شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۱۶۸۵
تاریخ انتشار : ۰۶ : ۱۲ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: چند‌سالی‌ست که گروه هنر و تجربه با نمایش فیلم‌های کارگردان‌‍‍‌های معمولا فیلم‌اولی و فیلم‌های مهجور سینمای ایران، جایگاه خود را در میان سالن‌های انبوره سینمایی در تهران و علاقه‌مندان به سینما پیدا کرده و با استقبال گرمی هم از سوی مخاطب‌های این نوع از سینما مواجه بوده است. ‌ گروه هنر و تجربه با مدیریت امیرحسین علم‌الهدی فعالیت سینمایی خود را در این‌سالها بیش‌تر و بیش‌تر کرده و با نمایش فیلم‌های کم‌تر دیده ‌شده سینمای ایران سهم مهمی در ارائه آثار مهم سینمای ایران را از آن خود کرده است. مثال این اتفاق، «ایران سرای من استِ» پرویز کیمیاوی‌ست که نزدیک به دو دهه ساخت آن می‌گذشت و جز در جشنواره فیلم فجر هیچ‌وقت نمایش داده نشده بود و اتفاقا با استقبال خوبی هم مواجه شد. در همین زمینه گپ‌وگفت کوتاهی داشته‌ایم با مدیر گروه هنر و تجربه، که در ادامه می‌خوانید.

Amirhossein_almolhoda_532040

امیرحسین علم‌الهدی در پاسخ به این سوال که چرا وقتی کمتر سینما و محفل سینمایی‌ای حاضر به نمایش برخی از آثار خاص سینمای ایران می‌شود، گروه هنر و تجربه باید جور دیگر سینماها را بکشد؟ به خبرنگار سینمایی دیباچه می‌گوید: «ما جور نمی‌کشیم.  گروه هنر و تجربه محفل کوچکی‌ست با 1000 صندلی که خدمات خودمان را به فیلمسازهای مطرح ارائه می‌دهیم و در کنار این ماجرا فیلم‌های فیلمسازهای جوانی را ارائه می‌دهیم که امیدوارم در آینده اصغر فرهادی‌های دیگر سینمای ایران بشوند. تاکنون از فیلمسازهای جوان حمایت کرده‌ایم و بعد از این هم این کار را خواهیم کرد.

وی در ادامه به دیباچه گفت: قرار نیست دور سینمای هنر و تجربه حصار بکشیم و اعلام کنیم: با سینمای ایران کاری نداریم. ما مکمل سینمای ایران هستیم و خدمات‌مان کاملا دوطرفه است. هنر و تجربه به سینمای ایران کمک می‌کند و سینمای ایران نیز سینمای هنر و تجربه را یاری می‌کند تا روی یکدیگر تاثیر مثبتی داشته باشیم. نمایش فیلم‌هایی مثل «فروشنده» در کنار جریان اصلی سینمای ایران برای شفاف شدن هرچه بیشتر اهداف گروه هنر و تجربه است.»

علم‌الهدی در مورد فیلم «خرس» خسرو معصومی و امکان نمایش این فیلم در گروه هنر و تجربه هم گفت: «روزی که پروانه نمایش فیلم «خرسِ» خسرو معصومی صادر بشود، این فیلم در گروه هنر و تجربه نمایش داده خواهد شد.»

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار