پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  Thursday, 29 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۵۶۵
تاریخ انتشار : ۳۷ : ۱۱ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: محمدعلی سجادی یکی از کارگردان‌های تاثیرگذار سینما و یکی نایب رئیس کانون کارگردان‌ها از اختلاف نظر به وجود آمده میان کانون کارگردان‌ها و مسئولان جشن خانه سینما، اکران عمومی فیلم آخرش («تمرینی برای اجرا») در گروه هنر و تجربه و آخرین کتابش که چند ماه پیش در مراسمی رونمایی شد، صحبت کرد.


محمدعلی سجادی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سینمایی دیباچه، در مورد اختلاف‌های به وجود آمده میان کانون کارگردان‌ها و مسئولان جشن خانه سینما گفت: «نمی‌توانم در این مورد اظهار نظری کنم چرا که نایب رئیس کانون کارگردان‌‎ها هستم، اما مطمئن باشید که پس از جلسه‌هایی با کمال تبریزی به عنوان دبیر این جشن، مشکلی که کاملا صنفی‌است برطرف خواهد شد.»

20150602094040_10
محمدعلی سجادی که پس از هفت سال فیلم «تمرینی برای اجرا» را کارگردانی کرد و در جشنواره فیلم فجر سال گذشته هم حضور داشت، در مورد اکران این فیلم گفت: «فیلم «تمرینی برای اجرا» قرار است از 25 مهرماه در گروه هنر و تجربه، نمایش داده شود. به خاطر نوع فیلمسازی من و حال و هوای «تمرینی برای اجرا» تشخیص داده شد که این فیلم در هنروتجربه اکران شود. »
سجادی در مورد کم‌کاریش در این سال‌ها نیز گفت: «در سال‌های گذشته به اجبار کم‌کار شدم و نتوانستم فیلم بسازم، اما هرگز خودم را به سینما محدود نکردم و کتاب نوشتم. «تمرینی برای اجرا» مرهون تلاش من در ادبیات و نقاشی است. کارهایی که در سینمای ایران کردم، طرفدار کمتری داشته و این نوع سینما همیشه در انزوا بوده است. موج دیگری در سینما وجود دارد که طرفداران زیادی دارد اما من راه خودم را می‌روم و فیلم‌های خودم را می‌سازم.»
محمدعلی سجادی در مورد فعایت‌هایش در دیگر حوزه‌های هنری گفت: «اردیبهشت‌ماه در مراسمی با حضور بزرگان سینما و ادبیات، از رمان «حیرانی» که پس از دوازده سال بالاخره منتشر شده بود، رونمایی شد. با وضعیت بد کتاب، با استقبال خوبی مواجه شده است. اگر قرار بود تمام سال‌هایی که نتوانستم فیلم بسازم را در خانه می‌نشستم و نمی‌نوشتم و نمی‌دیدم و هیچ کاری انجام نمی‌دادم، حتما می‌پوسیدم.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار