يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲  |  Sunday, 03 March 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۰۷۵۳
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۱۸ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: با توجه به اینکه انتصاب پیمان شریعتی در مدیریت مجموعه تئاتر شهر قطعی شده، قرار شده است پریسا مقتدی مدیریت تالار وحدت را به عهده بگیرد اما از همان ابتدا حملاتی در خصوص این انتصاب صورت گرفته است.به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه، پس از اینکه مشخص شد پیمان شریعتی مدیریت مجموعه تئاتر شهر را بر عهده گرفته است، دیگر خبر مدیریت پریسا مقتدی بر تالار وحدت یک خبر تایید شده به حساب آمد و حالا همه منتظرند تا حکم مقتدی در این سمت جدید صادر شود اما از همان روزی که گمانه‌ها درباره این تغییرهای مدیریتی قوت گرفت، حملاتی علیه این مدیر تئاتری صورت گرفت و برخی اعتقاد داشتند کارنامه پریسا مقتدی در مجموعه تئاتر شهر کارنامه قابل نقدی است. برخی دیگر مدعی شدند که مقتدی مدیری پاسخگو نبوده است در حالیکه مقتدی نشان داد در بحران‌هایی که برای مجموعه تئاتر شهر رخ می‌دادند توانایی رفع و رجوع مشکلات و حاشیه‌ها را داشت و بلافاصله می‌توانست اتمسفر آرامی را در حوالی حاشیه‌های تئاتر شهر به وجود بیاورد.

از سوی دیگر در موقعیت‌های لازم هم گفت‌و‌گوهایی مفصل می‌کرد و درباره مسائل مختلف همچون مدیریت و تعمیرات تئاتر شهر توضیحات لازم را می‌داد هرچند که سکان تعمیرات در دست او هم نبود و مسئولیت پروژه تعمیرات تئاتر شهر بر عهده سازمان توسعه نوسازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و مقتدی وظیفه‌ای برای پاسخگویی در این باره را نداشت اما به عنوان مطلع این کار را می‌کرد هرچند گفت‌و‌گو کردن با او چندان راحت نبود و پریسا مقتدی همواره تلفن‌ها را در جلسه‌های متعددش پاسخ می‌داد.

اما باید دید رضا سعیدی‌پور تا به حال چقدر در رابطه مسائل مختلف مرتبط با تالار وحدت گفت‌و‌گو کرده است و اساسا مدیریت مجموعه تالار وحدت تاکنون چه رویه‌ای را با رسانه‌ها دنبال کرده است. آیا در موارد مختلفی که عملکرد تالار وحدت مورد انتقاد قرار گرفته است، مدیریت آن مجموعه پاسخگو بوده است یا تنها توجیه عملکرد صورت گرفته است. آیا تاسیس رستوران سنتی در محوطه تالار وحدت یا استفاده از آثار دون شان تالار، پاسخگویی این مدیران را در پی داشته است یا خیر.

دیباچه - مقتدی

با همه این شرایط با آمدن پریسا مقتدی به تالار وحدت این امیدواری وجود دارد که عملکردی بهتر از گذشته در این تالار اتفاق بیفتد و نه آنچنان که افراد دیگر پیش‌بینی می‌کنند این تالار تنها به تئاتری‌ها سپرده شود و عدالت بین تئاتر و موسیقی در این زمینه رعایت نشود. مشخص است که تالار وحدت هم متعلق به تئاتر و هم متعلق به موسیقی است چرا که کاربری آن از ابتدا برای اپرا بوده است و چه کسی است که نداند اپرا هم تئاتر است و هم موسیقی. پس جامعه تئاتر و جامعه موسیقی باید در کنار یکدیگر در این مکان فرهنگی فاخر همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند.  مطمئنا عملکرد مثبت مقتدی در تئاتر شهر می‌تواند در تالار وحدت نیز ادامه داشته باشد و با مدیریتی شفاف و پاسخگو کمی به بهبود کیفیت اداره تالار و آثاری که در آن اجرا می‌شوند کمک کند؛ انتظار معجزه نداریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت های صریح آرمین رحیمیان، بازیگر و فیلمساز خوش آتیه ی سینمای ایران در گفتگو با ویژه برنامه مدیا

قشر متوسط در حال از بین رفتن است / پدرم با حقوق کارمندی برادرهایش را داماد کرد، اما امروز یک کارمند، با نشان ندادن دست تنگی‌اش، شاهکار کرده است!

۱۳:۴۱  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
متفاوت‌ترین گفتگوی ملیکا شریفی نیا در مصاحبه با ویژه برنامه ویدئویی «مدیا»

از استرس‌های شبانه سر پروژه «پروین» تا حواشی بامزه برنامه «کودک شو»!

۱۳:۳۳  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با دبیر بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر

بین الملل؛ بخشِ تازه نفسِ جشنواره مد و لباس امسال

۱۲:۳۳  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲