جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰  |  Friday, 30 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۴۳۱
تاریخ انتشار : ۰۶ : ۱۷ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۵
رضا توکلی گفت: با وجود اینکه شاید برایم دیر شده باشد هنوز هم علاقه دارم که نقش های مختلف را تجربه کنم و در نقش های متفاوت ظاهر شوم.

رضا توکلی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: در حال حاضر مشغول کاری در تلویزیون و سینما نیستم و در حال استراحت هستم. چند فیلمنامه را در دست دارم که شاید برای حضور در آنها تصمیم بگیرم.

توکلی خاطرنشان کرد: برخی مواقع وقتی فیلمنامه ای به من پیشنهاد می شود و تنها پنج صفحه از فیلمنامه را که می خوانم حالم بد می شود و برایم توهین به نظر می رسد. قصه برخی فیلمنامه ها توهین به مخاطب و بازیگر است. بعید می دانم که به این زودی بتوانم حاضر به حضور در اثری شوم.

این بازیگر در ادامه افزود: بسیاری از موضوعاتی که در تلویزیون روایت می شوند تکراری هستند و علاوه بر سوژه ها، قصه ها نیز تکراری به نظر می رسند. از نظر من هدف هایی در تلویزیون فراموش شده و این به خواسته ما مربوط نیست و باید بپذیریم که فیلمنامه ها به سمت و سوی خوبی سوق داده نمی شوند.

وی اظهار داشت: کلمه نویسنده بسیار ارزشمند است و نویسنده ها برای همه مورد احترام هستند. هر کس که در این رشته کار می کند باید به مسائل سیاسی، اجتماعی و خانوادگی روز اشراف داشته باشد اما متأسفانه در حال حاضر فیلمنامه ها به شکلی است که گویا همه از روی دست هم تقلب کرده اند.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «برادر» با اشاره به ارزشمند بودن حرفه بازیگری اظهار داشت: بازیگران ویترین یک اثر هستند و باید مراقب باشند که در هر اثری حاضر نشوند. تکرار بازیگران در یک نقش نه تنها برای خودشان از لحاظ حرفه ای ناپسند است بلکه مخاطب را نیز با دیدن یک چهره و یک شخصیت خسته می کند.

توکلی درباره تفاوت در نقش هایی که به تازگی ایفا کرده گفت: متفاوت بودن نقش ها برایم مهم تر هستند و این روند را ادامه خواهم داد. خوشحالم که دوستانم به من می گویند از آن دسته بازیگرانی هستم که لذت تجربه در نقش های مختلف را داشته ام. شاید برای من دیر شده باشد اما ایفای نقش در شخصیت های مختلف برایم اهمیت دارد و این مسئله را همیشه در ذهن دارم.

این بازیگر در ادامه افزود: پس از اینکه در مجموعه «برادر» ایفای نقش کردم نمی خواهم به راحتی و در هر نقشی حاضر شوم. به تازگی پیشنهاد حضور در مجموعه ای به من داده شده که شخصیتی عجیب و متفاوت دارد که اگر آن را بازی کنم با همه نقش هایی که ایفا کرده ام متفاوت است.

وی اظهار داشت: بازیگری چیزی که امروز می بینیم نیست. بازیگر باید نگاه جامعه شناسانه و هنرشناسانه داشته باشد، این حرفه بسیار عمیق است و به نظر من در عرصه هنر، شغلی ارزشمند و مقدس است. بسیاری از بازیگران برای این کار ارزش قائل نیستند و هر نقشی که به آنها پیشنهاد شود را می پذیرند و درست نیست که یک بازیگر همیشه مهمان خانه های مردم باشد چرا که مردم از او خسته شده و در نتیجه استقبال کمتری از آثار می شود.

توکلی در پایان اظهار داشت: از نظر من بازیگرانی که به خاطر پول در هر اثر حاضر می شوند حق دیگر بازیگران را ضایع می کنند و به حرفه بازیگری صدمه می زنند.

گفتنی است رضا توکلی در مجموعه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی متعددی از جمله فیلم های سینمایی «دوازده صندلی»، «خیلی دور، خیلی نزدیک» و «سیمرغ» و مجموعه های تلویزیونی «او یک فرشته بود»، «زیرزمین» و «فاصله ها» ایفای نقش کرده است.
برچسب ها: رضا توکلی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار