يکشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۳  |  Sunday, 23 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۳۹۴۵
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۱۰ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: آتش تقی‌پور که با نقش لطف‌الله طاهر در سریال «پهلوان‌ها نمی‌میرند» در یاد مخاطب‌های تلویزیون ماندگار شد، گفت: «متاسفانه اتفاقی که این‌روزها در عرصه سینما و تلویزیون رخ داده است: تقسیم شدن آدم‌ها به دو دسته خودی و غیر خودی است. دولت برای آد‌های خودی هزینه‌ ساخت فیلم دارد و ولی برای غیر خودی‌ها؛ نه!»

دیباچه_آتش تقی پور

آتش تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه در مورد تغییر فضای سینما و تلویزیون گفت: «دغدغه‌های روز سینما و تلویزیون تغییر کرده و کارگردان‌ها مسائل روز را بررسی می‌کنند. این تفکر بین فیلمسازها باب شده است: بعضی چیزها دیگر کهنه شده و زمان کار کردن در موردشان گذشته است، اما این نگاه درستی نیست. بستگی دارد شما موضوع را چگونه ببینید؛ گاهی می‌توان در لباس گذشته، حرف‌هایی را بزنید که مربوط به امروز است. می‌توانید بسیاری از مسائلی را بیان کنید که شاید نتوان در زمان حال روایت‌شان کرد.»

وی در مورد جای خالی سریال‌های تاریخی که همیشه با استقبال مخاطب‌ها مواجه می‌شوند هم گفت: «ساخت سریال‌های قدیمی بودجه زیادی می‌خواهد و به تولید پرهزینه‌‌ای نیاز دارد و در این وضعیت بد اقتصادی، کم‌تر کسی ریسک ساخت چنین فیلم‌ها و سریال‌هایی را به جان می‌خرد.»

تقی‌پور در مورد مشکلات اقصصادی در حوزه فرهنگ گفت: «همه می‌دانیم که شرایط مالی تهیه‌کننده و سرمایه‌دارها طوری نیست که بتوانند سراغ این‌چنین فیلم‌هایی بروند. از طرفی آن‌ها ترجیح می‌دهند کارهایی بسازند که در زمان کم سودآوری زیادی د‌اشته باشد و سرمایه سریع بازگردد.»

این بازیگر کهنه‌کار در مورد فعالیت‌های اخیرش هم به دیباچه گفت: «این روزها کم‌کار نشده‌ام و بیشتر درگیر تئاتر هستم. دو فیلم سینمایی هم به کارگرانی بیژن شیرمرد و اسماعیل میهن‌دوست کار کرده‌ام. شاید در سری دوم سریال «شهرزادِ» حسن فتحی هم بازی کنم، اما هنوز چیزی مشخص نشده است.»

تقی‌پور در خاتمه صحبت‌هایش در خصوص موضوع تبعیض که چند وقتی هست سینمایی‌ها و تلویزیونی‌ها از آن دم می‌زنند، اظهار داشت: «متاسفانه اتفاقی که این‌روزها در عرصه سینما و تلویزیون رخ داده است: تقسیم شدن آدم‌ها به دو دسته خودی و غیر خودی است. دولت برای آد‌های خودی هزینه‌ ساخت فیلم دارد و ولی برای غیر خودی‌ها؛ نه!»

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت‌های عبدالحسین مختاباد پس از ۶ سال دوری از صحنه و در حاشیه اجرای ارکستر ملی ایران

فضای کار در بنیاد رودکی موسیقیایی، جدی و دوستانه است / در همه جای دنیا، ارگان‌های دولتی از ارکستر‌ها حمایت می کنند

۱۱:۲۶  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۳
ملی‌پوش قایقرانی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

علم مربیان داخلی بالاست/ قول مدال المپیک را نمی‌دهم

۱۱:۰۱  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفت و گو دیباچه با معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش

روایتی از اقدامات شهید آیت الله رئیسی در حوزه تربیتی چند روز قبل از شهادتشان

۱۳:۲۰  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار