دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰  |  Monday, 18 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۳۲۸
تاریخ انتشار : ۱۹ : ۱۳ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: روشن‌گری‌های فکری و فرهنگی سید اشرف‌الدین، فرخی یزدی، عارف قزوینی، بهار و دیگر  شاعران مشروطه کمتر از گلوله‌های مجاهدان رشت و تبریز نبوده است. شاعران مشروطه مستندی از این روشن‌گری‌هاست.

به گزارش دیباچه، فیلم مستند شاعران مشروطه به کارگردانی امیر فرض اللهی در گروه هنر و تجربه امروز ساعت 17 در خانه هنرمندان اکران می‌شود. این فیلم ۵۲ دقیقه‌ای مستندی درباره‌ی شعر و ترانه در دوره مشروطه است.

دیباچه-مشروطه


 ادبیات فارسى در طول زمان فراز و نشیب هاى زیادى به خود دیده است و دوره هاى گوناگونى را طى كرده است و شعراى هر دوره نیز سبك ها و طرز فكرهاى متفاوتى داشته‌اند..تا زمان مشروطه ادبیات ما تقریباً یك دست بوده است.  در این دوران چهره فرهنگى ایران در آستانه مشروطیت كاملاً تغییر یافته بود. به ویژه  گروهى از تحصیلكردگان بودند كه از طریق مطبوعات و آثارى  منتشر مى كردند که به جریان نوگرایى اجتماعى و فرهنگى سرعت بیشترى مى‌بخشیدند. شما در این فیلم این سرعت و آزادگی را به تماشا می‌نشینید.

از دیگر عوامل تولید فیلم مستند «شاعران مشروطه» می‌توان به مزدک سلطان محمدی (تصویربردار)، احمد نگهبان (گوینده)، زهره احمدی (تدوین گر)؛ با حضور سیّدعلیرضا میرعلی‌نقی، محمدرضا شراییلی و ابوالحسن مختاباد اشاره کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با معین راهبر خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی

احساس میکنم خیلی وقت‌ها ما غرب زده میشویم | کل دنیا، موسیقی نواحی مختلف این مرزو بوم را دوست دارند

۱۷:۲۰  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی «دیباچه» با مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ( گزارش میدانی )

متولی ساماندهی دستفروشان متروی تهران کیست!? / ۶۰ میلیارد تومان هزینه اوِرهال قطار‌های مترو | چرا دولت ها اهمیتی به بروزرسانی سیستم مترو نمی دهند؟

۱۶:۴۱  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها