جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰  |  Friday, 17 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۵۸۹
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۱ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: نقاشی های «مرضیه ضیائیان» عصر جمعه یکم مرداد ماه 95 برروی دیوار گالری شکوه رفتند.دیباچه-ضیائیان

 

مرضیه ضیائیان در مورد انتخاب عنوان «رنگ و خیال» برای این نمایشگاه به خبرنگار فرهنگی دیباچه گفت: « این آثار نتیجه 25 سال تلاشم است که برروی بوم نقاشی و با استفاده از رنگ خلق کرده ام و محصول و بازتاب تفکرات و تخیلات من از جهان پیرامون و احساس درونم بوده است که دلیل انتخاب عنوان « رنگ و خیال» برای این نمایشگاه نیز هست.»

ضیائیان آثار خود را به سلف پرتره و یا پرتره های افراد که در فضایی کاملا تخیلی به تصویر کشیده شده، تابلوهایی که بر اساس افکار و احساساتش شکل گرفته و آبستره هایی که می توان تصاویر و ایماژها یی را در لابلای رنگ ها دنبال کرد تقسیم کرد و گفت: «نقاشی های من در هر برهه ای از زندگی بر اساس اتفاقاتی که برایم  پیش آمده تغییر کرده است. از قبل فکر نمی کنم که قصد دارم چه چیزی را به تصویر بکشم تنها شروع به نقاشی کشیدن می کنم و برایم مهم نیست در چه سبکی کار می کنم تنها درونیات و احساساتم را به کمک رنگ ها بر روی بوم می آورم.»

او درباره بهره گرفتن از رنگ های مختلف برای بیان درونیاتش برروی بوم گفت :« در این آثار  تنوع رنگی زیادی در تابلو ها دیده می شود به طور مثال: در تابلویی با عنوان  «غبار نور» به منظور القای حس مورد نظرم عمدا از رنگ های تیره و حتی بسیار تیره استفاده کردم از طرفی در تابلوی «فوران» رنگ های آبی ، خاکستری ، سفید و سیاه و کنتراست رنگ ها را به کار بردم. در تابلوی «تابستان 54 » نیز ترکیب رنگ های پر انرژی و درخشان به خودی خود حس سر زندگی و شادمانی را القا می کند، در واقع می توانم بگویم که در آثارم تمام احساساتم از طریق رنگ ها بر روی بوم انتقال می یابند.»

ضیائیان در این نمایشگاه تعداد 25 تابلوی رنگ روغن و اکریلیک بر روی بوم که نتیجه 25 سال تلاش نقاشانه اش است را در معرض تماشا قرار داده است. در آثار وی تنوع موضوعی و تکنیکی وجود دارد زیرا معتقد است نمی خواهد دور خود حصاری بکشد و خود را محدود به سبک و تکنیک خاصی کند، هر آنچه در ذهنش می گذرد را بر اساس احساساتش بر روی بوم تصویر می کند.

هنرمند در این نمایشگاه آثاری با سبک های مختلف و تکنیک های متفاوت ارائه داده ، در واقع با تماشای آثار وی می توان مروری بر نقاشی های وی از 25 سال پیش تا به امروز داشت ،  در دهه اول بیشتر کارهای وی رنگ و روغن و به سبک سورئال کار شده  اما در چندین سال اخیر وی برای بیان ایده ها، تخیلات و افکارش بدون پایبندی به سبک خاصی احساساتش را بر روی بوم انعکاس داده است.ضمن این که می توان گذری به سبک آبستره را برای توصیف تعدادی از کارهایش به کاربرد.

مرضيه ضيایيان متولد ١٣٣٦ تهران است. او از سال ١٣٦١ هنر نقاشی را به طور جدي پيگيري و نزد اساتید بزرگي چون نامی پتگر، علی پتگر و شهرام سیف مهارت هاي نقاشي خود را تکمیل کرده است. او شرکت در پنج نمایشگاه گروهی و فروش آثار در کشور امارات متحده عربی را در کارنامه هنری خود دارد. نمایشگاه نقاشی «رنگ و خیال» اولین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می شود.

نمایشگاه نقاشی های مرضیه ضیائیان تا تاریخ 13 مرداد 95 در گالری شکوه دایر است و  علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه (به جز پنجشنبه ها) ساعات 17 تا 21  از این آثار در گالرى شکوه دیدن کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
«سارا منجزی پور» در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

سریــال‌های شبکه نمایـــش خانگی با مردم رو راست‌تر هستند | برنـــامه «کلبه عمو پورنگ» کلی ممیزی دارد

۱۴:۲۵  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار