارگردان مجموعه تلویزیونی «دردسرهای عظیم» خاطرنشان کرد: «پنچری» قصه‌ای اجتماعی از انسان‌های پیرامون ما را روایت می‌کند. این مجموعه اپیزودیک نیست و دارای قصه‌ای دنباله‌دار است. در «پنچری» مسیر رسیدن آدم‌ها به آرزوهای‌شان روایت می‌شود و امید به رسیدن همراه با صبوری و تلاش در برابر مشکلات مبحث اصلی این مجموعه به حساب می‌آید.

نیک‌نژاد اظهار داشت: تا امروز تنها حضور من به عنوان نویسنده و کارگردان و مهران مهام به عنوان تهیه‌کننده در این مجموعه مشخص شده است و سایر عوامل هنوز در حد یک صحبت انتخاب شده‌اند که چیزی به قطعیت نرسیده است. از 25 شهریور پیش تولید این اثر شروع خواهد شد و اگر بازیگرانی که مدنظر دارم مشغول کاری نبودند حتماً از همکاری با آنها استفاده خواهیم کرد.

این کارگردان در پایان درباره ساخت مجموعه‌ای تلویزیونی برای ایام ماه محرم گفت: برای ساخت مجموعه‌ای تلویزیونی که به مناسبت ایام ماه محرم در نظر گرفته شده بود صحبت‌هایی داشتم که متأسفانه در تغییر و تحولات سازمان صدا و سیما این پروژه به سرانجام نرسید. امیدوارم در آینده سریالی ملودرام بسازم اما با توجه به اینکه ممکن است مردم مجموعه‌های طنز را بیشتر بپسندند سعی دارم همان مجموعه مورد پسند مردم را بسازم اما ساخت یک مجموعه تلویزیونی ملودرام نیز از علایق من است که امیدوارم در آینده ساخت چنین اثری را نیز تجربه کنم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده