دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳  |  Monday, 17 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۳۶۵۹
تاریخ انتشار : ۱۵ : ۰۹ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۵
اکران خصوصی فیلم «حریر» در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد
دیباچه: در مراسم نمایش خصوصی فیلم «حریرِ» فریال بهزاد با حضور چهره‌های مهم و شناخته‌شده سینما در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد و در ابتدای برنامه از فاطمه معتمدآریا تقدیر ویژه‌ای به عمل آمد.به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه؛ شامگاه دوشنبه (25 مردادماه) سالن آمفی‌تئاتر فرهنگسرای میزبان فیلم سینمایی «حریر» همراه با عواملش و البته چهره‌های نام‌آشنای حاضر در مراسم بود. مراسمی که همراه شد با تقدیر ویژه از فاطمه معتمدآریا به پاس سال‌ها فعالیت پربار سینماییاش...

در ابتدای مراسم عوامل فیلم پوستر «حریر» را امضا کردند و با ورود به سالن آمفی‌تئاتر مراسم رسما آغاز شد.

مجری برنامه ابتدا از فریال بهزاد (کارگردان فیلم) و غلامرضا آزادی (تهیه‌کننده «حریر») درخواست کرد تا روی سن بیایند و سپس سیامک شایقی، سیروس الوند، احترام برومند، سیدمحمد ابطحی (معاون سید محمد خاتمی) که مهمان ویژه این مراسم بود و فاطمه معتمدآریا روی سن آمدند.

ابتدا فریال بهزاد برای حضار از «حریر» گفت: «این فیلم در مورد سلامتی است که موضوع بسیار مهمی‎‌ست و کمتر در جامعه ما به آن توجه می‌شود. در این‌جا از فاطمه معتمدآریا به پاس سال‌ها فعالیت پرثمر در سینما تشکر می‌کنم.»

دیباچه-اکران خصوصی فیلم سینمایی حریر و تجلیل از بانو فاطمه معتمدآریا

سپس نوبت به سیدمحمد ابطحی رسید تا رو به معتمدآریا بگوید:«به خاطر شما در این مراسم حاضر شدم تا شخصا بگویم: می‌خواهم از شما تشکر کنم که همیشه سختی‌ها را تحمل کردید.  شما در دل ما و مردم جای دارید.»

دیباچه-اکران خصوصی فیلم سینمایی حریر و تجلیل از بانو فاطمه معتمدآریا

احترام برومند (بازیگر باسابقه تیاتر و سینما) سخنران بعدی این مراسم بود: «سیمین از زمانی که 18 ساله بود در سینما و تیاتر درخشید و همچنان می‌درخشد. یادتان نرود که سیمین کارش را از تیاتر شروع کرد.»

سیامک شایقی (کارگردان سینما) رو به مخاطبان گفت: «در ابتدا تشکر می‌کنم از بهرام دهقان بزرگ که در این مراسم حضو.ر دارد و یکی از بزرگان عرصه هنر کشور ماست. من و فاطمه معتمدآریا کارمان را تقریبا همزمان در سینما آغاز کردیم. ایشان قله‌های افتخار را در سینما فتح کرده‌‌اند و در آینده‌ هم این اتفاق تکرار خواهد شد. در مورد فریال بهزاد هم باید بگیوم که این کارگردان بسیار بی‌ادعا و بی‌اداست و شاید به همین دلیل است که بسیار کمتر از چیزی که باید دیده شده و به حقش در سینما نرسیده است.»

دیباچه-اکران خصوصی فیلم سینمایی حریر و تجلیل از بانو فاطمه معتمدآریا

سپس نوبت به سیروس الوند رسید و او گفت: «زمانی که جوان‌تر بودم در مطبوعات فعالیت می‌کردم؛ با یکی از بزرگان سینما مصاحبه کردم که بهروز وثوقی را کشف کرد: محمد زرین‌دست! در مورد فاطمه معتمدآریا باید بگویم: دختر من بازیگر سینما و تیاتر است. او میوه و محصول نهالی‌ست که فاطمه معتمدآریا پرورش داده است. فاطمه معتمدآریا در سینمای ما یک نفر است و نمی‌توان گفت: معتمدآریاها...! بزرگ‌ترین خدمت ایشان به سینمای ایران در دهه شصت، پایان دادن به باور غلط کلیشه‌ای نقش زن در سینمای آن دوره بود: زمانی که زن نقش عروسک و مانکن را داشت. او این باور غلط را در سینمای ایران از بین برد.»

دیباچه-اکران خصوصی فیلم سینمایی حریر و تجلیل از بانو فاطمه معتمدآریا

فاطمه معتمدآریا هم در صحبت‌های کوتاهی گفت: «در تمام این سال‌ها از هیچ انسانی بی‌مهری ندیدم و اگر بی‌مهری‌ای بوده، توسط غیر آدم‌ها بوده است. تمام ارزش انسان به محبت کردن است و آن‌هایی که نمی‌توانند محبت کنند از این نعمت بی‌نظیر انسانی محروم هستند. در آخر از سیامک شایقی و سیروس الوند تشکر ویژه می‌کنم که به من اعتماد کردند چرا که من اولین تجربه‌های سینمایی‌ام را در فیلم این دو کارگردان به دست آوردم.»

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳