يکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲  |  Sunday, 25 February 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۰۶۳۴
تاریخ انتشار : ۱۱ : ۱۳ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: به رغم حاشیه‌های زیادی که جشنواره موسیقی فجر سال گذشته با مدیریت حمیدرضا نوربخش با آنها روبرو بود، قرار است امسال هم مدیریت جشنواره موسیقی را حمیدرضا نوربخش به عهده داشته باشد.به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه، بر اساس شنیده‌ها به رغم همه انتقادات که سال گذشته به مدیریت جشنواره موسیقی فجر شد و حاشیه‌هایی که برای این جشنواره به وجود آمد، قرار شده است امسال هم مدیریت این جشنواره به عهده حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل فعلی خانه موسیقی باشد.

این در حالی است که نوربخش در انتخابات هیات مدیره خانه موسیقی هم بالاترین رای را کسب کرد و به احتمال زیاد برای دوره بعد نیز مدیر عامل خانه موسیقی خواهد بود و سکان مدیریت جشنواره موسیقی فجر را با حفظ سمت به دست خواهد گرفت. در چند هفته گذشته با توجه به مشخص بودن دبیر جشنواره‌های تئاتر و فیلم، انتقاداتی مبنی بر چرایی انتخاب نشدن دبیر جشنواره موسیقی فجر مطرح شده بود و گویا در این شرایط متولیان هنری وزارت ارشاد، برای مدیریت جشنواره موسیقی دوباره به گزینه نوربخش رسیده‌اند و قصد دارند با این گزینه ایجاد حاشیه‌های دوباره‌ای را برای جشنواره سال آینده تضمین کنند.

اگرچه سال گذشته جشنواره موسیقی فجر حاشیه‌های زیادی داشت اما از سوی دیگر اقداماتی هم انجام شد که برای نخستین بار اتفاق می‌افتادند از جمله حضور گسترده گروه‌های تلفیقی و راک در جشنواره بود که برای نخستین بار این بخش به جشنواره اضافه شده بود و همچنین برای نخستین بار جایزه باربد راه‌اندازی شد که به بهترین آلبوم‌ها جوایز نقدی اهدا شد هرچند انتقاداتی به روند انتخاب آثار این جایزه نیز وارد شد و منتقدان اعتقاد داشتند این داوری این جایزه سازوکار عادلانه‌ای نداشته است و به نظر می‌رسد از سال آینده با ضوابط و ساز و کار شفاف‌تر و فراگیرتری برگزار شود.

به گزارش دیباچه، از دیگر انتقاداتی که به جشنواره سال گذشته وارد شد، مبالغ دستمزد به گروه‌ها و تبعیض قائل شدن در این زمینه بود و تعدادی از گروه‌ها که کنسرت‌های بزرگی در جشنواره برگزار کردند دستمزدهای بسیار اندکی و با کسر بیمه و مالیات دریافت کردند.

با در نظر گرفتن مجموع شزایط پیش آمده در سال گذشته و امسال، به نظر می‌رسد مطالبات اهالی موسیقی آنقدرها برای متولیان موسیقی اهمیتی ندارد و این مطالبات را مثال کف روی آب می‌دانند و با قدرت حال تلاش برای افزایش تعداد منتقدانشان هستند! باید منتظر ماند و دید حکم دبیری یا مدیریت حمیدرضا نوربخش چه زمانی صادر می‌شود.

دیباچه - جشنواره موسیقی فجر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با کارگردان پیشکسوت کشورمان و فیلم بهشت تبهکاران

صحبتهای انتقادی مسعود جعفری جوزانی در خصوص شرایط پیچیده و عجیب ساخت فیلم در ایران !

۱۹:۰۰  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار