سه‌شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳  |  Tuesday, 23 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۰۴۳۴
تاریخ انتشار : ۵۹ : ۱۳ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۵
اکبر زنجانپور گفت: خودخواسته از دنیای بازیگری در تلویزیون فاصله گرفته ام چرا که بسیاری از پیشنهاداتی که برای همکاری به من می شود ضعیف هستند.

دیباچه - اکبر زنجانپور

اکبر زنجانپور بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: خودخواسته از دنیای بازیگری در تلویزیون فاصله گرفته ام چرا که بسیاری از پیشنهادات را نمی توانم بپذیرم و اکثر آثاری را که به من پیشنهاد می شود کارهایی نیستند که بتوانند نظر من را به خود جلب کنند.

زنجانپور خاطرنشان کرد: در این مدت پیشنهاداتی برای بازی در مجموعه های تلویزیونی داشته ام که متأسفانه کارهایی که مورد پسند من است خیلی وقت است که پیشنهاد نشده است و به همین دلیل ترجیح می دهم در هر اثری حاضر نشوم و گزیده کار باشم.

این بازیگر در ادامه تصریح کرد: تولیدات تلویزیون بسیار کم شده و از طرفی معدود آثاری که تولید می شوند نیز از کمترین کیفیت برخوردار هستند. آثار ضعیف را نمی توانم بپذیرم و سعی دارم در آثاری حاضر شوم که آنها را دوست داشته باشم این مسئله ای است که برای بسیاری از همکاران من حائز اهمیت است.

وی افزود: به هر حال به نظر می رسد که هر دوره ای نوبت کسی است و اشخاصی در دوره ای خاص بیشتر از سایر افراد کار می کنند. ای کاش کسانی کار کنند که کارشان را بلد باشند و نمی شود گفت که حتماً همه بازیگرانی که در سینما و تلویزیون حضور دارند در کارشان خبره نیستند. همه جای دنیا همین اتفاق رخ می دهد و در زمانی ممکن است افراد خاصی روی کار باشند و بیشتر کار کنند و اگر بخواهم بگویم باقی کسانی که در تلویزیون یا سینما کار می کنند کارشان را بلد نیستند خودخواهی است.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «فرات» خاطرنشان کرد: بدیهی است که افراد ناکارآمد و ضعیف بسیاری در سینما و تلویزیون کار می کنند اما نمی شود به این دلیل کلیت کار را زیر سؤال برد. خیلی از بازیگران جوان هستند که نقششان را به خوبی ایفا می کنند و به کارشان واقعاً تسلط دارند و طبیعی است که در کنار این بازیگران خوب بازیگران بدی نیز دیده می شوند اما به طور میانگین می توانم وضعیت بازیگری را در حال حاضر وضعیت مناسبی بدانم.

زنجانپور افزود: مشکل اصلی به کیفیت آثار برمی گردد و مخصوصاً در تلویزیون آثار ضعیف بسیاری دیده می شوند که متن های ضعیفی ساخته می شوند و تولیدکنندگان باید در نظر داشته باشند که متن های بهتری برای ساخت انتخاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار من از مسئولان این است که برنامه ریزی بهتری داشته باشند و افرادی که کارشان را بلد هستند و کارگردانان و تهیه کنندگان کارکشته ای برای کار باید انتخاب شوند. نمی شود همه ضعف ها را به گردن بازیگران انداخت و باید در نظر داشته باشیم که بازیگران خوب بسیاری داریم که می توانند در یک اثر قابل قبول به خوبی ظاهر شوند. آرزو دارم که روز به روز شاهد تولیدات بهتری در سینما و تلویزیون باشیم.

این بازیگر در ادامه از دیگر فعالیت هایش گفت و اظهار داشت: قصد دارم پس از جشنواره تئاتر فجر نمایشی با عنوان «باغ آلبالو» اثر آنتوان چخوف را روی صحنه ببرم که در حال حاضر در حال طی کردن مراحل اداری هستم و با وجود اینکه کارگردانی این اثر را خودم بر عهده خواهم داشت هنوز بازیگران این نمایش مشخص نیستند و با هیچ بازیگری وارد بحث و مذاکره نشده ام.

گفتنی است اکبر زنجانپور در مجموعه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی متعددی از جمله مجموعه های تلویزیونی «آوای فاخته»، «تنهاترین سردار» و «تنهایی لیلا» و فیلم های سینمایی «گزارش یک قتل»، «تشکیلات» و «پل خواب» ایفای نقش کرده است.
برچسب ها: اکبر زنجانپور
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غمی که برای سینمای ایران پایان ندارد

سعید راد، هنرمندی که غریبانه از میان ما رفت!

۱۴:۴۰  -  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳