شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۱۳۲۳
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۸ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: محمدعلی سجادی سخنگو و عضو شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران در پی تصمیم ناگهانی این کانون مبنی بر لغو برگزاری هفتمین شب کارگردانان سینمای ایران در گفت‌وگو با دیباچه به ارائه توضیحاتی در خصوص این تصمیم و دلایل آن پرداخت.

محمدعلی سجادی با اشاره به بیانیه کانون کارگردانان مبنی بر لغو این مراسم به خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: «برای احترام به عباس کیارستمی هفتمین شب کانون کارگردان‌ها را لغو کردیم. مجموعه اتفاق‌هایی پیش‌آمده باعث شد تا کانون کارگردانان این تصمیم را بگیرد.

20150602094040_10

وی ادامه داد: «این تصمیم کانون فقط به تفکر پشت پرده توهین یک روزنامه خاص مربوط نمی‌شود و ما به کلِ این تفکر اعتراض داریم و برای مقابله با این فضای ناامن که برای سینماگران به وجود آمده؛ تصمیم به لغو هفتمین شب کارگردانان گرفته‌ایم.»

عضو شورای مرکزی کانون کارگردانان با رد این موضوع که تصمیم اخیر کانون از روی عصبانیت گرفته شده است، به دیباچه گفت: «بیانیه کانون کارگردان‌ها فاقد عصبانیت و کاملا منطقی‌ست.»

سخنگوی شورای مرکزی کانون کارگردانان در پاسخ به این سوال دیباچه که آیا احتمال تغییر در این تصمیم و برگزار شدن هفتمین جشن کارگردانان وجود دارد یا خیر؟ صراحتا تاکید کرد: «این تصمیم هرگز تغییر نخواهد کرد.»

سجادی در خاتمه اظهار داشت: «برگزار نشدن این جشن، تصمیم شورای مرکزی کانون کارگردانان و دلایل آن نیز در بیانیه آمده و مطئن باشید کانون روی حرف خود ایستاده است. شک نکنید کانون از سر قدرت این تصمیم را گرفته است نه از سر ضعف.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار