شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲  |  Saturday, 23 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۱۹۰۵۶
تاریخ انتشار : ۳۵ : ۲۰ - ۳۱ تير ۱۳۹۵
بابک کایدان گفت: عنوان «هشت و نیم دقیقه» مناسب تر از «یکتا» برای این سریال است و امکان دارد با همین عنوان از شبکه دو پخش شود.

بابک کایدان فیلمنامه نویس سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: در حال حاضر مشغول بازنویسی فیلمنامه مجموعه تلویزیونی «هشت و نیم دقیقه» هستم که در حال حاضر عنوان آن به «یکتا» تغییر کرده است.

کایدان خاطرنشان کرد: این سریال که به قلم علی دادرس و آزیتا ایرایی نوشته شده است توسط من بازنویسی می شود و در حال حاضر نیز تصویربرداری این اثر به تازگی به کارگردانی شهرام شاه حسینی آغاز شده که همزمان با تصویربرداری بازنویسی فیلمنامه را انجام می دهم.

وی افزود: بازنویسی این مجموعه رو به اتمام است و تنها ۲ یا ۳ قسمت از آن برای بازنویسی باقی مانده است که طی روزهای آینده به پایان خواهد رسید.

این فیلمنامه نویس در ادامه از دلیل تغییر نام این مجموعه سخن گفت و اظهار داشت:‌ از نظر من «هشت و نیم دقیقه» عنوان مناسب تری برای این سریال بود و گویا اعمال سلیقه های شخصی عنوان این مجموعه را به «یکتا» تغییر داد که به احتمال زیاد در زمان پخش با همان عنوان «هشت و نیم دقیقه» از شبکه ۲ سیما پخش شود.

کایدان در ادامه این گفتگو از دیگر فعالیت های خود گفت و اظهار داشت: فیلمنامه فیلم سینمایی «سن رشد» را به تازگی نوشته ام که پروانه ساخت آن نیز گرفته شده و منوچهر هادی کارگردانی و تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد که تا یک یا دو ماه دیگر پیش تولید این اثر آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: «سن رشد» قصه ای اجتماعی را روایت می کند که در آن رابطه یک پدر با فرزند ۹ ساله اش به تصویر کشیده خواهد شد. فیلمنامه به طور کامل نوشته شده و در حال بازنگری آن هستم که به زودی در یک ماه آینده تکمیل خواهد شد.

این فیلمنامه نویس اظهار داشت: داستان این اثر در تهران می گذرد و الزاماْ نگاهی به جشنواره فجر نداریم اما ممکن است با آماده شدن این اثر در جشنواره فجر امسال نیز حضور داشته باشیم. «سن رشد» یک ملودرام خانوادگی است.

کایدان در ادامه افزود: اثر سینمایی دیگری نیز به کارگردانی داریوش فرهنگ نوشته ام که «صلیب زرد» نام دارد و در حال حاضر منتظر تأمین بودجه آن هستیم. «صلیب زرد» اثری دفاع مقدسی است که یک واقعه تاریخی در سال ۱۳۶۷ را روایت می کند.

وی خاطرنشان کرد: این فیلم سینمایی روایتگر واقعه ای معروف نیست اما از نظر من واقعه ای مهم را در دفاع مقدس روایت می کند که مثل بسیاری از اتفاقات این دوران نادیده گرفته شده در حالیکه عمق فاجعه آن بسیار بالا است. ضمن اینکه بنیاد سینمایی فارابی نیز برای تأمین بودجه این فیلم سینمایی اعلام آمادگی کرده اما برای تآمین کامل بودجه نیاز به همکاری و مشارکت ارگان های دیگر نیز داریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با کارگردان مجموعه انیمیشن "دشت پرماجرا" مطرح شد

مخاطبان، تفاوت‌های قابل توجهی را در انیمیشن « دشت پرماجرا » مشاهده می کنند!

۱۷:۰۱  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۲
پژوهشگر فرهنگ عامه و موسیقی نواحی و آیینی در گفتگو با دیباچه:

ایرانیان در طول قرن‌ها یادگرفتند در سوگ یا سور به یاد خدا باشند/ پیشنهاد ثبت ملی مناقب خوانی به عنوان میراث موسیقی ایران

۱۵:۴۸  -  ۲۲ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با دبیر علمی مرحله استانی جشنواره شعردفاع مقدس و مقاومت ویژه تهران

جشنواره شعر دفاع مقدس و مقاومت بستر مناسبی برای شاعران حوزه ادبیات پایداری است

۱۵:۱۸  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۲
سرمربی سابق تیم ملی والیبال بانوان در گفتگو با دیباچه؛

دهمی آسیا نتیجه جوان گرایی است/ حضور ۷ تیم در لیگ امسال تاثیر منفی دارد

۱۵:۴۱  -  ۱۸ شهريور ۱۴۰۲
گزارش اختصاصی دیباچه از دومین نشست رسانه‌ای جشن مهر سینمای ایران؛

مدیر کل امور استان‌های سازمان سینمایی مدعی شد: «مهر سینمای ایران» می‌خواهد سینما را در سبد مردم قرار بدهد!

۱۴:۰۲  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۲
تهیه کننده و مجری نمایش «از سقیفه تا شام» در گفت‌وگو با دیباچه:

مفاهیم دینی تنها برای نشان دادن غصه و تراژدی نیست | همیشه نباید برای نمایش از سلبریتی‌ها استفاده کرد

۱۲:۲۳  -  ۱۸ شهريور ۱۴۰۲