دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 02 October 2023

دیباچه

کد خبر: ۲۴۵۹۳
تاریخ انتشار : ۳۴ : ۱۲ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي:
دیباچه: «علي مرادخاني» معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شانزدهمین جشنواره بین‌الملل نمایش عروسکی تهران-مبارک پيام داد.

به گزارش دیباچه از ستاد خبري شانزدهمين جشنواره بين‌المللي نمايش عروسكي تهران- مبارك، مرادخاني در پيام خود آورده است: هنر و آفرینش‌های هنری بی‌گمان از زیباترین اتفاقات جهان است که به مدد ذوق و قریحه‌ای خدادادی و تلاش و ممارستی عاشقانه شکل می‌گیرد، رخ می‌نماید و دل می‌برد.

دیباچه-مرادخانی


در جهان، هنر‌های نمایش عروسکی با تمام اشکال گونه گونش به واسطه تاثیر متفاوت، القای صمیمیت، صداقت و سادگی جایگاهی متمایز و وجاهتی ارزنده یافته است. هنرمندان این عرصه و نمایشگران عروسکی با صور خیال خود، در جهان دوست‌داشتنی عروسک سیر نموده و صحنه‌های بدیعی پدید می‌آورند که قابل توجه و شایسته تقدیر است.

وي اضافه كرده: جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک بر پایه اندوخته‌های گرانسنگ نمایش عروسکی در ایران و تجربیات سالیان هنرمندان و استادان برجسته این گونه هنری تلاش و خلاقیت جوانان برومند این مرز و بوم اکنون به مرحله بلوغ خود رسیده است و این توفیق بزرگ، مسئولیت مدیران هنری و خانواده بزرگ نمایشگران عروسکی را مضاعف می‌نماید تا آسمان آبی عروسک‌ها و صحنه‌های نمایش عروسکی، پر تلالو و پویاتر گردد.

همت و تلاش ارزشمند دبیر محترم و همه دست اندرکاران شانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک را ارج می‌نهم و از خداوند مهربان برای عموم هنرمندان سلامتی و سرافرازی و روزهای روشن و پرامید آرزو دارم.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در گفتگو با دیباچه:

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای پس از وقفه چهارساله در دهه فجر برگزار می‌شود

۰۹:۰۶  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با یک نویسنده و مربی مشاعره‌ی کودکان

مشاعره؛ جایگزین مناسب برای بازی‌های رایانه ای!

۱۶:۴۸  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار