جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰  |  Friday, 28 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۸۶۳۸
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۳ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
راز آفرینش را با 50 درصد تخفیف دانلود
دیباچه: آلبوم موسیقی «راز آفرینش» با صدای بامداد فلاحتی و یوجین گیلفدر و آهنگسازی مهدی دانایی منتشر شد.دیباچه - رازآفرینش - دیباچه

مهدی دانایی ضمن اعلام این خبر به خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: این آلبوم به نوعی محصول مشترک ایران و استرالیا است و به زودی جلسه رونمایی برای این آلبوم برگزار می‌شود اما از همین اکنون علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت بییپ‌تونز به صورت قانونی این آلبوم را با قیمت شش هزار تومان یعنی نصف قیمت آلبوم به صورت دی‌وی‌دی خریداری و دانلود کنند.

در این آلبوم، اشعاری از مولانا به زبان انگلیسی دکلمه شده‌اند. نریشن‌ها و دکلمه‌ها را «یوجین گیلفدر» که استرالیایی است اجرا کرده‌ است.

۶ قطعه از یوجین گیلفدر اجرا کرده است و ووکال (آواز) ۶ قطعه دیگر را که قالب آن به نوعی موسیقی ایرانی و تلفیقی محسوب می‌شود، بامداد فلاحتی در مایه‌های دشتی، شور و همایون اجرا کرده است. سازبندی قطعات این آلبوم رنگ‌آمیزی الکترونیک دارد که امیدواریم مورد توجه مخاطبان این‌گونه آثار قرار بگیرد.

در قطعات این آلبوم از سازهایی همچون تار، سه‌تار، دف، تمبک، نی، گیتار اسپانیش، گیتار باس، دیجیریدو (ساز بادی بومیان استرالیا)، سینتی‌سایزر و کیبرد و دیگر سازهای الکترونیک استفاده شده است.

آلبوم «راز آفرینش» به طور همزمان در کشورهای ایران و استرالیا منتشر شده است و مسئولیت انتشار و پخش این آلبوم در استرالیا به عهده شرکت «soufi art group» است. همچنین موسسه «سی لحن باربد» در ایران مسئولیت تهیه آلبوم را به عهده داشته است.

در آلبوم «راز آفرینش» نوازندگانی همچون مهدی دانایی (تار، سه‌تار، سینتی‌سایزر و سازهای الکترونیک)، ژوبین عسگریه (دیجیریدو) آرش زنگنه (دف و تمبک)، هادی پدرام (سنتور)، حسن مکانیکی (نی)، حامد آزادی (گیتار اسپانیش)، طاهر علی‌رمضانی (گیتار باس) همکاری کرده‌اند. کار ترجمه اشعار را شهریار شهریاری انجام داده است و بامداد فلاحتی در ۶ قطعه از این آلبوم خوانده است و حسین فلاحتی نیز به عنوان همخوان در ضبط این آلبوم همکاری کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با رئیس حوزه هنری استان خوزستان

جذب هنرمندان خوزستانی در مناطق محروم،رایگان انجام می‌شود

۱۷:۲۳  -  ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
همانطور که پیشتر در « دیباچه » خبر دادیم

« احسانی» از شبکه نسیم رفت !

۱۹:۲۱  -  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
پربازدیدها
پرطرفدار ترین ها