شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰  |  Saturday, 23 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۸۴۹۱
تاریخ انتشار : ۱۵ : ۱۱ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
بازخوانی «دو زن» عباس کیارستمی با حضور سینماگران شناخته‌شده
دیباچه:آتیلا پسیانی در جلسه فیلمنامه‌خوانی «دو زن» درباره نحوه مرگ درگذشت عباس کیارستمی گفت: «من فقط يک تقاضا دارم. دقت كنيد، نگذارید هيچ سوالى بى‌پاسخ بماند، ولى با احساسات مطلق هم با آن برخورد نكنيد. بایستید و جواب سوال‌تان را بگيريد... كيارستمى براى همه ما بود... مثل پاسارگاد، مثل تخت جمشيد، يک اثر ملى بود كه ويران شده بايد سوال كنيم و پاسخ‌مان را بگيريم.به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه؛جلسه خوانش فیلمنامه «دو زنِ» تهمینه میلانی با کارگردانی مریلا زارعی و نازنین کریمی به عنوان مجری طرح «فیلم‌هایی که دوست داشتیم» دیروز در پردیس سینمایی کورش با حضور تهمینه میلانی برگزار شد. خوانش فیلمنامه که ترکیبی بود از تصاویر فیلم و بازخوانی دیالوگ‌ها توسط بازیگرانی که در سالن حضور داشتند، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان برگزار شد.

با اتمام خوانش فیلم‌نامه تهمینه میلانی که از مرگ زنده‌یاد عباس کیارستمی به شدت احساساتی شده بود، با حضور روی سن درگذشت وی را به جامعه هنری تسلیت گفت و حرف‌هایش را این‌گونه ادامه داد: «متاسفانه هنگام مرگ ایشان در ایران نبودم، ولی هنگامی که بستری بودند، کنارشان بودم. عباس کیارستمی فراتر از یک همکار بود، یک دوست خوب بود که نبودنش باور کردنی نیست.»

photo_2016-07-19_11-15-56

آتیلا پسیانی هم درباره نحوه مرگ درگذشت عباس کیارستمی گفت: «من فقط يک تقاضا دارم. دقت كنيد، نگذارید هيچ سوالى بى‌پاسخ بماند، ولى با احساسات مطلق هم با آن برخورد نكنيد. بایستید و جواب سوال‌تان را بگيريد... كيارستمى براى همه ما بود... مثل پاسارگاد، مثل تخت جمشيد، يک اثر ملى بود كه ويران شده بايد سوال كنيم و پاسخ‌مان را بگيريم.

نيكى کریمی نیز در بخشی از برنامه گفت: «این روزها حال خوبی ندارم، اين‌قدر حالم بد بود كه سر تمرين نمی‌توانستم تمرکز داشته باشم و بچه‌ها تعجب كرده بودند كه چرا پس و پيش مى‌خوانم ولى در این برنامه حضور پیدا کردم و به خاطر اين كه عباس كيارستمى اعتقاد داشت كه يک لحظه هم نبايد نشست و مهمترين چيز در زندگى كار است و من به احترام او آمدم.»

همچنین در خوانش فیلم‌نامه «دو زن»؛ نیكی كریمی، آتیلا پسیانی، نوید محمدزاده، مریلا زارعی، فرشید زارعی‌فرد، شبنم دولتشاهی، سهراب دانش‌بهزادی، نیما رئیسی و نسیم ادبی به عنوان بازخوان‌های نقش‌ها حضور داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نادر فلاح در گفتگو با دیباچه از چالش‌های نقش خود می‌گوید

خانه تئاتر با خانه سینما تعامل داشته باشند و بگویند حتما از بچه های تئاتر برای نقش ها در فیلم ها استفاده کنند!

۱۱:۰۷  -  ۲۹ مهر ۱۴۰۰
دیباچه گزارش می‌دهد

روایتی از تولد دوباره یک فرهنگ/کشتی قصه به راه افتاد!

۱۳:۰۰  -  ۲۴ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها