چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۸۹۴۷
تاریخ انتشار : ۳۳ : ۱۶ - ۳۰ تير ۱۳۹۵
دیباچه: سیروس همتی از اجرای نمایش «صبح بخیر» در سالن سایه خبر داد.

دیباچه- سیروس همتی (2)

به گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه؛ سیروس همتی که این روزها در حال تمرین نمایش «خروس می‌خواند» اثر شهرام کرمی است، درمورد برنامه‌های دیگر خود در حوزه تئاتر، گفت: امروز نتایج مسابقه نمایشنامه‌نویسی «عنوان» مشخص شد. داوری این بخش بر عهده فرهاد قائمیان، آرمان طیران و من بود که دفتر آن در حضور محمدباقر نباتی‌مقدم دبیر این جشنواره بسته شد. امروز این اسامی اعلام شدند و کار سنگینی است که از دوشم برداشته شد. تم نمایشنامه‌ای که در این بخش منتشر می‌شود، «گوهر» است.

شهریور و مهرماه امسال با نمایش «صبح بخیر» در مقام کارگردان در سالن سایه حضور خواهم یافت. این نمایشنامه نوشته خودم است. این نمایش در بخش مهمان سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر فجر حضور داشت و از ابتدا آن را به قصد اجرای عمومی بردن آن آماده کرده بودم. این اثر دو اجرا را در جشنواره تجربه کرد و با تغییراتی قابل توجه، به اجرای عمومی می‌رسد.

دیباچه- سیروس همتی (3)

همتی ضمن تایید این نکته که سالن سایه ظرفیت کمی دارد و درنتیجه تعداد مخاطبان نمایش کم خواهد بود، گفت: درخواست ما سالن قشقایی بود چون اجرای جشنواره‌ای ما در این سالن بود و به همین دلیل می‌دانستیم این سالن برای اجرای تئاتر ما مناسب است و امکانات قشقایی در این دوره بسیار بهتر شده است اما طبق تعریف شورای تئاتر شهر، قشقایی به مرکز مطالعات تبدیل شد و تعداد اجراها نیز به 15 اجرا کاهش یافت، حاضر نشدم با 15 اجرا نمایشم را سر هم بندی کنم. تصمیم گرفتم در سایه اجرا بروم. سه سال است منتظر اجرای عمومی شدن نمایشنامه «صبح بخیر» هستم.

این هنرمند عرصه تئاتر با اعلام این نکته که نمایش تک‌سویه اجرا می‌شود، گفت: درست است که ظرفیت این سالن 30 نفرشده است اما تک‌سویه بودن سالن را بیشتر دوست دارم و این نوع سالن برای من مناسب‌تر است. همان‌طور که این روزها نمایش «روزهای بی‌باران» اجرا می‌شود، ما هم نمایش را روی صحنه می‌بریم.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
روز‌های منتهی به اربعین/ ثانیه‌هایی که ما را به اربعین وصل میکند

حجت الاسلام سرلک در گفتگو با دیباچه: پیاده روی اربعین را از آمیزه‌های سلیقه‌ای خارج کنیم/ طهارت شرط افزایش رزق

۱۶:۵۹  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۱