شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 13 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۳۹۳۱
تاریخ انتشار : ۲۷ : ۱۱ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: حامد حسینی گفت مجموعه مستند «مفاخر علم و ادب در حوزه پزشکی» به جهت تقدیر از مفاخر پزشکی کشور ساخته می‌شود.

 

دیباچه-حامدحسینی

حامد حسینی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: علاوه بر کارگردانی و تهیه‌کنندگی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز هستم و به تهیه‌کنندگی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی ساخت مجموعه‌ای مستند را در دست ساخت دارم.

حسینی خاطرنشان کرد: این مجموعه مستند به جهت تقدیر از مفاخر پزشکی که افتخار کشور محسوب می‌شوند ساخته می‌شود که عنوان این مجموعه «مفاخر علم و ادب در حوزه پزشکی» است و هر قسمت آن یک عنوان دارد. «مفاخر علم و ادب در حوزه پزشکی» در 13 قسمت 20 دقیقه‌ای ساخته می‌شود.

این تهیه‌کننده در ادامه افزود: اولین قسمت این مجموعه در اول شهریور به مناسبت روز پزشک که زادروز بوعلی‌سینا است پخش خواهد شد و در این قسمت به زندگی و معرفی پروفسور علیرضا یلدا پرداخته‌ایم. این قسمت از مجموعه که «سوگند یلدا» نام دارد در حال حاضر آماده پخش است و به کارگردانی عبدالحمید گودرزی ساخته شده است.

وی افزود: این مجموعه همانطور که مشخص است به بهانه تجلیل از مفاخری ساخته می‌شود که که یک عمر در حوزه پزشکی فعالیت کردند و از سویی اساتید ادب نیز هستند. در این مجموعه مستند به زندگی این اشخاص بزرگ می‌پردازیم و دیگر پزشکان مطرحی که به آنها خواهیم پرداخت دکتر ناصر سیم فروش، دکتر فرخ سعیدی و دکتر محمد قفرانی هستند که البته به زندگی پزشکان دیگری نیز خواهیم پرداخت که در آینده اسامی آنها نیز اعلام می‌شود.

حسینی در ادامه اظهار داشت: به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فراخوانی ارائه داده‌ایم و از دیگر دانشگاه‌ها درخواست داده‌ایم که مفاخر علوم پزشکی را معرفی کنند و پژوهش‌های بسیاری در این زمینه صورت گرفته است. سعی ما بر این بوده سراغ افرادی برویم که تصویری‌تر و زندگی جذاب‌تری دارند. یکی از اصلی‌ترین اهداف ما معرفی الگوهای مناسب برای دانشجویان حوزه پزشکی است. در این مجموعه به جوانان گفته می‌شود که ماحصل یک عمر خدمت و تلاش چه لذتی در آینده در پی خواهد داشت.

این تهیه‌کننده در پایان خاطرنشان کرد: 13 قسمت از این مجموعه مربوط به فاز اول می‌شود و ساخت فاز دوم آن بستگی به استقبال مخاطبان دارد که امیدواریم این مجموعه با استقبال خوبی روبرو شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
کارگردان مجموعه "فراری " در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

مایل نیستم رسانه ها و بویژه صدا و سیما عنوانی را به سریال « فراری » نسبت دهند!

۱۲:۵۷  -  ۱۳ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با نگین صدری زاده، از پژوهشگران و نویسندگان موفق و پرکار عرصه کودک و نوجوان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، طرح توسعه زبان و ادبیات فارسی را در سطح ملی برگزار می‌کند/ کتاب گلستان سعدی به شیوه آسان خوانی برای کودکان عرضه می‌شود

۱۸:۳۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تکواندو در گفت وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

هرگز قول مدال ندادم و اینبار هم هیچ تضمینی نیست!

۲۳:۳۴  -  ۱۶ تير ۱۴۰۳
پژوهشگر موسیقی و طراح و مجری طرح «نخستین شب نغمه‌های اذان ایرانی» در گفتگو با دیباچه:

طرح «نخستین شب نغمه‌های اذان ایرانی» ثبت جهانی می‌شود/ اذان می‌تواند به عنوان یک نغمه و مناجات در زندگی مردم حضور داشته باشد

۱۴:۰۹  -  ۱۱ تير ۱۴۰۳
ملی پوش دوچرخه سواری ایران در گفت وگو با دیباچه مطرح کرد؛

برای موفقیت در المپیک تمام تلاشم را می کنم / نتیجه خوب برای من و ایران یعنی در جمع ۵۰ نفر اول قرار بگیرم!

۱۴:۰۵  -  ۱۱ تير ۱۴۰۳
گلایه های ملی‌پوش سابق تیم ملی فوتبال بانوان در گفتگو با «دیباچه»

بخاطر تیم ملی دچار مصدومیت شدید از ناحیه رباط شدم/ فراموش نمی کنم که من را چگونه از تیم خط زدند و احترامم حفظ نشد!

۰۹:۰۰  -  ۰۲ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار