شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  Saturday, 25 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۰۵۶
تاریخ انتشار : ۳۵ : ۲۰ - ۳۱ تير ۱۳۹۵
بابک کایدان گفت: عنوان «هشت و نیم دقیقه» مناسب تر از «یکتا» برای این سریال است و امکان دارد با همین عنوان از شبکه دو پخش شود.

بابک کایدان فیلمنامه نویس سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه اظهار داشت: در حال حاضر مشغول بازنویسی فیلمنامه مجموعه تلویزیونی «هشت و نیم دقیقه» هستم که در حال حاضر عنوان آن به «یکتا» تغییر کرده است.

کایدان خاطرنشان کرد: این سریال که به قلم علی دادرس و آزیتا ایرایی نوشته شده است توسط من بازنویسی می شود و در حال حاضر نیز تصویربرداری این اثر به تازگی به کارگردانی شهرام شاه حسینی آغاز شده که همزمان با تصویربرداری بازنویسی فیلمنامه را انجام می دهم.

وی افزود: بازنویسی این مجموعه رو به اتمام است و تنها ۲ یا ۳ قسمت از آن برای بازنویسی باقی مانده است که طی روزهای آینده به پایان خواهد رسید.

این فیلمنامه نویس در ادامه از دلیل تغییر نام این مجموعه سخن گفت و اظهار داشت:‌ از نظر من «هشت و نیم دقیقه» عنوان مناسب تری برای این سریال بود و گویا اعمال سلیقه های شخصی عنوان این مجموعه را به «یکتا» تغییر داد که به احتمال زیاد در زمان پخش با همان عنوان «هشت و نیم دقیقه» از شبکه ۲ سیما پخش شود.

کایدان در ادامه این گفتگو از دیگر فعالیت های خود گفت و اظهار داشت: فیلمنامه فیلم سینمایی «سن رشد» را به تازگی نوشته ام که پروانه ساخت آن نیز گرفته شده و منوچهر هادی کارگردانی و تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد که تا یک یا دو ماه دیگر پیش تولید این اثر آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: «سن رشد» قصه ای اجتماعی را روایت می کند که در آن رابطه یک پدر با فرزند ۹ ساله اش به تصویر کشیده خواهد شد. فیلمنامه به طور کامل نوشته شده و در حال بازنگری آن هستم که به زودی در یک ماه آینده تکمیل خواهد شد.

این فیلمنامه نویس اظهار داشت: داستان این اثر در تهران می گذرد و الزاماْ نگاهی به جشنواره فجر نداریم اما ممکن است با آماده شدن این اثر در جشنواره فجر امسال نیز حضور داشته باشیم. «سن رشد» یک ملودرام خانوادگی است.

کایدان در ادامه افزود: اثر سینمایی دیگری نیز به کارگردانی داریوش فرهنگ نوشته ام که «صلیب زرد» نام دارد و در حال حاضر منتظر تأمین بودجه آن هستیم. «صلیب زرد» اثری دفاع مقدسی است که یک واقعه تاریخی در سال ۱۳۶۷ را روایت می کند.

وی خاطرنشان کرد: این فیلم سینمایی روایتگر واقعه ای معروف نیست اما از نظر من واقعه ای مهم را در دفاع مقدس روایت می کند که مثل بسیاری از اتفاقات این دوران نادیده گرفته شده در حالیکه عمق فاجعه آن بسیار بالا است. ضمن اینکه بنیاد سینمایی فارابی نیز برای تأمین بودجه این فیلم سینمایی اعلام آمادگی کرده اما برای تآمین کامل بودجه نیاز به همکاری و مشارکت ارگان های دیگر نیز داریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با محسن امامیان نویسنده کتاب "سعی هشتم"

تغییر ساختار مدیریتی در سازمان صدا و سیما مانع از ساخت سریال ۲۶ قسمتی حضرت هاجر (ع) شد!

۱۰:۲۸  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۰
«زهرا بهروز منش» بازیگر سریال «قبله عالم» در گفتگو با " دیباچه"

چرا باعث می‌شوید یک نفر اسم خود را از اثرش پاک کند ? | با اعمال سانسور، قسمت ۵ و ۶ «قبله عالم» کاملا در هم ادغام شده است!

۱۲:۲۶  -  ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
«بهنام صبوحی»، موسیقی دان و ترانه سرای کودک در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

آهنگسازان ما از اینکه بگویند آهنگساز کودک هستند واهمه دارند | آخرین خبر‌ها از ساخت موسیقی پروژه " شهر گربه‌ها "

۱۰:۰۰  -  ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار