جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱  |  Friday, 19 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۸۵۵۷
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۱ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
دیباچه: سهراب پورناظری در واکنش به سخنان کیوان ساکت گفت که به هیچ شخصی اجازه نمی‌دهم درباره مسائل کاری من در غیاب صحبت کند و این افراد چگونه به خودشان اجازه چنین اظهار نظری می‌دهند؟به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه سهراب پورناظری در حاشیه نشست خبری کنسرت گروه شمس در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهار نظر کیوان ساکت درباره دستمزد سهراب پورناظری در جشنواره موسیقی فجر تصریح کرد: متاسفانه آقای کیوان ساکت گفته بودند که ما 100 میلیون تومان دستمزد گرفته‌ایم و اساسا ما بعد از جشنواره درگیر حاشیه‌های دستمزدهایمان بودیم و هفته‌ای یک خبر در این باره منتشر می‌شد. ما سکوت کردیم و پاسخ ندادیم و حتی شکایت هم نکردیم چرا که نتیجه شکایت کردن هنرمندان از یکدیگر نتیجه خوبی نیست و به نفع هیچ‌کس نیست و حتی ممکن است کمپین راه بیفتد!

دوست نداریم فکر کنند از روابطمان استفاده کرده‌ایم

پورناظری در ادامه افرود: دستمزد ما آنطور که اعلام شده بود نبود و طبیعتا دوست نداریم مردم فکر کنند خدای نکرده ما از روابطی استفاده کرده‌ایم و در عین حال من به هیچ شخصی اجازه نمی‌دهم درباره مسائل کاری من بدون حضور من صحبت کند. این افراد چگونه به خودشان اجازه می‌دهند چنین کاری با همکارشان بکنند.

دستمزدمان 100 میلیون نبود، 76 میلیون بود

این نوازنده تنبور و آهنگساز ر ادامه تاکید کرد: دستمزد ما برای کنسرت در جشنواره موسیقی100 میلیون نبود و  76 میلیون تومان بود و این 76 میلیون تومان تنها برابر دستمزد خود من در کنسرت برج میلاد است و نه دستمزد من و نوازنده بین‌المللی همچون آنتونیو ری. کنسرت ما هیچ هزینه‌ای روی دست جشنواره نگذاشت و حضور نوازنده‌ای همچون آنتونیو ری اتفاق بسیار خوبی بود.

دیباچه-سهراب پورناظری

کیوان ساکت هیچ سالی حضور در جشنواره را از دست نداده است

او خاطرنشان کرد: جالب است که آقای ساکت هر ساله در جشنواره شرکت داشته‌اند و هیچ سالی را از دست نداده‌اند. ایشان پیشکسوت من هستند ولی چگونه حاضرند اسم کسی را بیاورند. آیا درست است که من هم بروم از ایشان شکایت کنم؟ مطمئن باشید اگر شکایت کنم علیه ایشان رای می‌دهند چون اسناد دستمزد من موجود است اما این فضای جذابی نیست. من واقعا معادلات فضای موسیقی را نمی‌فهمم؛ من به عنوان مشاور به جشنواره کمک کردم و یکی از بهترین دوره‌های جشنواره بود به لحاظ کیفیت اجراها اما همه در برابر این سکوت کردند.

جشنواره از ما اعتبار می‌گیرد و نه ما از جشنواره

پورناظری ادامه داد: این چه منجلابی است که گرفتارش هستیم که حالا باید به همه بدهکار باشیم. نام ما از جشنواره اعتبار نمی‌گیرد و مطمئن باشید اگر اعتباری باشد این جشنواره است که از ما اعتبار گرفته است. همه از درآمدهای ما خبر دارند و بیشترین کنسرت‌ها را ما در طول سال می‌دهیم چرا باید برای چند میلیون تومان خودمان را خراب کنیم؟ آیا 76 میلیون تومان برای خرج سفر آنتونیو ری که به خاطر جشنواره موسیقی فجر کنسرت گران قیمت خود در آمریکا را که هر سال برگزار می‌کرد لغو کرد، مبلغ زیادی است؟

سال آینده از چند کیلومتری کنار جشنواره هم عبور نمی‌کنم

او خاطرنشان کرد: اصلا ما به وطور کلی از حضور در هر جشنواره‌ای پشیمان شدیم و سال آینده به شخصه حتی از چند کیلومتری کنار جشنواره هم عبور نمی‌کنم. این چه وضعیتی است که ما تا می‌اییم به موسیقی کمک کنیم اینگونه ما را بمباران می‌کنند و آنچنان هجمه‌ای علیه ما شد که آن سرش نا پیدا. مگر پیش از ما همه چیز گلستان بوده است؟ هزاران ضعف پیش از ما وجود داشت که ما سعی کردیم تعدادی از این ضعف‌ها را برطرف کنیم و نباید این همه به ما حمله می‌شد. از قبل از جشنواره هجمه‌ها را شروع کردند و حتی صبر نکردند ببینند کار چطور انجام می‌شود. اصلا فضای سالمی در کار نبود.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
باحضور رئیس سازمان سینمایی و معاونین و مدیران سینمایی

خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای سینمایی مورد تقدیر قرار گرفتند / بزرگداشت صدرعاملی، موسوی، جیرانی، اسماعیلی

۱۵:۴۱  -  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با اصغر همت، درباره‌ی توقیف نمایش‌ها و وضعیت این روز‌های تئاتر

نهاد‌های غیرمرتبط در تئاتر دخالت نکنند / تا زمانی که از پایه مشکلات حل نشود، تئاتر ما به مثابه خانه روی شن است

۱۱:۱۹  -  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار