دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳  |  Monday, 24 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۰۰۴۳
تاریخ انتشار : ۰۱ : ۱۵ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۵
شهرام خلج گفت: شبیه سازی چهره بازیگران به شخصیت‌های مطرحی که ایفای آن را بر عهده داشته و مردم آشنایی بیشتری با این شخصیت ها داشتند برای من و محمدرضا ورزی اهمیت بیشتری داشت که البته کار بسیار سختی بود.

شهرام خلج چهره پرداز سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: همچنان تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» ادامه دارد و تا دو ماه دیگر به عنوان چهره پرداز مشغول این کار خواهم بود.

خلج خاطرنشان کرد: طی دو ماهی که به اتمام تصویربرداری این مجموعه تلویزیونی مانده است چند بازیگر دیگر نیز به مجموعه «معمای شاه» اضافه خواهد شد. به غیر از این مجموعه چهره پردازی مجموعه «یکتا» را نیز بر عهده دارم که در حال حاضر تصویربرداری آن در حال انجام است و برای همکاری در اثر دیگری با محمدرضا شفیعی نیز قرارداد بسته‌ام.

وی در ادامه افزود: شخصیت ها و نزدیک بودن چهره آنها به شخصیتی که باید در مجموعه «معمای شاه» حضور داشته باشند برای من و محمدرضا ورزی اهمیت بالایی داشت اما در این بین برخی شخصیت ها از اهمیت بیشتری برخوردار بودند و برخی از آنها اهمیت چندانی نداشتند.

این چهره‌پرداز در ادامه اظهار داشت: بیشترین تلاشی که صورت می گیرد برای شبیه سازی اتفاقات و اصل روایت تاریخی است. شخصیت هایی که حساسیت بیشتری از سوی جامعه روی آنها وجود داشت برای شبیه سازی اهمیت بیشتری از سوی کارگردان و من به آنها داده می شد اما شخصیت هایی که مردم آشنایی زیادی نداشتند و در کلیت سریال چندان مهم نبودند به شبیه سازی آنها سختگیری نداشتیم.

طراح چهره پرداز مجموعه تلویزیونی «سالهای مشروطه» خاطرنشان کرد: در انتخاب بازیگران به هیچ وجه دخیل نبودم اما همیشه پیشنهاداتی برای انتخاب بازیگران داشتم که به کارگردان ارائه می دادم و مشورت هایی صورت می گرفت. شخصیت هایی مثل آیت الله طالقانی، شهید بهشتی، حضرت امام خمینی (ره) و شاه از شخصیت هایی بودند که محمدرضا ورزی با حساسیت بالایی آنها را انتخاب کرد.

وی افزود: برای برخی نقش ها بازی اهمیت بالایی داشت و برخی فقط چهره و تعدادی از نقش ها هم چهره و هم بازی دارای اهمیت بود. چندین بار پیش آمده است که بازیگری برای نقشی انتخاب شده است و به دلیل اینکه چهره بازیگر به نقش نزدیک نبوده ترجیح دادیم بازیگر دیگری را جایگزین کنیم.

خلج اظهار داشت: با در نظر گرفتن بازخوردهایی که از سوی مخاطبان داشته ایم مخاطبانی که سن بیشتری دارند و زندگی در آن دوران را تجربه کرده اند، آشنایی بیشتری با شخصیت ها دارند و شاید آنها را دیده باشند استقبال بیشتری نسبت به سریال داشته اند و با توجه به روایت تاریخی که در این مجموعه صورت می گیرد خاطرات خود را در آن دوران مرور می کنند که از نظر من «معمای شاه» می تواند از این منظر سریالی با اهمیت باشد.

گفتنی است شهرام خلج طراح چهره پرداز مجموعه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی متعددی از جمله فیلم های سینمایی «ایستاده در غبار»، «در مدت معلوم»، «دزد و پری» و «کربلا جغرافیای یک تاریخ» بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت‌های عبدالحسین مختاباد پس از ۶ سال دوری از صحنه و در حاشیه اجرای ارکستر ملی ایران

فضای کار در بنیاد رودکی موسیقیایی، جدی و دوستانه است / در همه جای دنیا، ارگان‌های دولتی از ارکستر‌ها حمایت می کنند

۱۱:۲۶  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۳
ملی‌پوش قایقرانی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

علم مربیان داخلی بالاست/ قول مدال المپیک را نمی‌دهم

۱۱:۰۱  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفت و گو دیباچه با معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش

روایتی از اقدامات شهید آیت الله رئیسی در حوزه تربیتی چند روز قبل از شهادتشان

۱۳:۲۰  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار