چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰  |  Wednesday, 29 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۵۹۲
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۱ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم 100 كه از این پس به صورت سالانه برگزار خواهد شد، اسفندماه برگزار می‌شود و هنرمندان تا پایان دی‌ماه فرصت دارند آثار خود را ارسال كنند.

به گزارش دیباچه به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم 100 با موضوع سینمای اخلاق و خانواده در دو بخش مسابقه ای و مسیر تجربه و در قالب مستند، داستانی و پویا نمایی، اسفندماه 95 در تهران برگزار می شود. همچنین بخش مسابقه سینمای جهان در قالب های مستند، داستانی و پویانمایی نیز صرفاً برای حضور شركت كننده‌های غیر ایرانی خواهد بود.

دیباچه-فیلم 100


شایان ذكر است فیلم‌سازانی كه فیلم های 100 ثانیه ای اول و دوم خود را تولید كرده‌اند تنها در یكی از بخش‌های اصلی یا مسیر تجربه می توانند شركت كنند.

دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم 100 مهلت ارسال آثار را پایان دی ماه و معرفی آثار راه یافته را 20 بهمن ماه سال جاری اعلام كرده است.

جایزه بزرگ جشنواره مبلغ 12 میلیون تومان به همراه تندیس جشنواره و دیپلم افتخار است كه به كارگردان بهترین فیلم جشنواره اهدا می شود.

بهترین كارگردان فیلم در هر بخش نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار ومبلغ80 میلیون ریال دریافت خواهد كرد.

علاوه بر این جوایز به 2 فیلم برگزیده در هر بخش نیز لوح تقدیر و 50 میلیون ریال جایزه نقدی اعطا خواهد شد.

در بخش دستاورد فنی و تكنیكی هم مبلغ 40 میلیون ریال به برگزیده هر قالب تعلق می گیرد.

بخش مسیر تجربه مربوط به هنرمندانی است كه تجربه های نخست خود را به جشنواره ارسال كرده‌اند و هیئت داوران در این بخش به كارگردانان بهترین فیلم در هر سه قالب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال اهدا خواهد كرد.

جایزه ویژه سینمای اخلاق جشنواره فیلم 100 شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال است كه به 3 نفر از هنرمندان سینمای ایران اهدا خواهد شدكه در تولیدات بلند سینمایی سال 1395 با پرداختن به مضامین اخلاقی و انسانی نقش به سزایی در ارتقای سینمای ایران با این مضامین داشته اند.

جایزه جهانی سینمای 100 نیز با اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی معادل 2000 دلار به هركدام از فیلم های برگزیده هیئت داوران در هر بخش اهدا می شود.

در این فراخوان ذكر شده فیلم 100 یك فیلم كامل است با تمام مشخصات یك فیلم و با تكیه به دو عنصر ایجاز و خلاقیت تولید می شود، نه یك تیزر تبلیغاتی است، نه نماهنگ و نه بخشی از یك فیلم بلند؛ دراین زمینه فیلم‌ساز باید داستانی را بیان كند كه آغاز، میانه و پایان داشته باشد و بتواند روی مخاطب تأثیر بگذارد.

هنرمندان برای اطلاع از مقررات‌عمومی و تخصصی، ثبت نام و ارسال اثر می توانند به سایت جشنواره به آدرس www.100fest.com مراجعه كنند.

برای شركت در این جشنواره لازم است تا پس از ثبت نام در سایت جشنواره و دریافت كد رهگیری اثر خود را به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه منفی یك، دبیرخانه مركزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال كنند و یا از طریق تلفن: 5-84172204 - 021 با دبیرخانه جشنواره در ارتباط باشند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با میلاد اکبری آهنگساز ،خواننده و تنظیم‌کننده موسیقی

خواننده و آهنگساز سهم بسزایی در تلطیف سکانس‌های اثر نمایشی دارد | شرکت‌های موسیقی برای یک اثر هنری آنچنان ارزشی قائل نیستند!

۱۴:۲۷  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با مدیرعامل خانه اردیبهشت اودلاجان

‌می‌خواهیم جریان احیای بافت تاریخی شهرمان را ادامه بدهیم

۱۸:۰۱  -  ۰۴ مهر ۱۴۰۰
بابک زرین "از آهنگسازان و تنظیم کنندگان ترانه و آثار نمایشی به دیباچه گفت

موسیقی نقس بسزایی رادر تکامل هیجانات واحساسات یک اثرنمایشی بازی میکند | موسیقی" افرا"ساختار فرا مرزی دارد!

۱۷:۴۲  -  ۰۴ مهر ۱۴۰۰
گفتگو منتشر نشده برنامه «مدیا» با مرحوم سیامک اطلسی

پاسخ تامل برانگیز آقای بازیگر به یک سوال؛ هر آن منتظر مرگ هستم!

۱۷:۳۵  -  ۰۴ مهر ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با محسن امامیان نویسنده کتاب "سعی هشتم"

تغییر ساختار مدیریتی در سازمان صدا و سیما مانع از ساخت سریال ۲۶ قسمتی حضرت هاجر (ع) شد!

۱۰:۲۸  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار